Aktualitet

SHBA ultimatum deputetëve, kërkojnë të braktisen Berisha, Basha, Meta dhe Kryemadhi,...

Ndërkombëtarët janë vënë dje në lëvizje për të bllokuar planin Berisha-Meta për djegie mandatesh. Pas raportuesit për Shqipërinë, Knut Fleckenstein dhe zëdhënësja së Komisionit...

RAMA PUBLIKON VIDEON, KA NJË LUTJE ‘PËR ATA QË S’DUAN TË...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e pamjeve nga transformimi i spitalit të Fierit. Kryeministri ka një lutje 'për ata...

Punësohen 54 mjekë në qendrat shëndetësore, Manastirliu: Prioritet, aksesi në shërbime...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, priti 54 mjekët e rinj që do të punësohen, duke filluar nga sot, në sistemin e...

BIE NUMRI I LINDJEVE NË 2018, JA KU QENDRON ELBASANI

Në pesë qarqe, Korçë, Kukës, Fier, Vlorë, Berat lindjet kanë pësuar rënie dyshifrore në vitin 2018, teksa numri i tyre kapësuar rënie në të...

Rama: Reagimi i opozitës sepse po afrohen zgjedhjet

Në hyrje të Lezhës, demokratët i bllokuan rrugën kryeministrit Edi Rama, i cili ishte nisur për në Pukë. Simpatizantë të PD-së, të ardhur nga Vau...

Si zëvendësohen mandatet? Ekspertët: Parti të tjera mund të hyjnë në...

Në kushtet kur Kodi Zgjedhor nuk parashikon konkretisht çfarë bëhet me mandatet e një force politike, kur ajo nuk garon në koalicion, ekspertët mendojnë...

Xhaçka me rekrutët e rinj: Hapja e Forcave të Armatosura për...

143 djem e vajza u nisën sot për në Shkollën e Trupës në Bunavi, ku për rreth 3 muaj do t’i nënshtrohen Stërvitjes Individuale...

Si të përllogarisni saktë pensionet e pleqërisë

Para disa ditësh, në Fletoren Zyrtare janë publikuar koeficentët e rinj të indeksimit të pagave për vitin 2018, e në bazë të tyre do...

E papritur/ Sokol Balla zbulon surprizën e madhe (FOTO)

Gazetari i njohur Sokol Balla, ka dhënë një lajm të madh në urimin e tij për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

“Mësues për Shqipërinë”, Shahini i përgjigjet interesit të madh të mësuesve

Mësuesit që janë në pritje të testimit duhet të presin edhe pak muaj që t’i nënshtrohen garës që i çon drejt punësimit.

NA NDIQNI

22,085FansaPëlqeje
366NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Djegia e mandateve, Rama: Ky “Juventus” nuk durohet më! Të anulohet kampionati…

 Kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve, duke e krahasuar situatën aktuale politike me skuadrën kampione prej...
AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

Një aksident masiv ku janë përfshirë katër automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Fushë Krujë, pranë Urës së Tapizës. Nga përplasja e katër...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Paralajmëron Spartak Ngjela: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë të enjten

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar protestë që do të zhvillojë opozita të enjten. Sipas Ngjelës nuk ka për të ndodhur gjë, pasi protestat e mëdha...