E diel,23,Shtator,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Aktualitet

Stërvitja “AlbanianLion2018”, në të gjitha bazat ushtarake në Shqipëri

Stërvitja “AlbanianLion2018”, në të gjitha bazat ushtarake në Shqipëri

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka shprehet se xhenierët po përmirësojnë infrastrukturën e kampit Bizë, ku po zhvillohet stërvitja “AlbanianLion2018”. “Stërvitja “AlbanianLion2018, vijon anembanë bazave ushtarake...
Ilaçet që u shiten shqiptarëve, gjobiten 12 farmaci

Ilaçet që u shiten shqiptarëve, gjobiten 12 farmaci

Ngrihet Task-Forcë ndërinstitucionale për sigurinë e tregtimit të barnave në çdo farmaci. Me një urdhër të posaçëm, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu...
Alarmi i OKB-së: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Alarmi i OKB-së: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Raporti i publikuar së fundmi nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, agjencia për ushqim dhe agro-bujqësi, që i referohet gjendjes së ushqimit nëpër botë...
Shifra alarmante për vdekshmërinë foshnjore, Shqipëria e dyta në Ballkan

Shifra alarmante për vdekshmërinë foshnjore, Shqipëria e dyta në Ballkan

Sipas një artikulli të fundit të Bankës Botërore dhe shifrave të vëna në dispozicion, Shqipëria vitin e shkuar e ka pasur vdekshmërinë foshnjore (humbje...

Mbi 20 mijë të punësuar në 8 muaj

Mbi 20 mijë është numri i të punësuarve në të gjitha qytetet, përgjatë periudhës 8 mujore, janar-gusht të këtij viti. Duke uruar mirëmëngjesi ndjekësit në...

Parashikimi i motit, 20 shtator 2018

Moti për ditën e sotme, parashikohet me kthjellime dhe vranësira në shtim prej mesditës, në pjesën më të madhe të territorit. Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak,...

Tërmeti që lëkundi fuqishëm Tiranën e Elbasanin, ja epiqendra …

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë pasdites së sotme në Tiranë, Elbasan dhe në disa zona të tjera të Shqipërisë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.9 ballë,...

Ndihen lëkundje të forta tërmeti në Elbasan

Lëkundje të forta têmeti janë ndjerë para pak minutash në qytetin e Elbasanit. Sipas raportimeve, dridhjet janë ndjerë në orën 17:10, ndërsa banorët dëshmojnë se...

Arratiset i riu 28 vjeçar nga Vlora

Një i ri nga Vlora është arratisur para se policia të ekzekutonte urdhrin për ta shoqëruar në qeli. Bëhet fjalë për Taulant Manaj ( Beqiraj),...

Vettingu në politikë / caktohet data se kur do merret në...

Mazhoranca është angazhuar për të shqyrtuar propozimin e opozitës për vetingun në radhët e politikanëve. Në këtë drejtim, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka vendosur të mbledhë...

NA NDIQNI

10,985FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,396AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

ZRPP ELBASAN, GJATË NJË MUAJI MBI 1800 DOSJE TË PUNUARA(Video)

Në zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme në Elbasan periudha e verës ka qenë mjaft e ngjeshur. Sipas Mariglen Dishës, drejtorit të këtij...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

VENDOSEN KAMERAT, MË SHUMË SIGURI NË SHKOLLA(Video)

Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini së bashku me Kryetarin e Grupit Parlamentar Socialist Z. Taulant Balla uruan nisjen e vitit shkollor në shkollën 9...

AKSIDENT NË ELBASAN, RËNDË KALIMTARJA

Një kalimtare 62 vjeçe është përplasur nga një automjet teksa kalonte rrugën në qytetin e Elbasanit. Aksidenti ndodhi në lagjen “Syrja Dylgjeri” ku mjeti...

Elbasan/Vogëlushët në qendër të vëmëndjes

"Askush nuk fal më shumë kënaqësi se fëmijët"  💐 Nisja e vitit të ri shkollor 2018/19,duket se i ka gëzuar jo vëtëm fëmijet e shkollës...

Elbasan/NGA GJIMNAZI “KOSTANDIN KRISTOFORIDHI” SEJDINI URON NISJEN E VITIT TË RI SHKOLLOR(Video)

Mëngjesin e kësaj të hëne nis viti i ri shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. Edhe Elbasani ndryshe nga ditët e tjera...
error: Permbajtje e mbrojtur!