E shtunë,20,Janar,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

ALSION RADIO 106.3 Mhz

Vdekje-fashizmit, liri popullit

Vdekje-fashizmit, liri popullit

Vdekje-fashizmit, liri popullit Nga: Kastriot Dervishi Nuk është ndonjë zbulim i madh të themi se veshja e partizanit shqiptar është kopje e
Read More
Rita Ora shfaqet terheqese në Hong Kong

Rita Ora shfaqet terheqese në Hong Kong

Sukseset për vajzat kosovare që kanë arritur famë në botë s’kanë të ndalur. Njëra prej tyre është Rita Ora, e cila
Read More
ELBASAN/SHTOHET NUMRI I PERSONAVE TË VETËSIGURUAR

ELBASAN/SHTOHET NUMRI I PERSONAVE TË VETËSIGURUAR

Derdhja e kontributeve nga qytetarët është shumë e rëndësishme. Kontributet e detyrueshme të sigurimeve shoqërore për personat e vetëpunësuar, përfshirë
Read More
Çmendet moti/ Ja çfarë na pret nesër dhe ditët në vijim!

Çmendet moti/ Ja çfarë na pret nesër dhe ditët në vijim!

Megjithëse paraditja e të shtunës është shoqëruar me reshje të dendura shiu, temperaturat, sipas Meteoalb janë rritur, me përjashtim të
Read More
I thyen këmbën kundërshtarit, sulmuesi ‘shpërthen’ në lot pas skenës horror

I thyen këmbën kundërshtarit, sulmuesi ‘shpërthen’ në lot pas skenës horror

Ylli i Everton James McCarthy ka pësuar një dëmtim të frikshëm pasi theu këmbën gjatë një dyluftimi me sulmuesin e
Read More
Shqiptari shfaqet duke ekzekutuar një të burgosur: Çliro veten, vrit një qafir

Shqiptari shfaqet duke ekzekutuar një të burgosur: Çliro veten, vrit një qafir

Një shqiptar, i identifikuar si ushtar i Shtetit Islamik, është shfaqur në një video duke ekzekutuar një të burgosur kurd.
Read More
A do të bjerë borë në Tiranë? Merr fund dilema, ja çfarë thonë sinoptikanët

A do të bjerë borë në Tiranë? Merr fund dilema, ja çfarë thonë sinoptikanët

Dita e diel nis me vranësira e reshje të pakta por mesdita sjell intensitet mesatar deri të lartë të shirave
Read More
Zbulohet emri i vajzës së sapolindur të seksbombës Kim Kardashian dhe Kanye West

Zbulohet emri i vajzës së sapolindur të seksbombës Kim Kardashian dhe Kanye West

Kim Kardashian ka zbuluar emrin e vajzës së saj të sapolindur. Foshnja është pagëzuar me emrin Chicago West. Ylli 37 vjeçar dhe
Read More
Terror në Kabul, sulmohet hoteli më i madh në kryeqytet

Terror në Kabul, sulmohet hoteli më i madh në kryeqytet

Të paktën katër persona të armatosur kanë nisur një sulm në “Hotel Interkontinental” të Kabulit, sipas zyrtarëve afganë. Forcat speciale po
Read More
Makaronat ndihmojnë në luftën me mbipeshën dhe…

Makaronat ndihmojnë në luftën me mbipeshën dhe…

Dy studime italiane evidentojnë se makaronat mund të ndihmojnë në dietën tuaj për të ulur mbipeshën dhe depozitimin e dhjamit
Read More
Ja sa paguhen 5 liderët më të fuqishëm në botë…

Ja sa paguhen 5 liderët më të fuqishëm në botë…

Të drejtosh shtete të mëdha siç janë Amerika, Rusia, Gjermania, Kanada, Kina sigurisht që është punë e madhe, punë edhe
Read More
A duhet ngrënë bora? Mësojeni tani

A duhet ngrënë bora? Mësojeni tani

Të gjithë mund të mendoni se bora është thjesht ujë, çfarë mund të na bëjë? Por a është ide e
Read More
Zbulohet shkaku i vdekjes së legjendës së rrokut

Zbulohet shkaku i vdekjes së legjendës së rrokut

Rokeri i famshëm Tom Petty ka vdekur nga një mbidozë e ilaçeve të dhimbjes sipas familjarëve të tij. Këngëtari dhe kompoztori
Read More
Mimoza Hafizi përjashtohet nga LIBRA

Mimoza Hafizi përjashtohet nga LIBRA

Mimoza Hafizi ëshë përjashtuar nga partia LIBRA. Ky vendim është marrë nga Komisioni i Etikës në datën 13 janar dhe
Read More
Shqiptarin e kap paniku pasi e ‘zunë mat’, hidhet nga kati i katërt

Shqiptarin e kap paniku pasi e ‘zunë mat’, hidhet nga kati i katërt

Ishte një shenjestër të policisë, por në tentativë për ti shpëtuar merr veprimin që për pak i kushtoi jetën. Bëhet fjalë
Read More
Rama :Nëse deri në 31 Janar nuk keni paguar ujin rrezikoni burg!

Rama :Nëse deri në 31 Janar nuk keni paguar ujin rrezikoni burg!

Kryeministri Edi Rama ka then  se pas 1 Shkurtit kush nuk ka paguar faturat e ujit të pijshëm e pret
Read More

ELBASANI SOT

ELBASANI NË FOKUS

AKTUALITET

Photo by: D.VAJA

Çmendet moti/ Ja çfarë na pret nesër dhe ditët në vijim!

Megjithëse paraditja e të shtunës është shoqëruar me reshje të dendura shiu, temperaturat, sipas Meteoalb janë rritur, me përjashtim të zonave të thella malore...

POLITIKË

BOTA

KRONIKË

SPORT

NA NDIQNI

9,429FansaPëlqeje
233NdjekësitNdjek
62NdjekësitNdjek
767AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasan/ KQZ i jep nesër mandatin Elena Xhinës pas dorëheqjes së deputetit të...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të diskutojë në mbledhjen e së mërkurës mbi vendimin për zëvendësimin e deputetit të dorëhequr të PDIU-së, Bujar Muça. Referuar...

Ndahet nga jeta ish futbollisti Namik Hysi

Eshte ndare nga jeta ne moshen 67 vjecare ish futbollisti i ekipit Labinoti te Elbasanit Namik Hysi.Namik Hysi ishte futbollist ne periudhen 1970 -...
Zgjidhet prefekti i ri i Qarkut të Elbasanit.

Zgjidhet prefekti i ri i Qarkut të Elbasanit.

Ish Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Gjeneral Major Maksim Malaj do të jetë prefekti i ri i Qarkut...

Mesuesja nga Elbasani,të prek me fjalet ”Vendi im, dashuria ime më e madhe”

Besoj se sot, në vendin tim e tëndin, shumë pak do të thonin që nuk duam të largohemi. Shumica duan të ikin nga sytë...
error: Permbajtje e mbrojtur!