Aktualitet

6 të plagosur, 3 në gjendje të rëndë të nisur drejt...

Mësohet se 6 janë personat e plagosur, 3 nga të cilët në gjendje të rëndën, të nisur drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, në...

Digjet makina në Fushë-Krujë, gjendet i shkrumbuar trupi i një...

Policia ka dhënë detaje në lidhje me automjetin që u gjet e djegur në Derven në Krujë, ku dyshohet se ka pasur edhe një...

Ministrja e Drejtësisë shkarkon drejtorin e Hipotekës në Berat

Shkarkohet drejtori i Hipotekës Berat, pas ankesave të qytetarëve . Turi i llogaridhënies së ministrave përpara qytetarëve ka sjellë edhe reagimin e parë. Menjëherë pasi...

Tjetër paralajmërim ndaj administratës/ Gjiknuri: Ja cilët do të largohen…

Pas Kryeministrit Edi Rama, një tjetër paralajmërim për spastrimin e administratës nga ata që nuk e meritojnë të përfaqësojnë socialistët, e ka bërë edhe...

5 Maji, krerët e shtetit lënë kurorat për dëshmorët

Nderimi i "Dëshmorëve të Kombit" bëri bashkë krerët e shtetit për të nderuar Dëshmorët e Atdheut. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kryetari...

Vetingu, proces i drejt dhe i paanshëm për të larguar të...

“Procesi i vettingu-t në policisë është i paanshëm dhe i drejtët që synon largimin nga Policia e Shteti, ata punonjës të lidhur me krimin...

Mjekja e re nga Gjirokastra kthehet për të shërbyer në spitalin...

Doktoreshë Olta Qurku, nga Gjirokastra është një tjetër mjeke e re që zgjodhi të kthehet në qytetin e lindjes, për të dhënë kontributin e...

MJEKËSI – Bie teoria e skadencës së ilaçeve?

Sa vjen e rritet numri i ekspertëve të cilët nuk besojnë më te datat e skadencave te ngjitura nëpër konfeksionet e ilaçeve.Por, sipas autoriteteve...

Kryeministri Rama nis ditën me një ftesë nëpërmjet facebook-ut

Me këtë lajm e ka nisur ditën sot kryeministri Edi Rama, nëpërmjet facebook-ut të tij zyrtar, duke bërë me dije shpalljen e konkursit të...

Moti / Elbasan, e shtunë, 5 maj 2018

Pasqyra e temperaturave të ajrit në Elbasan për sot, e shtunë 5 maj 2018, si edhe gjithë fundjavën me vazhdim. Elbasani News 

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

“Ik largohu që këtu. S’të vjen zor s’të vjen” Rama përzë qytetaren nga takimi:...

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ishte në zonën e ish-kënetës në një takim me qytetarët që iu janë dëmtuar shtëpitë nga tërmeti i...

Bledi Çuçi jep të rejat e fundit: 4000 persona të akomoduar në hotele, 6500...

Qeveria bëri mbledhjen e 7 të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit. Në mungesë të kryeministrit Rama i cili merr pjesë në saminitin e...

Rama: Të gjithë ata që kanë humbur familjarë do të kenë trajtim financiar

Po zhvillohet mbledhja e 5 e jashtëzakonshme e qeverisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Kryeministri tha se të gjithë familjet që kanë humbur familjarët në...