Aktualitet

AAC eksperiencë europiane për rritjen e cilësisë së shërbimeve aeroportuale

Autoriteti i Aviacionit Civil (AAC) në bashkëpunim me dy ekspertët e njohur gjerman pjesë e TAIEX (Instrumenti për Asistencë Teknike dhe Shkëmbim Informacioni i...

Çelja e negociatave, Rama: Nuk ka kthim mbrapa

“Nuk mendoj që ne do të kthehemi mbrapa, por mendoj se do të vazhdojmë përpara me procesin e integrimit”. Kështu deklaroi sot, pas kthimit nga...

Edi Rama për Samitin e Sofies : “Jam më optimist se...

Edi Rama pati një komunikim me mediat mbi Samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, si edhe ecurinë e përpjekjes diplomatike të Shqipërisë drejt...

Sekuestrohen pronat e shqiptarit të dyshuar si koka e trafikut të...

Prokuroria ka njoftur sot sekuestrimin e shtatë pasurive të paluajtshme në Bajzë, njësia Kastrat, bashkia Malësi e Madhe. Dosja e plote  Pas disa muajsh hetime të...

Ambasada Amerikane ka lajm të mirë për të gjithë ata që...

Nëse nuk jeni përzgjedhur si fitues i lotarisë amerikane nuk duhet të humbni ende shpresat. Duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve, ambasada Amerikane në...

Pogradec / Aksidentohet për vdekje i riu 18 vjecar

Një aksident i rëndë me pasojë humbjen e jetës së një të riu ka ndodhur në Pogradec paraditen e kësaj të premteje. Shtetasi me inicialet...

Deportohet pas 18 vitesh nga Amerika, nuk lejohet të takojë as...

Është deportuar në Shqipëri pa i dhënë as mundësinë për t’i thënë lamtumirë tre fëmijëve të saj apo bashkëshortit, shqiptarja Cile Precetaj, e cila...

Moti sot, e premte 19 maj

Zonat Veriore mbeten kryesisht me kthjellime por vranësira të herë pas hershme do të ketë në Jug dhe pjesërisht në zonat Qendrore..ndërsa paraditja sjell...

LAJM I FUNDIT/ reagon kryeministri Rama ndaj rrëfimit të “Dëshmitarit...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbrëmjen e sotme pas publikimit të rrëfimit tronditës të “dëshmitarit X”. “Nëse ky është flamuri i aksionit opozitar, atëherë bota...

Balla reagon pas akuzave të dëshmitarit X: PD e përfshirë në...

Në një deklaratë për mediat lidhur me videopergjimet e servirura nga Partia Demokratike ditet e fundit, Balla thotë se “Basha është autori, regjisori dhe...

NA NDIQNI

29,962FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
312AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Banka Botërore: Shqipëria tashmë është gati për të nxitur ekonominë e kaltër

Një pjesë e madhe e burimeve bregdetare dhe detare të Shqipërisë besohet se ende nuk janë shfrytëzuar dhe gjithnjë e më shumë po rritet...

Si të luftojmë mbipeshën dhe të kemi jetë shëndetshme

Kompania Herbalife Nutrition dhe produktet e saj janë prezantuar sot në Prishtinë. Aty u diskutua për stilin e jetës së shëndoshë dhe iniciativën globale...

Arrestohet 35 vjeçari në Elbasan, dhunoi bashëshorten

Një 35 vjeçar është arrestuar në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike, ndaj bashkëshortes së tij. Njoftimi. Elbasan Specialistët për Hetimin e Krimit...