E martë,22,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

ALSION RADIO 106.3 Mhz

Edicioni Informativ 21 Janar 2018

Edicioni Informativ 21 Janar 2018

Rreth 50 mijë qytetarë të Elbasanit do të përballen me mungesën e kartave të identitetit në më pak se tre...
Read More
May në kërkim të mënyrës për zhbllokimin e Brexit

May në kërkim të mënyrës për zhbllokimin e Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May është në kërkim të një mënyre për zhbllokimin e Brexit. Marrëveshja e arritur nga May me...
Read More
Goditet ekonomia e dytë më e madhe në botë, rritja më e ulët që nga ’90

Goditet ekonomia e dytë më e madhe në botë, rritja më e ulët që nga ’90

Ekonomia e Kinës ka vazhduar të ngadalësohet në tremujorin e fundit të vitit 2018, treguan shifra zyrtare, duke rritur frikën...
Read More
Shpella e Trenit, monumenti i kulturës tërësisht i pambrojtur

Shpella e Trenit, monumenti i kulturës tërësisht i pambrojtur

Shpella e Trenit, në Parkun Kombëtar të Prespës, është një monument kulture i kategorisë së parë. Por, sërish mbetet aq...
Read More
Shqipëria zgjon interesin e vizitorëve në panairin e Turizmit në Helsinki

Shqipëria zgjon interesin e vizitorëve në panairin e Turizmit në Helsinki

– Në panairin e përvitshëm ndërkombëtar të Turizmit në Helsinki, më i madhi në këtë fushë në Skandinavi, ndër të...
Read More
14-18 janar, AKU mbi 1300 inspektime për sigurinë ushqimore

14-18 janar, AKU mbi 1300 inspektime për sigurinë ushqimore

Në javën që lamë pas Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, (AKU) me qëllim sigurimin dhe garantimin e çdo produkti që tregtohet...
Read More
Tregu i karburanteve dhe gazit, ISHTI gjobit 3 subjekte

Tregu i karburanteve dhe gazit, ISHTI gjobit 3 subjekte

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial (ISHTI) nga kontrollet e kryera në subjektet e tregtimit me shumicë dhe pakicë të karburanteve dhe...
Read More
KESH: Prodhimi i energjisë u dyfishua, fitimet u rritën me 80 milionë euro

KESH: Prodhimi i energjisë u dyfishua, fitimet u rritën me 80 milionë euro

Korporata Elektronenergjetike Shqiptare (KESH) dyfishoi prodhimin e energjisë elektrike në vend dhe rriti fitimet me 80 milionë euro, në fund...
Read More
Dhjetor 2018, INSTAT: Ulet numri i të aksidentuarve me 4,7%

Dhjetor 2018, INSTAT: Ulet numri i të aksidentuarve me 4,7%

Në muajin dhjetor 2018, numri i të aksidentuarve (të vrarë dhe të plagosur) u ul me 4,7% bëri të ditur...
Read More
Meta-Brajoviç: Promovim të drejtave të shqiptarëve në Mal të Zi

Meta-Brajoviç: Promovim të drejtave të shqiptarëve në Mal të Zi

Presidenti Ilir Meta i kushtoi sot një vëmendje të posaçme respektimit, mbrojtjes dhe promovimit të të drejtave të shqiptarëve në...
Read More
Ngjyrat që veshim tregojnë shumë për personalitetin tonë

Ngjyrat që veshim tregojnë shumë për personalitetin tonë

Ngjyra që dominon veshjet tona shpesh zbulon se kush jemi dhe si ndihemi. Ka raste kur ne adhurojmë të vishemi...
Read More
Elbasan/MEDPAK NIS TRAJNIMIN E MJEKËVË TË QENDRAVE SHËNDETËSORE(Video)

Elbasan/MEDPAK NIS TRAJNIMIN E MJEKËVË TË QENDRAVE SHËNDETËSORE(Video)

Në kuadër të projektit "Drejt një edukimi gjithëpërfshirës për të gjithë fëmijët në moshë parashkollore në Shqipëri'' ka nisur trajnimi...
Read More
DASHURIA PËR KAFSHËT GJITHNJË NË RRITJE (Video)

DASHURIA PËR KAFSHËT GJITHNJË NË RRITJE (Video)

Nuk është e pazakontë të dëgjosh njerëz që flasin për lidhjen e fortë që kanë ata me kafshën e tyre....
Read More
“LUIGJ GURAKUQI” PËRCJELL VLERAT E MËSUESISË SHQIPTARE (VIDEO)

“LUIGJ GURAKUQI” PËRCJELL VLERAT E MËSUESISË SHQIPTARE (VIDEO)

Muzetë janë një ndër pjesët më të rëndësishme të kulturës së një qyteti. Ata ofrojnë hulumtime, konservojnë, mbledhin, komunikojnë dhe...
Read More
Elbasan/EMIGRACIONI, MBI 200 MIJË TË IKUR, NUK U KTHYEN(Video)

Elbasan/EMIGRACIONI, MBI 200 MIJË TË IKUR, NUK U KTHYEN(Video)

Nga janari në nëntor të vitit 2018, diferenca ndërmjet shqiptarëve që kanë udhëtuar jashtë vendit ka qenë shumë e lartë...
Read More
Elbasan/KARTAT E IDENTITETIT, FLUKS NË ZYRAT E GJENDJES CIVILE(Video)

Elbasan/KARTAT E IDENTITETIT, FLUKS NË ZYRAT E GJENDJES CIVILE(Video)

Rreth 50 mijë qytetarë të Elbasanit do të përballen me mungesën e kartave të identitetit në më pak se tre...
Read More

ELBASANI SOT

ELBASANI NË FOKUS

AKTUALITET

Shpella e Trenit, monumenti i kulturës tërësisht i pambrojtur

Shpella e Trenit, monumenti i kulturës tërësisht i pambrojtur

Shpella e Trenit, në Parkun Kombëtar të Prespës, është një monument kulture i kategorisë së parë. Por, sërish mbetet aq e pambrojtur, saqë edhe dyert...

POLITIKË

BOTA

KRONIKË

SPORT

NA NDIQNI

20,528FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
115AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!