Aktualitet

Vettingu shkarkon gjyqtarin e Apelit Durrës, nuk justifikon pasurinë

Gjyqtari i Gjykatës së së Apelit Durrës Besim Trezhnjeva nuk ka arritur të kalojë procesin e vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin...

Bashkimi familjar, ja lajmi i mirë që vjen nga Gjykata Evropiane...

Refugjatët e mitur të pashoqëruar, të cilët në procesin e azilimit mbushin moshën madhore e ruajnë të drejtën e bashkimit familjar. Ky vendim i...

Parashikimi i motit, e premte 13 Prill 2018

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira në zonat malore dhe në pjesën veriore. Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje shiu...

Durrës, tragetet 219 mijë tonë mallra dhe 118 mijë udhëtarë në...

Tragetet që shfrytëzojnë në hyrje dhe dalje portin e Durrësit në 3-mujorin e parë të këtij viti kanë transportuar 118 mijë udhëtarë dhe 17.073...

Qendra e Thirrjeve vijon fushatën e informimit për biznesin e vogël...

Qendra e Thirrjeve pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve vijon të komunikojë me tatimpaguesit e vegjël, që janë bërë pjesë e skemës së TVSH-së. Përmes...

Bushati: Askush nuk mund ta djegë rrugëtimin tonë europian

“Shqipëria i ka përmbushur detyrat e shtëpisë për marrjen e rekomandimit të shumëpritur dhe askush nuk mund ta djegë këtë stacion të ri të...

AIR ALBANIA, zgjedhja e parë për punësimin e çdo shqiptari

Kryeministri Edi Rama ftoi sot të gjithë të rinjtë për t’u bërë pjesë e kompanisë ajrore të Shqipërisë AIR ALBANIA. Përmes një statusi në Facebook,...

Infermierët, ja pikët që kanë marrë nga testimi, kush do punësohet

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar pikët përfundimtare që kanë marrë infermierët, fizioterapistët dhe profesionet e tjerë të shëndetësisë që konkuruan për 139 vendet e...

Parashikimi i motit, e enjte 12 Prill 2018

Moti për ditën e sotme  parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare. Era do të fryjë  me drejtim Juglindje-veriperëndim  1-8m/sek. Deti do të jetë i...

A ka shitur facebook-u të dhënat e shqiptarëve?! Çfarë deklaron policia

Rreziku i përdorimit të të dhënave personale nëpërmjet “Facebook”, në Shqipëri për autoritetet dhe njerëzit nuk ekziston. Ata që kanë një llogari në rrjetin social,...

NA NDIQNI

29,959FansaPëlqeje
1,029NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
300AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Eriksen pranë Bayern Munich, Matthaus kundërshton drejtuesit: Ja kush i mungon skuadrës

Christian Eriksen është një ndër emrat më të lakuar në merkaton e futbollistëve. Fakti që mesfushorit danez i skadon kontrata në fund të sezonit...

Mos hapja e negociatave/ Rama në “Open”: Shqipëria nuk shkon në zgjedhje të parakohshme

Kryeministri Edi Rama mohoi në emisionin “Open” në Top Channel mundësinë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme në rast se nesër merret...

Conte: Italia mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë

Në konferencën e përbashkët për shtyp me Edi Ramën, Kryeministri i Italisë, Giusepoe Conte, konfirmoi mbështetjen për Shqipërinë për hapjen e negociatave. “Jam i lumtur...