E diel,23,Shtator,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Aktualitet

Zbardhet autori dhe motivi i vrasjes së shqiptarit në Amerikë

Vazdojnë hetimet në lidhje me vrasjen e Grei Frashërit, të riut shqiptar të ekzekutuar në New York. Pas arrestimit të Anthony Valenti 35 vjeç me...
Fluturimet charter, rreth 80 mijë pasagjerë në muajin korrik

Fluturimet charter, rreth 80 mijë pasagjerë në muajin korrik

Numri i pasagjerëve që udhëtojnë me charter për dhe nga aeroporti “Nënë Tereza” në Tiranë, ka shënuar rritje gjatë vitit 2018. Autoriteti i Aviacionit Civil...
Nga 18 shtatori blokohhet aksi i rëndësishëm rrugor

Nga 18 shtatori bllokohet aksi i rëndësishëm rrugor

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor njoftojnë median dhe opinionin publik se duke filluar nga data 18 Shtator 2018 do fillojnë punimet...

Shpërthim tritoli në mesnatë në shtëpinë e biznesmenit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Pogradecit. Në banesën e një biznesmeni, ende të paidentifikuar ka shpërthyer një sasi tritoli. Ngjarja...
Helikopteri shqiptar ‘’Cougar’’ në qiejt europianë

Helikopteri shqiptar ‘’Cougar’’ në qiejt europianë

Një helikopter i tipit ”cougar” dhe forcat speciale shqiptare, morën pjesë në stërvitjen ndërkombëtare “Saber Junction 2018 në Gjermani. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e...

Tërmeti që lëkundi fuqishëm Tiranën e Elbasanin, ja epiqendra …

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë pasdites së sotme në Tiranë, Elbasan dhe në disa zona të tjera të Shqipërisë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.9 ballë,...
100 pensionistë pasagjerët e radhës së “Air Albania”

100 pensionistë pasagjerët e radhës së “Air Albania”

Rreth 100 pensionistë ishin pasagjerët e radhës së kompanisë së parë shqiptare të fluturimeve “Air Albania”. Kryeministri Edi Rama postoi sot një video në “Instagram...

Librazhd / një tjetër aksident i merr jetën një të riu...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në një fshat të Librazhdit. Një i riu, teksa punonte për të vënë një mullar me bar,...

Surprizat e motit për ditën e parë të shkollës!

Mijëra nxënës të hënën, 17 shtator nisin shkollën. Duket se moti do të jetë i mirë në këtë ditë të parë. Sipas Meteoalb, moti për nesër...
Rruga Tiranë-Elbasan përfundon në dhjetor 2018

Rruga Tiranë-Elbasan përfundon në dhjetor 2018

Rruga Tiranë-Elbasan përfundojë në fund të këtij viti, (dhjetor 2018). Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri tha sot se, punimet për ndërtimin e rrugës...

NA NDIQNI

10,985FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,396AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

ZRPP ELBASAN, GJATË NJË MUAJI MBI 1800 DOSJE TË PUNUARA(Video)

Në zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme në Elbasan periudha e verës ka qenë mjaft e ngjeshur. Sipas Mariglen Dishës, drejtorit të këtij...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

VENDOSEN KAMERAT, MË SHUMË SIGURI NË SHKOLLA(Video)

Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini së bashku me Kryetarin e Grupit Parlamentar Socialist Z. Taulant Balla uruan nisjen e vitit shkollor në shkollën 9...

AKSIDENT NË ELBASAN, RËNDË KALIMTARJA

Një kalimtare 62 vjeçe është përplasur nga një automjet teksa kalonte rrugën në qytetin e Elbasanit. Aksidenti ndodhi në lagjen “Syrja Dylgjeri” ku mjeti...

Elbasan/Vogëlushët në qendër të vëmëndjes

"Askush nuk fal më shumë kënaqësi se fëmijët"  💐 Nisja e vitit të ri shkollor 2018/19,duket se i ka gëzuar jo vëtëm fëmijet e shkollës...

Elbasan/NGA GJIMNAZI “KOSTANDIN KRISTOFORIDHI” SEJDINI URON NISJEN E VITIT TË RI SHKOLLOR(Video)

Mëngjesin e kësaj të hëne nis viti i ri shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. Edhe Elbasani ndryshe nga ditët e tjera...
error: Permbajtje e mbrojtur!