Aktualitet

‘Po na vrisni për së dyti’! Apeli i prindërve të shqiptarit...

Një tragjedi ka goditur familjen Mukaj në Tirane, ku para disa ditësh djali i tyre Merlos Mukaj 21-vje?, student në Filadelfia të SHBA është...

Meta dekreton lirimin e ambasadorit në NATO, Leonard Demit

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin e Leonard Demit nga detyra e ambasadorit të Shqipërisë në NATO. Demi pritet të pasohet në këtë post nga...

Shqipëria për herë të parë në ekspozitën e Muzeut të Çikagos

Fakte historike, objekte dhe fotografi nga thellësia e detit Mesdhe u prezantuan në ekspozitën e hapur në Muzeun e famshëm të Çikagos, SHBA, ku...

Moti drejt përmirësimit, strukturat e shtetit të angazhuara për rikuperimin e...

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrit beri te ditur sot ne mbremje sot se moti në vendin tonë ka ardhur...

Shqipëria dhe Turqia, marrëdhënie të partneritetit strategjik në të gjitha fushat

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, u nderua sot me çmimin “Doctor Honoris Causa”, në një ceremoni të organizuar nga Universiteti “Mehmet Akif...

Qeveria apel sipërmarrjes të kontribuojë për të prekurit nga përmbytjet

Qeveria apeloi sipërmarrjen të kontribuojë me ndihma konkrete për të prekurit nga përmbytjet që përfshinë të gjithë vendin tonë javën e shkuar. Ministri i Financave...

Shkatërroi dyqanin me sëpatë, reagon policia për arrestimin e 34 vjeçarit

Për një video të shpërndarë në rrjetet sociale, ku një klient kishte hyrë më sëpatë duke thyer dhe shkatërruar në dyqani të një kompanie...

Inxhinieri italian lihet i lirë, pajisja e sekuestruar nuk përgjon

Lihet i lire inxhinieri italian, i cili u ndalua pak para se te hipte ne traget ne portin e Durresoit per t’u kthyer ne...

Burime nga ‘SHISH’/ Ilir Meta dekoron Visho Ajazin për luftën kundër...

Burime nga ‘SHISH’ kanë bërë me dije se Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekoruar ish-shefin e dorëhequr Visho Ajazi, për kontributin që ka...

Bashkia Gramsh inkurajon sipërmarrësit për investime

Bashkia e Gramshit ka nisur një fazë të re, atë të inkurajimit të sipërmarrësve që dëshirojnë të investojnë në territorin e saj. Për këtë qëllim...

NA NDIQNI

22,174FansaPëlqeje
369NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
129AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FAMILJA NGA ZAVALINA APELON PËR NDIHMË (VIDEO)

Të mundur nga sëmundja, të mposhtur nga varfëria e të dorëzuar në mëshirën e fatit në një banesë që zor se meriton të quhet...

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

ELBASAN, PS MBLEDH STRUKTURAT PËR ZGJEDHJET VENDORE(Video)

Partia Socialiste e Elbasanit mblodhi strukturat e saj në përgatitje për zgjedhjet vendore të 30 Qershorit. Takimi u drejtuar nga Kryetari i Grupit Parlamenar...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...