Aksident  i rëndë në Berat. Një mikrobus ka dalë nga rruga ne fhstin Verzhezhë, sipas njftimeve ka disa të plagosur të cilët po dërgohen në spitalin e Beratit.

Mikrobusi ka qenë duke transportuar disa nxënës shkolle në këtë zonë.

Dyshohet se mjeti ka reshqitur në rrugë dhe ka rënë duke sjellë edhe aksidentin fatal.

Shoferi ka humbur kontrollin duke transportuar femijët e fashtit të Skraparit.

Në spital kanë mbërritur dy të plagosur ndërkohë që dy të tjerë janë rrugës. Thuhet se janë 6 të plagosur.

Pritet që helikopteri të vijë nga Tiranë për ti çuar në spitalin e Tiranës.© SYRI.net