Aktualitet

Tjetër projekt zhvillimor në Fier, nis rikonstruksioni i rrugëve “Mujo Ulqinaku”...

Fieri, qyteti në jugperëndim të vendit, ka hyrë në rrjedhën e shndërrimeve të rëndësishme infrastrukturore. Me financim të Qeverisë Shqiptare, në zbatim nga Fondi Shqiptar...

Trafikuan rreth 1 mijë persona në SHBA e Kanada, SPAK kërkon...

Prokuroria Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lexuar dje pretencën për të arrestuarit e operacionit “One if by Land”, zhvilluar rreth dy vite...

Miratohet akti i dytë normativ për buxhetin e vitit 2019/ Dhëmbi:...

Komisioni i Ekonomisë miratoi sot aktin e dytë normativ për buxhetin e shtetit të vitit 2019 i cili parashikonte realizimin e dy objektivave,...

Mbi 6.4 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në 2019, rritje me...

Mbi 6.4 milionë shtetas të huaj kanë hyrë në vendin në vitin 2019 duke pësuar një rritje të ndjeshme me 8.1% krahasuar me vitin...

Hetimi i koncesioneve në shëndetësi, ja si Spitali Amerikan ka marrë...

Hetimi i skandaleve me 3 koncesionet në sistemin shëndetësor pritet të hapë rrugën e arrestimeve në nivele të larta. Check-up, dializa dhe sterilizimi ju...

Studentët ngrihen në protestë, kryeministri Rama bën lëvizjen e menjëhershme dhe...

Një grup studentësh protestuan dy ditë ma parë te Korpusi Universitar, të cilët njëzëri akuzonin qeverinë se i kishte mashtruar dhe nuk kishte mbajtur...

“Transparency International”: Shqipëria hapa prapa në luftën kundër korrupsionit, humbet 7...

Organizata ndërkombëtare, “Transparency International”, vlerëson se me gjithë aspiratat për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian, rezultatet e luftës kundër korrupsionit në gjashtë vendet e...

Rrëzohet ‘miti’ i bujarisë! Shqiptarët ndër më ‘kurnacët’ në Evropë, Indeksi:...

Vetëm 23 % e shqiptarëve janë bujarë dhe të sjellshëm dhe zyrtarisht, sipas një raporti të fundit, jemi ndër më ‘kurnacët’ në Europë, ndonëse...

Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë edhe nesër, por gradualisht pas mesditës do të vijë edhe përkeqësimi i motit. Në këtë mënyrë pjesa e...

Lleshaj: Në muajin shkurt ngrihen Njësitë e reja në Policinë e...

ATSH-A. Fortuzi/-Në muajin shkurt pritet të ngrihen gjithë Njësitë e reja në Policinë e Shtetit kundër krimit. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi të enjten...

MË TË PËLQYERAT

Ju duhen vetëm hithra dhe limon, si të shpëtoni një herë e mirë nga...

Anemia është një sëmundje që shkaktohet nga mungesa e hekurit ose si shenjë shoqëruese e një problemi tjetër shëndetësor. Simptomat e anemisë përfshijnë lodhjen, rënien...

Jo më radhë nga shërbimi online në QKB/Rama: 11 mijë biznese aplikuan për licensë...

ATSH – I. Vata/- Gjatë vitit të kaluar, rreth 11 mijë biznese aplikuan për licensë në Qendrën Kombëtare të Biznesit duke shpenzuar 115 ditë...

Panxhar i kuq dhe djathë dhie – Sallata e shëndetit të mirë

Panxhari i kuq ka shumë vlera shëndetësore. Ai është i pasur me vitamina dhe minerale si magnezi, hekuri, bakri dhe fosfori Panxhari i kuq është...