E diel,23,Shtator,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Aktualitet

Bushati në Nju Jork, merr pjesë në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara

Bushati në Nju Jork, merr pjesë në Asamblenë e Kombeve të...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka mbërritur sot në Nju Jork ku do të marrë pjesë në Debatin e Përgjithshëm...
“Air Albani”, të udhëtosh shqip në qiejt e botës

“Air Albani”, të udhëtosh shqip në qiejt e botës

“…Ju uroj mirëseardhjen në bordin e avionit të “Air Albania”, Airbus 319”. Këto janë fjalët e para që të presin sapo akomodohesh në bordin...
Përgjysmohet me 12 km distanca drejt Peshkopisë, përfitojnë banorët e 20 fshatravePërgjysmohet me 12 km distanca drejt Peshkopisë, përfitojnë banorët e 20 fshatrave

Përgjysmohet me 12 km distanca drejt Peshkopisë, përfitojnë banorët e 20...

Përgjysmohet me 12 km rrugë distanca drejt Peshkopisë për banorët e 20 fshatrave. Nga rikonstruksioni i rrugës Kastriot-Arras, banorët e Njësive Administrative Arras dhe Çidhën...
“AirlineGeeks”: Air Albania, kompania ajrore më e re në Europë“AirlineGeeks”: Air Albania, kompania ajrore më e re në Europë

“AirlineGeeks”: Air Albania, kompania ajrore më e re në Europë

Ndërkohë që është bërë diçka e rrallë shfaqja e një kompanie të re ajrore në Europë, të premten më 14 shtator “Air Albania” bëri...
“Çmenden” çmimet e perimeve në Shqipëri“Çmenden” çmimet e perimeve në Shqipëri

“Çmenden” çmimet e perimeve në Shqipëri

Me të njëjtën sasi parash, këtë vit del me më pak “trasta” në duar nga dyqanet e fruta-perimeve. Çdokush mund ta ketë vënë re se...

Kjo mund të jetë dita e fundit e plazhit në Shqipëri!

Shqipëria do të ketë kthjellime dhe vranësira kalimtare. Më pas kthjellimet fuqizojnë të gjithë territorin shqiptar, ndësa në orët e pasdites vranësira lokale shfaqen në...
E reja nga Kuçova lind trinjakë: Një djalë e dy vajza

E reja nga Kuçova lind trinjakë: Një djalë e dy vajza

Një 25 vjeçare nga Kuçova solli në jetë trinjakë. Libonika Dodoveci, nga fshati Drize, njesia Administrative Kozare, Kuçovë lindi në spitalin rajonal të Beratit...

Nuk ka mbaruar ende vera, bregdeti i Durrësit plot

Edhe pse data rregjistron 22 shtator, temperaturat e larta, diell jo shumë i fortë, qetësia dhe larg kaosit të pikut të sezonit turistik verorë...
Plot 60 mijë makina pa targa, shpejt ndalohet importi i makinave mbi 10 vjet prodhim

Plot 60 mijë makina pa targa, shpejt ndalohet importi i makinave...

Nga 1 janari i vitit 2019 nuk do të lejohet importimi i makinave të përdorura mbi 10 vjet prodhim. Pr/vendimi është prezantuar nga ministri  i Turizmit...
Panairi i ndërtimit, sipërmarrësi vendas e të huaj bashkë për rritjen e standardeve

Panairi i ndërtimit, sipërmarrësi vendas e të huaj bashkë për rritjen...

- Sipërmarrës vendas dhe të huaj diskutuan sot në Tiranë për rritjen e cilësisë dhe standardeve bashkëkohore në sektorin e ndërtimit. Të pranishëm në Konferencën...

NA NDIQNI

10,985FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,396AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

ZRPP ELBASAN, GJATË NJË MUAJI MBI 1800 DOSJE TË PUNUARA(Video)

Në zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme në Elbasan periudha e verës ka qenë mjaft e ngjeshur. Sipas Mariglen Dishës, drejtorit të këtij...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

VENDOSEN KAMERAT, MË SHUMË SIGURI NË SHKOLLA(Video)

Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini së bashku me Kryetarin e Grupit Parlamentar Socialist Z. Taulant Balla uruan nisjen e vitit shkollor në shkollën 9...

AKSIDENT NË ELBASAN, RËNDË KALIMTARJA

Një kalimtare 62 vjeçe është përplasur nga një automjet teksa kalonte rrugën në qytetin e Elbasanit. Aksidenti ndodhi në lagjen “Syrja Dylgjeri” ku mjeti...

Elbasan/Vogëlushët në qendër të vëmëndjes

"Askush nuk fal më shumë kënaqësi se fëmijët"  💐 Nisja e vitit të ri shkollor 2018/19,duket se i ka gëzuar jo vëtëm fëmijet e shkollës...

Elbasan/NGA GJIMNAZI “KOSTANDIN KRISTOFORIDHI” SEJDINI URON NISJEN E VITIT TË RI SHKOLLOR(Video)

Mëngjesin e kësaj të hëne nis viti i ri shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. Edhe Elbasani ndryshe nga ditët e tjera...
error: Permbajtje e mbrojtur!