Aktualitet

Vaksinimi i dhelprave, Shqipëria nis fushatën ajrore me 4 avionë të...

Për të tetën herë rradhazi, siç dhe është përcaktuar në planin disa vjeçar të Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Projekti PAZA II do...

Reforma e Ujit, 90 ditë kohë për vetërregullim

Të gjithë konsumatorët që furnizohen me ujë të pijshëm, kanë afat 90 ditë që të vetërregullojnë situatën dhe lidhin kontratat brenda 90 ditëve. Kështu u...

Ftohet moti ,në mbrëmje priten reshje

Sot, më 6 nëntor 2016,  në fund të ditës në pjesën jug-perëndimore pritet të fillojnë reshjet e para. Gjatë ditës, temperaturat ekstreme të ajrit pritet të...

“Shqipëria punon tokën. Konsumo Shqip” – Slogani i ri për bujqësinë...

Vizioni për të ardhmen i bujqësisë shqiptare do të vijë nën sloganin dhe nismën “Shqipëria punon tokën – Konsumo Shqip”. Ky është konceptimi i...

Gjyqi, vëllai mashtrues detyrohet të pranojë: Po, ia mora motrës, 25...

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgim një 54-­vjeçar, i cili u shpall fajtor për veprën penale të “mashtrimit”....

Bllokimi i shqiptarëve, normalizohet pas 2 ditësh situata në Kapshticë

Është normalizuar situata në doganën e Kapshticës dhe procedurat për kalimin e udhëtarëve vazhdojnë normalisht në të dy anët e kufirit. Mbrëmë me 10 sportele...

Adela sot do të festonte ditëlindjen, ajo që bën shoqja e...

Nëse nuk do të ishte ndarë nga jeta në mënyrë tragjike javën e shkuar si pasojë e një sulmi të papritur në zemër, Adela...

Buxheti i vitit 2018, ja cilët janë sektorët ku punonjësit do...

Lidhja e Sindikatave javën e ardhshme do të njoftojë se cili është qëndrimi i tyre për rritjen e pagave në sektorin publik. Në projektbuxhetin...

Të dhënat e reja të CIA-s: Rritet ndjeshëm obeziteti në Shqipëri...

Obeziteti është cilësuar si sëmundja e shekullit dhe sipas Organizatës Botërore të Shëndetit është më shumë se dyfishuar nga 1980, duke marrë përmasa epidemike. Pas...

Folklori bashkon komunitetin shqiptar në New York

Festivali Folklorik Mbarëkombëtar ka mbledhur sot në New York , SHBA, qindra solistë, valltarë, grupe muzikore dhe ansamble nga komuniteti shqiptaro-amerikan, si dhe nga...

NA NDIQNI

30,095FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Padi penale për këdo që pengon evakuimin dhe rrezikon jetën e banorëve

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, paralajmëroi me ndjekje penale të gjithë ata që do të pengojnë uniformat e shtetit në evakuimin e...

Tërmeti/ Prokuroria e Krujës nis verifikimet

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Krujë, njofton se pas tërmetit të 26 nëntorit është vënë në lëvizje për të verifikuar nëse në këtë ngjarje, ka...

Operacioni “Gjurmimi”/ Terrorizuan Vlorën në mes të ditës me armë, shkon në shtatë numri...

Majin e vitit të kaluar disa persona qëlluan me armë në një lokal në zonën e “Ujit të Ftohtë” duke lënë një person të...