E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Aktualitet

Peleshi: Produktet bujqësore shqiptare shiten në BE me çmim më të lirë

Peleshi: Produktet bujqësore shqiptare shiten në BE me çmim më të...

Produktet bujqësore “Made in Albania” tregtohen në vendet e BE me çmime shumë më të lira se konkurrentët. Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi në interpelancën...
OSBE: Pa vonesa! Duhet reformë gjithpërfshirëse zgjedhore

OSBE: Pa vonesa! Duhet reformë gjithpërfshirëse zgjedhore

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Bernd Borchardt, bëri thirrje sot për një fillim sa më shpejtë të punës për reformën zgjedhore.  “Dëshiroj...
Çfarë ju bën përshtypje të huajve në Shqipëri?

Çfarë ju bën përshtypje të huajve në Shqipëri?

Të huajt që vijnë në Shqipëri, teksa përpiqen të integrohen në kulturën tonë, hasin në disa gjëra që iu pëlqejnë dhe në disa të...
“Doors of Tomorrow”, sistemi italian i bashkëpunimit edhe në Shqipëri

“Doors of Tomorrow”, sistemi italian i bashkëpunimit edhe në Shqipëri

Në vijim të bashkëpunimit mes Italisë dhe Shqipërisë, Ambasada italiane në vendin tonë ka prezantuar programin “Doors of Tomorroë”, një sistem që ka për...
“Mashtruesi” nuk zë mend, shfrenon fantazinë në gjykatë me video imagjinare

“Mashtruesi” nuk zë mend, shfrenon fantazinë në gjykatë me video imagjinare

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 4 vjet burgim nje shtetas per mashtrim. Behet fjale per shtetasin Lavdimir Muço, i cili u shpall fajtor për “kallëzim...
Zbardhet relacioni/ Shpërblimet e fundvitit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet relacioni/ Shpërblimet e fundvitit, ja kategoritë që përfitojnë

Qeveria do të vazhdojë edhe këtë vit traditën e shpërndarjes së shpërblimeve për festat e fundvitit. Lajmi i mirë është dhënë nga Ministria e Financave...
Momenti i arrestimit të shqiptarit që vrau avokatin grek

Momenti i arrestimit të shqiptarit që vrau avokatin grek

Ky është moment i arrestimit të 32 vjeçarit shqiptar, i arrestuar për vrasjen e avokatit të njohur grek Michalis Zafiropoulos me 12 tetor të këtij...
Aksident i tmerrshëm në Fier, një i vdekur dhe një i lënduar rëndë

Aksident i tmerrshëm në Fier, një i vdekur dhe një i...

Mëngjesin e hershëm të ditës së sotme, ka ndodhur një aksident me fatalitet për vajzën E.E 27 vjece nga fshati Patos. I menjëhershëm ka qenë...
Shqiptari i rrallë! Shefi gjerman: E kam punëtor të mirë, mos e dëboni

Shqiptari i rrallë! Shefi gjerman: E kam punëtor të mirë, mos...

Xhezo Ajazaj, shqiptari 31 vjeçar, i ardhur në Gjermani tri vite më parë si refugjat, i shtron me pllaka tri banjo brenda një orari...

Ndotësit e mjedisit, përgjegjës edhe inspektorët

Qeveria është e bindur se Shqipëria mund të pastrohet edhe në 300 ditë. Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi në një takim me...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!