E shtunë,21,Prill,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

Londra shënoi sot ditën më të ngrohtë të prillit qysh në vitin 1949

Londra shënoi sot ditën më të ngrohtë të prillit qysh në...

Në disa zona të Londrës, temperaturat i kanë kaluar 29 gradë Celsius ditën e sotme, duke e bërë atë ditën më të nxehtë të...
Siria i kthen Francës çmimin e Legjionit të Nderit

Siria i kthen Francës çmimin e Legjionit të Nderit

Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit, me të cilin ishte dekoruar presidenti i vendit, Bashar al-Assad. Dyshimet për implikimin e...
Siria i kthen Francës çmimin e Legjionit të Nderit

Siria i kthen Francës çmimin e Legjionit të Nderit

Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit, me të cilin ishte dekoruar presidenti i vendit, Bashar al-Assad. Dyshimet për implikimin e...
Hetimi për Rusinë, Rudy Giuliani i bashkohet skuadrës ligjore të Donald Trump

Hetimi për Rusinë, Rudy Giuliani i bashkohet skuadrës ligjore të Donald...

Rudi Xhuliani, ish-kryebashkiaku i qytetit të Nju Jorkut, është një nga tre avokatët të cilët do t’i bashkohen skuadrës ligjore të presidentit Donald Trump...
Organizata baske Eta u kërkon falje viktimave në prag të shpërbërjes

Organizata baske Eta u kërkon falje viktimave në prag të shpërbërjes

Organizata e Armatosur baske Eta u ka kërkuar falje viktimave të shkaktuara gjatë dekadave të konfliktit për pavarësi, pak ditë para shpërbërjes së saj. Grupi...
Lufta kundër plastikës, kryeministrja britanike paraqet planin e ri mjedisor

Lufta kundër plastikës, kryeministrja britanike paraqet planin e ri mjedisor

Kryeministrja britanike Theresa May ka premtuar ndalimin e përdorimit të shumë produkteve plastike në vend. Ajo i ka shpallur luftë të ashtuquajturës “kulturë e...
Ulet numri i emigrantëve klandestinë që zbarkojnë në brigjet italiane

Ulet numri i emigrantëve klandestinë që zbarkojnë në brigjet italiane

Reduktohet numri i azilkërkuesve që përmes Mesdheut zbarkojnë në brigjet italiane. Ministria e Brendshme italiane ka publikar të dhënat statistikore për periudhën kohore 1 janar...
Soros braktis Budapestin

Soros braktis Budapestin

Shoqëria e Hapur e fondacionit Soros do të mbyllë zyrat e saj në Budapest dhe pritet të hapë një degë të re në Berlin....
Italia mbetet pa qeveri, Presidenti kërkon 2 ditë kohë për të reflektim

Italia mbetet pa qeveri, Presidenti kërkon 2 ditë kohë për të...

Ka dështuar dhe përpjekja e Presidentit italina Sergio Mattarella për formimin e një qeverie koaliconi mes formacionit politik të qëndrës së djathtë dhe Lëvizjes...

Siria i kthen Francës çmimin e Legjionit të Nderit

Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit me të cilin ishte nderuar presidenti sirian, Bashar al-Assad. Vendimi  vjen disa ditë pasi Parisi...

NA NDIQNI

10,233FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
66NdjekësitNdjek
1,053AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

300 TË PASTREHË NË CERRIK, BANESAT SOCIALE MUNGOJNË

300 TË PASTREHË NË CERRIK, BANESAT SOCIALE MUNGOJNË (VIDEO)

Në qytetin e Cërrikut nuk ka banesa sociale për shtresat në nevojë. Edhe pse në këtë qytet numërohen rreth 300 të pastrehë për ta...

Aksident i rëndë pranë tunelit Elbasan-Tiranë, 2 persona të shtrirë në asfalt

Një aksident i rëndë ka ndodhur ka në hyrje të tunelit Elbasan-Tiranë. Udhëtarë kanë njoftuar se një BENZ ka dalë dalë nga rruga gati për të...

AKSIDENT NË METALURGJI, KALIMTARJA NË GJENDJE TË RËNDË

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e së premtes në aksin Elbasan Metalurgji ku një kalimtare është përplasur nga një mjet tip seat...

Shqipëria fiton çmimin e parë në panairin “Trashëgimia kulturore e kombeve”, i zhvilluar nga...

Studentët shqiptarë përfaqësuan denjësisht Shqipërinë e kulturës, traditës dhe vlerave. Ky çmim erdhi si një kurorëzim për mundin, sakrificën dhe dashurinë që studentët shqiptarë demonstruan...
TRANSFORMIMI I BELSHIT, NXIT TURIZMIN

TRANSFORMIMI I BELSHIT, NXIT TURIZMIN (VIDEO)

Qyteti i Belshit është ndër të rrallët qytete në vend që nuk ka një vend akomodimi. Askush nuk ka guxuar të investojë në hotele...
error: Permbajtje e mbrojtur!