Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Itali.

Sipas mediave nga vendi fqinj një 25- vjeçare me origjinë shqiptare, pasi parkoi makinën e saj Fiat Punto, tentoi të kalojë në anën tjetër të autostradës, por u përplas tragjikisht nga një makinë.

L.I., 25 vjeç, banuese në Alba dhe me origjinë shqiptare humbi jetën menjëherë.

Përpos përpjekjeve për ta mbajtur në jetë nga mjekët e mbërritur me urgjencë ajo nuk ka mundur tja dalë.

Ishte shoferi i makinës që e përplasi, ai që lajmëroi ambulancën dhe policinë.

Ndërsa përfundoi edhe ai në urgjencë për shkak të shokut që pësoi./Express