E diel,23,Shtator,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Aktualitet

Tabelat me pensionet dhe përfitimet/ Fermerët, kontributet që duhet të deklaroni...

Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka publikuar kushtet për sigurimin e të vetëpunësuarve në bujqësi, për të përfituar pensionet apo përfitimet e tjera që ngarkon...

Vdiq në aeroportin e Malpensës, familja e shqiptarit hedh në gjyq...

Janë publikuar për herë të parë pamjet, ku një shqiptar 44-vjeçar, i quajtur Aldo Laçi, vdiq verën e këtij viti, pasi u rrethua nga...
Armatoset ushtria shqiptare, merr 5 mijë kallashnikov nga Italia

Armatoset ushtria shqiptare, merr 5 mijë kallashnikov nga Italia

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ishte e ftuar ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë, ku po diskutohej buxheti i vitit. Gjatë fjalës së saj,...

Ambiente të rënda higjenike dhe produkte të skaduara, mbyllen dy lokale...

Këtë sezon veror Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shtuar kontrollet kryesisht në zonat e frekuentuara nga turistët. Së fundmi AKU ka bllokuar dy lokale në...

Befason Kryemadhi : “nga PS do ketë rrjedhje për në LSI”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi sot në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24 se LSI-ja nuk e ka vendosur ende nëse...

Raporti i CIA-s për drogën, reagon ministria e Brendshme: Nuk ka...

Ministria e Brendshme sqaron se lajmi i dalë në media në lidhje me publikimin e një raporti të ri të CIA-s mbi situatën e...
Biznesi i drejton Qatos 50 ankesa, merr zgjidhje për 60% të tyre

Biznesi i drejton Qatos 50 ankesa, merr zgjidhje për 60% të...

Biznesi i ka paraqitur gjatë muajit dhjetor ministres së Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes 50 ankesa, për 29 prej të cilave ka marrë një...

De Raho: Vettingu në polici, me shumë rëndësi

“Vettingu në polici është me shumë rëndësi”, deklaroi të hënën në Tiranë, Prokurori Kombëtar italian i Antimafias dhe Antiterrorizmit, Federico Cafiero De Raho. Pas takimit...
Procedurat e reja për marrjen e lejes së qarkullimit dhe certifikatave të pronësisë së makinës

Procedurat e reja për marrjen e lejes së qarkullimit dhe certifikatave...

Shërbimi i Transportit Rrugor në Tiranë i është nënshtruar reformimit. Ndryshimet e kryera, sipas qyetarëve, kanë reduktuar radhët dhe kanë rritur cilësinë e shërbimit...

Shqiptari vrau me thikë gruan në Itali, reagon ministri Marco Minniti:...

Një shqiptar ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. ngjarja ndodhi në Udine, Itali, ku Dritan Sulollari masakroi me thikë bashkëshorten Migena Këllezi. Për këtë...

NA NDIQNI

10,985FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,396AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

ZRPP ELBASAN, GJATË NJË MUAJI MBI 1800 DOSJE TË PUNUARA(Video)

Në zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme në Elbasan periudha e verës ka qenë mjaft e ngjeshur. Sipas Mariglen Dishës, drejtorit të këtij...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

VENDOSEN KAMERAT, MË SHUMË SIGURI NË SHKOLLA(Video)

Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini së bashku me Kryetarin e Grupit Parlamentar Socialist Z. Taulant Balla uruan nisjen e vitit shkollor në shkollën 9...

AKSIDENT NË ELBASAN, RËNDË KALIMTARJA

Një kalimtare 62 vjeçe është përplasur nga një automjet teksa kalonte rrugën në qytetin e Elbasanit. Aksidenti ndodhi në lagjen “Syrja Dylgjeri” ku mjeti...

Elbasan/Vogëlushët në qendër të vëmëndjes

"Askush nuk fal më shumë kënaqësi se fëmijët"  💐 Nisja e vitit të ri shkollor 2018/19,duket se i ka gëzuar jo vëtëm fëmijet e shkollës...

Elbasan/NGA GJIMNAZI “KOSTANDIN KRISTOFORIDHI” SEJDINI URON NISJEN E VITIT TË RI SHKOLLOR(Video)

Mëngjesin e kësaj të hëne nis viti i ri shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. Edhe Elbasani ndryshe nga ditët e tjera...
error: Permbajtje e mbrojtur!