E martë,23,Janar,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

ALSION RADIO 106.3 Mhz

Italianët dhe grekët e Luftës Italo-Greke

Italianët dhe grekët e Luftës Italo-Greke

Italianët dhe grekët e Luftës Italo-Greke Nga: Kastriot Dervishi Lufta Italo-Greke u zhvillua në tetor 1940 deri në prill 1941. Nisi si
Read More
Elbasan/Thirrje publike për organizatat e Shoqërisë Civile

Elbasan/Thirrje publike për organizatat e Shoqërisë Civile

THIRRJE PUBLIKE PËR ORGANIZATAT E SHOQËRISË CIVILE ​BASHKIA  ELBASAN NË PARTNERITET ME PROGRAMIN ReLOaD SHPALL: THIRRJE PUBLIKE PËR ORGANIZATAT E SHOQËRISË CIVILE PËR
Read More
Kanellë për të luftuar sëmundjet

Kanellë për të luftuar sëmundjet

Kanella ka efekte të shkëlqyeshme mejekesore dhe mund të lehtësojë simptomat e sëmundjeve të ndryshme. Më poshtë janë disa mënyra se
Read More
Vdes aktori i Tinky Winky në serialin për fëmijë “Teletubbies”

Vdes aktori i Tinky Winky në serialin për fëmijë “Teletubbies”

Aktori që ka luajtur rolin e Tinky Winky në serialin “Teletabbies” ka ndërruar jetë. Bëhet fjalë për Simon Shelton Banners i
Read More
Zyrtare: Krasniqi më 3 shkurt kundër polakut Grafka

Zyrtare: Krasniqi më 3 shkurt kundër polakut Grafka

Robin Krasniqi ka njoftuar se me 3 shkurt do të boksojë kundër kampionit të Polonisë, Bartlomiej Grafka Boksieri kosovar, Robin Kransiqi
Read More
Norma e vdekshmërisë, Shqipëria del nga zona e rrezikshme

Norma e vdekshmërisë, Shqipëria del nga zona e rrezikshme

Shqipëria, vitin e shkuar, normën e vdekshmërisë e ka pasur 6.8 vdekje/1000 banorë. Sipas të dhënave më të fundit të ofruara
Read More
Durrës, 16 vjeçari ther të riun

Durrës, 16 vjeçari ther të riun

Policia e Durrësit ka arrestuar këtë të martë një adoleshent, i cili ka plagosur për motive të dobëta një 21
Read More
Helmohen 5 nxënës në Durrës, probleme me ushqimin

Helmohen 5 nxënës në Durrës, probleme me ushqimin

Mesditën e sotme 5 nxënëse të një shkollë 9 vjeçare në qytetin e Durrësit janë helmuar pasi kanë konsumuar byrekë,
Read More
Lëkura e mollës aleate e shëndetit tonë

Lëkura e mollës aleate e shëndetit tonë

Hipertensioni konsiderohet si ”sëmundje e heshtur”. Sulmon shumë njerëz në ditët e sotme për shkak të stresit, dietës së dobët dhe
Read More
Parandalimi i gurëve në tëmth

Parandalimi i gurëve në tëmth

Gurët e tëmthit janë depozita guri që formohen në fshikëzën e tëmthit, një organ i vogël në formë dardhe i
Read More
10 milionë shikime në videon “Shqipëria- ndiq udhën tënde”

10 milionë shikime në videon “Shqipëria- ndiq udhën tënde”

10 milionë shikime ka regjistruar video promovuese, që sjell një panoramë të mrekullueshme të Shqipërisë turistike dhe mbyllet me fjalët
Read More
Turizmi kulturor dhe ai i aventurës prioritet për vitin 2018

Turizmi kulturor dhe ai i aventurës prioritet për vitin 2018

“Prioritetet e Ministrisë së Mjedisit dhe Turizmit për vitet në vazhdim do të jenë turizmi kulturorë dhe ai i sporteve. Në
Read More
Forbes: Dua Lipa dhe Rita Ora ndër talentet më të ndritshme

Forbes: Dua Lipa dhe Rita Ora ndër talentet më të ndritshme

Dy këngëtaret shqiptare me origjinë nga Kosova Rita Ora dhe Dua Lipa ,të cilat kanë arritur suksese të mëdha në
Read More
“Magjia e Gramofonit”, ekspozohet koleksioni i rrallë

“Magjia e Gramofonit”, ekspozohet koleksioni i rrallë

Mbi 18 mijë pllaka gramofoni, 20 gramofonë mekanikë dhe elektrikë, 2 fonografë dhe një mori revistash periodike kushtuar muzikës në
Read More
Trefishohet numri i turistëve polakë që vizituan Shqipërinë

Trefishohet numri i turistëve polakë që vizituan Shqipërinë

Numri i shtetasve të huaj që vizituan Shqipërinë në vitin 2017 kaloi mbi 5 milionë raportoi të martën, Instituti i
Read More
Eksportet e metaleve dhe materialeve të ndërtimit rritje vjetore prej 5%

Eksportet e metaleve dhe materialeve të ndërtimit rritje vjetore prej 5%

Shqipëria është një nga vendet në rajonin e Ballkanit me një nëntokë të pasur, ku nxirren, përpunohen e më pas
Read More

ELBASANI SOT

ELBASANI NË FOKUS

AKTUALITET

Norma e vdekshmërisë, Shqipëria del nga zona e rrezikshme

Norma e vdekshmërisë, Shqipëria del nga zona e rrezikshme

Shqipëria, vitin e shkuar, normën e vdekshmërisë e ka pasur 6.8 vdekje/1000 banorë. Sipas të dhënave më të fundit të ofruara nga World Fact Book,...

POLITIKË

BOTA

KRONIKË

SPORT

NA NDIQNI

9,438FansaPëlqeje
233NdjekësitNdjek
62NdjekësitNdjek
779AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasan/ KQZ i jep nesër mandatin Elena Xhinës pas dorëheqjes së deputetit të...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të diskutojë në mbledhjen e së mërkurës mbi vendimin për zëvendësimin e deputetit të dorëhequr të PDIU-së, Bujar Muça. Referuar...

Ndahet nga jeta ish futbollisti Namik Hysi

Eshte ndare nga jeta ne moshen 67 vjecare ish futbollisti i ekipit Labinoti te Elbasanit Namik Hysi.Namik Hysi ishte futbollist ne periudhen 1970 -...

Mesuesja nga Elbasani,të prek me fjalet ”Vendi im, dashuria ime më e madhe”

Besoj se sot, në vendin tim e tëndin, shumë pak do të thonin që nuk duam të largohemi. Shumica duan të ikin nga sytë...
Zgjidhet prefekti i ri i Qarkut të Elbasanit.

Zgjidhet prefekti i ri i Qarkut të Elbasanit.

Ish Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Gjeneral Major Maksim Malaj do të jetë prefekti i ri i Qarkut...
error: Permbajtje e mbrojtur!