Trondisin shkencëtarët, ja çfarë ndodh me trurin e njeriut pas vdekjes
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Trondisin shkencëtarët, ja çfarë...

Disa thonë se kanë parë dritë në fund të tunelit, ndërsa të tjerë pretendojnë se kanë fluturuar sipër trupit, duke parë se si mjekët u kanëshpëtuar jetën.
Mbappe si Messi?
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Mbappe si Messi?

Alves ka thënë se Mbappe ia kujton Henryn. Kylian Mbappe është një ndër futbollistët më premtues në botë.
Nuk shënon Icardi, por “shënon” Wanda Nara
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Nuk shënon Icardi, por “shënon”...

Barazimi 0-0 i Interit në fushën e Napolit nuk e ka mërzitur aspak partneren e Mauro Icardit, Wanda Naran.
Bëjini këtë pyetje vetes dhe zbuloni të vërtetën tuaj
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Bëjini këtë pyetje vetes dhe zbuloni...

Disa ekspertë kanë përpiluar një test psikologjik, i cili përfshin vetëm një pyetje. Siç pohojnë ata, kjo pyetje do t’ju mundësojë të mësoni diçka të re për veten tuaj.
Fshijeni manikyrin me pastë dhëmbësh!
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Fshijeni manikyrin me pastë dhëmbësh!

Heqja e manikyrit zakonisht bëhet me açeton.
Njoftim i rëndësishëm i ambasadës së SHBA-ve, aplikoni për …
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Njoftim i rëndësishëm i ambasadës...

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim për të gjithë qytetarë të cilët duan të ndryshojnë komunitetin dhe të kontribuojnë për të bërë vendin më të mirë.
Kujdes, mos i bëni këto veprime nëse ju bie celulari në ujë!
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Kujdes, mos i bëni këto veprime nëse...

Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga mënyrat që besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin që ju ka rënë në ujë, por si fillim lexoni këshillat më posht.
Art me flokë, nuk do t’i besoni skulpturat që bën kjo artiste
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Art me flokë, nuk do t’i besoni...

Artistja Letitia Ky ka një mënyrë të vecantë të stilimit të flokëve. Ajo është bërë tepër e njohur nga fotografitë e saj në Instagram, ku shpesh herë poston pamje të bukura, por edhe të cuditshme.
Një shqiptar vdes në anijen që udhëtonte drejt Ankonës
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Një shqiptar vdes në anijen që...

Një sinjal alarmi ka mbërritur në mëngjesin e sotëm në Portin e Ankonës.
Moti sot në Shqipëri, kujdes mos dilni nga shtëpia pa çadra
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Moti sot në Shqipëri, kujdes mos...

Gjatë ditës së sotme moti në Shqipëri mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri mesditë kur një sistem vranësirash vjen nga Veriperëndimi dhe vendoset gradualisht deri në mbrëmje mbi të gjithë territorin.
Largojeni menjëherë nga shtëpia këtë produkt! Është vdekjeprurës
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Largojeni menjëherë nga shtëpia...

Zbardhuesi me klor është një nga artikujt më të përdorur në shtëpinë e secilit prej jush.
Ja pse nuk duhet t’i vishni veshjet e brendshme pas marrëdhënies intime
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Ja pse nuk duhet t’i vishni veshjet e...

Sara Twogood, asistent profesoreshë e obstetrikës dhe gjinekologjisë në Shkollën Mjekësore të Kalifornisë, thotë se nëse fshikëza juaj nuk është e mbushur dhe ju nuk keni ndjesinë e urinimit, duhet të përpiqeni pasi mjafton për të...
Ja ç'ndodh nëse vazhdoni të lani flokët përditë
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Ja ç'ndodh nëse vazhdoni të lani...

Të lani flokët përditë nuk është shenjë kujdesi përkundrazi, folikulat e flokëve prodhojnë një lëndë natyrale të quajtur sebum i cili mbron flokët prej agjentëve të jashtëm.
2 banane në ditë, ja mrekullitë që do i ndodhin trupit tuaj
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

2 banane në ditë, ja mrekullitë që...

Bananet janë konsideruar si një ushqim i plotë, por që ne e nënçmojmë shpesh. Megjithatë, ky frut ekzotik është thjesht shumë ushqyes.
Publikohen letrat intime të cilat Obama ia dërgonte të dashurës
Ndryshimi i fundit Oct 22 2017

Publikohen letrat intime të cilat...

Nëntë letra introspektive që ish-presidenti Barack Obama i kishte shkruar të dashurës së tij të kolegjit, ofrojnë një vështrim më të thellë në vitet formuese të ish-presidentit, ndërsa ai luftoi me identitetin, vetminë dhe shpresat...

Alsion Radio 106.3 MHz Elbasan

Sunday, Oct 22 2017

Alves ka thënë se Mbappe ia kujton Henryn. Kylian Mbappe është një ndër futbollistët më premtues në botë.

Sunday, Oct 22 2017

Barazimi 0-0 i Interit në fushën e Napolit nuk e ka mërzitur aspak partneren e Mauro Icardit, Wanda Naran.

Sunday, Oct 22 2017

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim për të gjithë qytetarë të cilët duan të ndryshojnë komunitetin dhe të kontribuojnë për të bërë vendin më të mirë.

Sunday, Oct 22 2017

Një sinjal alarmi ka mbërritur në mëngjesin e sotëm në Portin e Ankonës.

Sunday, Oct 22 2017

Gjatë ditës së sotme moti në Shqipëri mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri mesditë kur një sistem vranësirash vjen nga Veriperëndimi dhe vendoset gradualisht deri në mbrëmje mbi të gjithë territorin.

Sunday, Oct 22 2017

Nëntë letra introspektive që ish-presidenti Barack Obama i kishte shkruar të dashurës së tij të kolegjit, ofrojnë një vështrim më të thellë në vitet formuese të ish-presidentit, ndërsa ai luftoi me identitetin, vetminë dhe shpresat për të ardhmen.

Sunday, Oct 22 2017

Eni Koçi, e ftuar në “Xing me Ermalin” u vendos para disa fotove të vajzave të famshme dhe në pjesën dërrmuese nuk pranoi që tregonte superioritet.

Sunday, Oct 22 2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka bërë me dije se po mendon të lejojë publikimin e dosjeve sekrete të vrasjes së ish-presidentit amerikan John F Kennedy.

Sunday, Oct 22 2017

FIFA raportohet se është duke konsideruar ndryshimin e rregullave ndërkombëtare për ndryshim të kombëtareve të futbollit.

Sunday, Oct 22 2017

A mund të ketë një histori tjetër që përmban kaq shumë romancë dhe a mund të ketë një histori tjetër që ka një figurë kaq shumë emancipuese fëmërore? Që kur Tolstoi ngjizi personazhin Anna Karenina, bota do të frymëzohej nga ajo.

Sunday, Oct 22 2017

Mali i Zi ka zhvilluar Forumin e Katërt Botëror të Qytetarëve me 19 dhe 20 tetor, ku morën pjesë persona të njohur, udhëheqës dhe mbretër dhe filantropë.

Sunday, Oct 22 2017

12 milionë italianë, 7.9 milionë banorë në Lombardi e 4 milonë në Veneto janë thirrur të votojnë sot nga ora 7 deri në 23 të mbrëmjes mbi referndumin e autonomisë së këtyre dy rajoneve.

Sunday, Oct 22 2017

Një 39 vjeçar është vrarë me armë zjarri në Torino të Italisë.

Sunday, Oct 22 2017

Një video e pabesueshme tregon momentin që se si kirurgët nuk e ndërpresin operacionin e pacientit me trup të hapur, ndërsa spitali i tyre goditet nga një tërmet i fuqishëm dhe i papritur.

Sunday, Oct 22 2017

Humoristi i njohur, Ermal Mamaqi na tregoi para disa kohëve me një fotografi në Instagram se do bëhet baba për herë të dytë.

Sunday, Oct 22 2017

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, gjatë një takimi që zhvilloi me peshktarë në portin e ri të peshkimit në Durrës, tha se qeveria po punon që në paketën fiskale për vitin 2018, të gjithë mjetet e bordeve të anijeve të përjashtohen nga tatimi i vlerës së shtuar.

Sunday, Oct 22 2017

Zgjedhja e Presidentit të Zimbabve Robert Mugabe si ambasador i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) është kritikuar nga disa organizata, përfshirë qeverinë britanike.

Sunday, Oct 22 2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka nisur zyrtarisht bisedimet me Partinë e Gjelbër dhe Demokratët e Lirë, në kuadër të krijimit të koalicionit qeverisës.

Sunday, Oct 22 2017

Një sulm vetëvrasës sot para akademisë ushtarake në Kabul, shkaktoi vdekjen e të paktën 15 kadetëve dhe plagosjen e disa të tjerëve, tha Ministria e Mbrojtjes e vendit.

Sunday, Oct 22 2017

Iraku rriti sot me 200 000 fuçi në ditë prodhimin e naftës në jug të vendit për të kompesuar humbjet që vijnë nga provinca e Kirkukut, ku nxjerrja e naftës është ndërprerë për shkak të konfliktit me Kurdët.

  • LAJME NGA BOTA
  • NR I VIZITOREVE
  • SPORT
3667170
Sot
Dje
Kete jave
Java kaluar
Kete Muaj
Muajin e shkuar
Total
1088
4338
1088
3630820
116086
256296
3667170

IP: 54.81.79.128
Ora Lokale: 2017-10-23 06:14:23

Njoftim i rëndësishëm i ambasadës së SHBA-ve, aplikoni për …

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim për të

Read more

Moti sot në Shqipëri, kujdes mos dilni nga shtëpia pa çadra

Gjatë ditës së sotme moti në Shqipëri mbetet me kthjellime

Read more

Peleshi: Mjetet e bordeve të anijeve do përjashtohen nga TVSH

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi,

Read more

Kampionati Evropian i Peshëngritjes, Meta: Të gjithë duhet të merren me sport

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë në

Read more

Mesha në Kishën e Labovës së Kryqit “ndez luftën” mes Kishes Ortodokse e qeverisë

Sekretaria e Sinodit të Shenjtë e Kishës Ortodokse

Read more

Parashikimi i motit për sot

Kthjellime e vranësira të lehta dominojnë pjesën më të

Read more

Dorëhiqet Drejtori i Portit të Durrësit, ja kush e zëvendëson

Ndërrohet sërish drejtori i portit të Durrësit. Drejtori

Read more

Kërcënohet avokatja në Tiranë, tritol në makinë

Një avokate është kërcënuar ditën e djeshme në kryeqytet.

Read more

Kush eshte online

We have 66 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE