E hënë,18,Qershor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Aktualitet

Shqipëria dhe Maqedonia me pikë të përbashkët doganore

Shqipëria dhe Maqedonia me pikë të përbashkët doganore

Pika kufitare dhe doganore e Qafë Thanës do të kthehet në një pikë të përbashkët doganore dhe kufitare për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve...
KE vlerëson përpjekjet e Shqipërisë për forcimin e masave për emigrantët

KE vlerëson përpjekjet e Shqipërisë për forcimin e masave për emigrantët

“Përshëndes përpjekjet e bëra nga autoritetet shqiptare për forcimin e masave për trajtimin e migrimit të parregullt dhe përmirësimin e bashkëpunimit me Shtetet Anëtare...
HUFFPOST: 10 arsye të mrekullueshme për të vizituar Shqipërinë

HUFFPOST: 10 arsye të mrekullueshme për të vizituar Shqipërinë

Koloradoja rurale, ku unë jam rritur, nuk kishte asgjë tërheqëse çka rriti dëshirën time për të parë botën. Udhëtoja tërthorazi nëpërmjet faqeve të ”National Geographic”...

Peleshi: Më shumë mbështetje për fermerët e bashkuar

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi ka premtuar më shumë mbështetje për fermerët e bashkuar. Gjatë vizitës së tij në Qarkun e Beratit,...

Kthimi i emigrantëve për festa, AMF: Mos blini polica pa hyrë...

Festat e fundvitit shënojnë kohën kur një pjesë e mirë e emigrantëve kthehen për t’i kaluar ato me familjarët në Shqipëri. Një pjesë e...

Shqipëria, rekord të vdekjeve në rajon nga kanceri i trurit

Kanceri është sëmundja që të gjithë i frikësohen dhe që fatkeqësisht po shndërrohet në vrasësin numër një. Edhe pse shkenca mjekësore ka avancuar, përsëri...
Shqipëria përfiton 6 milion euro nga Konventa e Barcelonës për mbrojtjen e mjedisit

Shqipëria përfiton 6 milion euro nga Konventa e Barcelonës për mbrojtjen...

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi hapi sot në Tiranë ministerialin e Mjedisit i mbajtur në Takimin e 20-të të Konferencës së Palëve...
TAP ofron ndihmë për blegtorët e prekur nga përmbytjet

TAP ofron ndihmë për blegtorët e prekur nga përmbytjet

Mbështetjes me ndihma të qeverisë për banorët e prekur nga përmbytjet e muajit nëntor, i është bashkuar edhe Projekti i Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) duke ofruar 200 ton ushqim...
Rai Uno: Policia shqiptare luftë deri në filizin e fundit të kanabisit

Rai Uno: Policia shqiptare luftë deri në filizin e fundit të...

Lufta ndaj kultivimit të narkotikëve është kryefjalë e policisë shqiptare dhe këtë e ka përcjellë përmes një kronike edhe televizioni RAI UNO në Itali. Në...

Dëmtohet rëndë ura e çengelajt

Ura e Çengelajt, e cila i shërben të gjithë zonës së Belshit u dëmtua rëndë nga prurjet e mëdha të lumit Shkumbin, në janar...

NA NDIQNI

10,513FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

Arrihet marrëveshja me Greqinë, zbulohet emri i ri i Maqedonisë

SHKUP-Është arritur marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit. Gjatë një deklarate për mediat, kryeministrit i Maqedonisë, Zoran Zaev tha se duke...
Foto nga Dashnor VAJA

Komuniteti Mysliman feston sot Fitër Bajramin, ja si u zhvillua falja në Elbasan (Video)

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, festën që mbyll Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Shenjimi i kësaj dite ka filluar me faljen në sheshin "Gensher"...

Elbasan/Përplasen dy makina, 2 të plagosur rëndë (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Ngjarja ndodhi në qendër të fshatit Pajovë. Një automjet tip ‘Benz’ me targë AA 887...

Provimi i maturës në matematikë është duke u zhvilluar, teza dekonspirohet ….

Megjithëse për zhvillimin e provimeve të Maturës parashikohen masa te rrepta për sa i përket sigurisë, mesa duket në një ndërmarrje të tillë kaq...
error: Permbajtje e mbrojtur!