Arsenali dhe Liverpooli do të bëjnë betejë për mesfushorin e Schalkes, Max Meyer, gjatë verës, sipas Dily Star.

22-vjeçari shumë shpejt do të mbetet pa kontratë dhe thuhet se ka tërhequr interesim nga skuadrat e Premierligës angleze, transmeton Express.

Po ashtu, në mesin e skuadrave të interesuara për të janë edhe gjigantët evropianë Bayern Munich dhe Milan.

Meyer është i mirënjohur për shkathtësitë e tij mendore. Përfaqësuesi gjerman, po ashtu është në gjendje të luajë në disa pozicione, si dhe si sulmues. /Express