Aktualitet

EDI RAMA / audiopërgjimi, parodia dhe maskarada e rradhës nga opozita...

Kryeministri Edi Rama ka dalë në mbështetje të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Me tone të ashpra dhe plot ironi Rama ka mbrojtur Xhafajn duke...

Ish-kryeprokurori Llalla del sot në KPA përballë ish-Kryeprokurores Ina Rama

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla do të jetë përballë Kolegjit të Posaçëm të Apelit, i cili do vlerësojë nëse ish kryetari i organit të akuzës do...

Shirat e pafund të kësaj pranvere, shkaktojnë përmbytje në Krujë

Situata hidrike ne vendin tonë paraqitet e rënduar si pasojë e reshjeve intensive të rëna gjatë ditëve te fundit, dhe sidomos gjatë natës së...

Lajm i fundit/ Gjendet një trup i pajetë, dyshimet e para...

Më datë 15.05.2018, në fshatin Kamenicë-Korçë, në anë të një rruge në fshat, është gjetur i pajetë dhe pa shenja dhune, trupi i shtetasit...

Borxhet stratosferike në Shqipëri

Borxhi që biznese kanë ndaj tatimeve vlerësohet në rreth 1 miliardë dollarë. Shifra është bërë publike nga vetë administrata tatimore, e cila saktëson se një...

Qato në Kukës, investime në infrastrukturën rrugore dhe në shkolla

Ministrja për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato vizitoi sot fshatin Zapod në qarkun e Kukësit, ku njohu banorët me investimet e qeverisë në këtë...

Ku të aplikoni për të studiuar me bursë në Austri

Shkolla bujqësore profesionale në Eisenstadt, të Austrisë, ofron bursa edukimi në vreshtari, prodhimin e verës, rritjen e frutave, përpunimin e frutave, rritjen e perimeve. Në...

Ruçi merr pjesë në Asamblenë e PABSEC në Stamboll

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, do të marrë  marrë pjesë në Asamblenë Parlamentare të Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi (PABSEC), që mbahet në...

Brenda dy javësh nis puna për rrugën e Arbrit

Ndalesa e radhës e Ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, gjatë turit të llogaridhënies publike të qeverisë, u zhvendos këtë herë në qarkun Dibër. Në qytetin...

AUDIO-PËRGJIMI / Prokuroria zbarkon në selinë e PD

Prokuroria ka zbarkuar mëngjesin e së martës në selinë e Partisë Demokratike, për të marrë audio pergjimin për vëllain e ministrit të brendshëm Fatmir...

NA NDIQNI

29,962FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
312AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Ndryshimi befasues i Alvin Berishës, vetëm pak ditë pasi u bashkua me familjen

Alvin Berisha, djaloshi 11 vjeçar i cili vetëm një javë më parë u nxorr nga kampi i ferrit në Siri ku prej vitesh jetonte...

Një tjetër rast i dhimbshëm i fëmijëve shqiptarë në Siri, daja i Evës me...

Pas nxjerrjes së Alvin Berishës nga kampi famëkeq Hawl në Siri, janë ende të tjerë shqiptarë që vuajtje atje dhe që shpresojnë të rikthehen...

E BUJSHME/ Elseid Hysaj gati të largohet nga Napoli, në Itali skicojnë shkëmbimin me...

Idetë për merkaton e janarit kanë nisur që të skicohen tani. Një lajm i bujshëm vjen nga “Corriere dello Sport” ditën e sotme, në...