Aktualitet

Të dhënat e reja të CIA-s: Rritet ndjeshëm obeziteti në Shqipëri...

Obeziteti është cilësuar si sëmundja e shekullit dhe sipas Organizatës Botërore të Shëndetit është më shumë se dyfishuar nga 1980, duke marrë përmasa epidemike. Pas...

Folklori bashkon komunitetin shqiptar në New York

Festivali Folklorik Mbarëkombëtar ka mbledhur sot në New York , SHBA, qindra solistë, valltarë, grupe muzikore dhe ansamble nga komuniteti shqiptaro-amerikan, si dhe nga...

Doktorët: Mos i ushqeni fëmijët me salçiqe sepse mund të ndodh...

Salçicet janë ushqimi i preferuar i miliona njerëzve, e veçanërisht në Amerikë, ku shiten në formën e hot dog-ëve në ngjarje dhe festivale të...

Kapshtica, një portë e braktisur mes plehrave dhe erës së rëndë

Pirgu i mbeturinave është gjëja e parë që shikon sapo hyn në territorin e Doganës së Kapshticës. Kushedi prej sa kohësh janë aty. Mbeturinat të shoqërojnë...

ARRSH pastron akset nacionale, largohen 294 tabela

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit vijuan javën e pestë të ndërhyrjes në terren për pastrimin e akseve rrugore kombëtare...

Nis ndërtimi i impiantit për pastrimin e grykëderdhjes së Ishmit

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi inspektoi punimet  për ndërtimin e  impiantit të kapjes së mbetjeve  dhe pastrimit të grykëderdhjes së lumit...

Konferenca “Ditët e Medias” për herë të parë në Shqipëri

Komisioni Europian do organizojë për herë të parë në Shqipëri konferencën “Speak up”,e cila këtë vit nuk do quhet më e tillë, pasi është...

KUJDES nga alkooli që pini! Kjo fabrikë ju ka rrezikuar jetën

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar sot një fabrike pijesh alkoolike në Nikël të Krujës, pasi janë gjetur pije të skaduara. Bllokimi ka ardhur pasi...

Fermerët kërkojnë ndihmë nga shteti

Në fusha kanë investuar të gjithë pasurinë e tyre por tashmë nuk kanë një treg për të shitur prodhimin e tyre. Në serat e Fierit,...

Panele diellore për kopshtin në Vlorë, ministri Gjiknuri inspekton punimet

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri inspektoi në Vlorë implementimin e projektit të mbështetur nga PNUD-i për vendosjen e paneleve diellore. Këto panele...

NA NDIQNI

29,962FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
312AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Shi, shtrëngata dhe erë e fortë, shikoni surprizat e motit për sot

Sot priten reshje intensive në qarqet Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër por lokalisht shumë intensive në Vlorë dhe Gjirokastër. Reshjet do të shoqërohen me...

FOTO/ “Colours of Albania” përzgjidhen 5 fotot fituese, trashëgimi kulturore dhe arkitekturë urbane

Edicioni i 5-të i konkursit “Colours of Albania” u shndërrua në një brand, me mijëra foto artistike të publikuara për 5 muaj me radhë,...

Gra e fëmijë vuajnë në kampet e Sirisë, Trump zbulon çfarë ka biseduar me...

Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur se ka biseduar me evropianët për t’iu dhënë zgjidhje xhihadistëve dhe familjarëve të tyre që shkuan nga Evropa...