Aktualitet

Të hënë e të martë, reshje të dobëta

Sot pasdite, të hënën, priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Të martën, datë 19 dhjetor,  priten reshje lokale të dobëta siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin...

Profil/ Kush është Kryeprokurorja e re Arta Marku

Arta Marku, 41-vjeçe nga Puka, ka punuar si prokurore pranë organit të akuzës në Shkodër, duke mbledhur një eksperiencë prej 15 vitesh si prokurore...

Arta Marku betohet si Kryeprokurore e përkohshme

Zgjidhet dhe betohet Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme. Pas leximit të formulës së betimit nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, Marku u shpreh “Betohem!”...

18 Dhjetori, sot është Dita ndërkombëtare e emigrantëve

18 dhjetori shënon Ditën ndërkombëtare të emigrantëve, vendosur në vitin 2000 nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Më 4 dhjetor të vitit 2000 Asambleja e...

Kanceri tek meshkujt? Ja shenjat që nuk duhet t’i neglizhoni

Kanceri duket në fakt si sëmundja e shekullit me numrin e të prekurve në vit nëpër botë. Ende nuk janë zbuluar në mënyrë shkencërisht...

Rama uron mirëmëngjes me pamje nga transformimi i Unazës së Jashtme...

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka uruar mirëmëngjes të gjithë ndjekësve ditën e sotme me pamje nga punimet për segmentin nga TEG në Farkë....

Plani për spitalet, si do të funksionojë skema e re

Plani për spitalet universitare do të nisë zbatimin e një modeli të ri patronazhimi dhe bashkëpunimi me spitalet rajonale në vend, duke plotësuar nevojat...

Ulen temperaturat në minus, reshje shiu dhe dëbore

Moti në vendin tonë gjatë ditës së sotme, e hënë, pritet të jetë me reshje shiu dhe në zonat malore me dëborë. Sipas Qendrës Kombëtare...

Rilindja urbane në Librazhd, investimi që u shërben mijëra banorëve

Rilindja urbane ka ndryshuar tërësisht, jo vetëm qendrat e qyteteve, por edhe lagjet e tyre dhe shumë shpejt do të vijojë me Njësitë Administrative. Mijëra...

Nesër bëhuni gati për mot esktrem! Por prisni. Ja çfarë ju...

Edhe pse java që sapo lamë pas na ka sjellë temperatura të larta, e hëna pritet të nisë me mot të ftohtë.Sinoptikanët, parashikojnë rënie...

NA NDIQNI

29,567FansaPëlqeje
1,016NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
229AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Pse duhet t’i konsumojmë hithrat?

Hithra rekomandohet për trajtimin e disa sëmundjeve dhe është një nga bimët natyrale medicinale më të zakonshme. Hithrat që rriten dhe nisin të lulëzojnë...

Mbrojtja Civile/ Rama, një projektligj i ri për të qenë sa më pranë komuniteteve...

Kryeministri Edi Rama, gjate ceremonise per prezantimin e reformës ligjore, strukturore e organizative për mbrojtjen civile, ka theksuar se do te kete nje tjeter...

Mediat italiane: Si bëhet trafiku i drogës nga Shqipëria në Itali

Mediat italiane vazhdojnë të shkruajnë për trafikun e drogës që bëhet mes Shqipërisë dhe Italisë. Në shkrimin e mediave fqinje thuhet se në raportin...