E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

MEKSIKË – Arrin në 85 bilanci i viktimave nga shpërthimi i...

Arrin në 85  persona, bilanci i viktimave të shpërthimit dhe zjarrit në një naftësjellës meksikan në zonën në Tlahuelilpan, në shtetin meksikan të Hidalgo,...
2 vjeçari ra në pus, operacioni duke ‘luftuar’ me kohën për shpëtimin e vogëlushit

2 vjeçari ra në pus, operacioni duke ‘luftuar’ me kohën për...

Fati i dy vjetarit Julien Roselló, i cili ka rënë brenda një pusi ka mbërthyer Spanjën. Ekipet e shpëtimit janë ende në përpjekje për...
Zjarr masiv në resortin e skive në Francë, ndërrojnë jetë dy persona

Zjarr masiv në resortin e skive në Francë, ndërrojnë jetë dy...

Një zjarr masiv ka shpërthyer në një resort skish në Francë. Nga flakët kanë mbetur të vdekur dy persona dhe janë plagosur 22 të...
Inteligjenca artificiale shkruan tekste këngësh

Inteligjenca artificiale shkruan tekste këngësh

Edhe vargjet që duken të paimitueshme tani mund të riprodhohen për faji (ose meritë) të inteligjencës artificiale që po fillon të tregojë aftësitë e...
Sy artificialë si të insekteve për robotët dhe automjetet autonome

Sy artificialë si të insekteve për robotët dhe automjetet autonome

Sy artificialë si të insekteve për robotët dhe automjetet autonomë, të prodhuara me lente që largojnë edhe ujin, janë duke u prodhuar me materiale...
Tragjedia në Meksikë, shkon në 73 numri i viktimave nga shpërthimi i gazit

Tragjedia në Meksikë, shkon në 73 numri i viktimave nga shpërthimi...

Numri i viktimave nga shpërthimi i një tubacioni të gazit në Meksikë është rritur në 73, ndërkaq 74 persona të tjerë janë plagosur. Omar Fayad,...
Truproja e Putin me çantën e armëve bërthamore në Bedograd

Truproja e Putin me çantën e armëve bërthamore në Bedograd

Kur Vladimir Putin arriti në Beograd, presidenti rus shoqërohej nga një truproje me një çantë të zezë në dorë. Ai nuk i ndahej presidentit...
Spanja në shok, pasi vrau gruan, ekzekuton edhe avokaten mbrojtëse

Spanja në shok, pasi vrau gruan, ekzekuton edhe avokaten mbrojtëse

Një burrë, i dënuar për vrasjen e gruas së tij, i ka dhënë fund jetës pasi vrau avokaten mbrojtëse me të cilën kishte lidhje...

Trump dhe Kim Jong-un do zhvillojnë takimin e dytë në shkurt

Presidenti Trump do të takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, në fund të shkurtit, njoftoi Shtëpia e Bardhë të premten. Dy udhëheqësit...

SHPËRTHEN TUBACIONI I NAFTËS, 21 TË VDEKUR E DHJETËRA TË PLAGOSUR

Një shpërthim i fuqishëm i një tubacion nafte ka vrarë të paktën 21 njerëz. Shpërthimi ndodhi nga rrjedhja e në tubacionin e naftës në Meksikën...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!