Aktualitet

Momenti i arrestimit të shqiptarit që vrau avokatin grek

Ky është moment i arrestimit të 32 vjeçarit shqiptar, i arrestuar për vrasjen e avokatit të njohur grek Michalis Zafiropoulos me 12 tetor të këtij...

Aksident i tmerrshëm në Fier, një i vdekur dhe një i...

Mëngjesin e hershëm të ditës së sotme, ka ndodhur një aksident me fatalitet për vajzën E.E 27 vjece nga fshati Patos. I menjëhershëm ka qenë...

Shqiptari i rrallë! Shefi gjerman: E kam punëtor të mirë, mos...

Xhezo Ajazaj, shqiptari 31 vjeçar, i ardhur në Gjermani tri vite më parë si refugjat, i shtron me pllaka tri banjo brenda një orari...

Ndotësit e mjedisit, përgjegjës edhe inspektorët

Qeveria është e bindur se Shqipëria mund të pastrohet edhe në 300 ditë. Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi në një takim me...

I njëjti taksim edhe për ndërtimet e papërfunduara

-Ndërtimet e papërfunduara në Tiranë, do t’i nënshtrohen njësoj taksimit të pronës, si ndërtesat e tjera. Ky është propozimi që vjen nga Bashkia e Tiranës...

Tekste shkollore falas për nxënësit nga klasa e parë deri në...

Tekste shkollore falas për nxënësit nga klasa e parë deri në të nëntën Nxënësit nga nga klasa e parë deri në të nëntën duhet t’i...

90 qendrat e para shëndetësore do të financohen nga buxheti 2018

 90 qendrat e para shëndetësore do të financohen nga buxheti 2018. Në vijim të investimeve në sektorin e shëndetësisë, Kryeministri Edi Rama informoi se "Shqipëria...

Muzika e magjishme e sazeve shqiptare, në emisionin legjendar britanik

Ansambli shqiptar “Saz’Iso”, performoi për herë të parë në një prej emisioneve televizive legjendare britanike “Later with Jools Holland”. “Ishte një eksperiencë emocionuese të ishim...

Konsumi, investimet dhe eksportet, burime të rritjes ekonomike

Burimet e rritjes ekonomike, përfshinë në debat maxhorancën dhe opozitën gjatë punimeve të Komisionit të Ekonomisë, ku ministri i Financave, Arben Ahmetaj po prezantonte...

Të taksohen njësoj ndërtimet e përfunduara dhe të papërfunduara

-Ndërtimet e papërfunduara në Tiranë, do t’i nënshtrohen njësoj taksimit të pronës, si ndërtesat e tjera. Ky është propozimi që vjen nga Bashkia e Tiranës...

NA NDIQNI

28,464FansaPëlqeje
1,004NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
193AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Mikrovala nuk është për të gjitha, ja lista e ushqimeve që nuk duhen futur...

Nëse vendosni ushqimet e gabuara, në mikrovalë mund t'ju sëmurë, t'ju ekspozojnë ndaj kimikateve të dëmshme. Ndiqni këto këshilla për të shmangur gabimet e...

OBSH: Demenca mund të parandalohet!

Një kujdes më i mirë për veten mund të jetë një strategji afatgjatë për luftimin e një problemi në rritje, demencës. Sipas Organizatës Botërore të...

945 milionë lekë rritje në eksportet me Italinë

Sipas orientimit gjeografik, vendet e Bashkimit Europian dhe veçanërisht Italia mbeten partnerët kryesorë tregtarë, si në terma të eksporteve, ashtu edhe në terma të...