E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

Dorëhiqet Angela Merkel, CDU në kërkim të liderit…

Sipas të dhënave nga qarqet brenda CDU-së, kancelarja Angela Merkel nuk do të kandidojë më në kongresin e partisë në dhjetor. Por ajo do...

LONDËR – Një milion firma për një referendum të ri Brexit

Fushata e gazetës ‘’Indipendent’’ për një referendum tjetër për Brexit arriti pragun e një milion firmave vetëm tre muaj pas fillimit të iniciativës, raportoi...

SHBA – Uashingtoni kërkon sërish Pakistanit ndërprerjen e marrëdhënieve me ekstremistët

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sërish Pakistanit për të frenuar ekstremistët që luftojnë në Afganistan. Pompeo bëri këtë koment duke përshëndetur organizimin...

Britani a Madhe, sot vendoset për Brexit

Koha për vendimin e madh, për daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja po afrohet, por deputetet kanë kundërshtime të mëdha në mes vete. Njëra...

Uragani Willa “zbarkon” në Meksikën perëndimore

Uragani Willa, që u përshkrua si "kërcënuese për jetën" dhe "potencialisht katastrofike", zbarkoi në Meksikën perëndimore. Aktualisht stuhi e kategorisë tre ka erëra deri në...

Ngrica në Europë por në anën tjetër të globit të përvëlon...

Ndërkohë që Evropa dhe pjesët e tjera të globit janë duke vuajtur prej temperaturave të ulëta, në Australi banorët janë duke u përvëluar nga...

Dhjetë rreziqet që i kanosen botës

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar sinjale të forta në lidhje 10 rreziqet që i kanosen njerëzimit. Në raportin për vitin 2019, theksohet se...
May paralajmëron parlamentin rreth bllokimit të planit të saj për Brexit

May paralajmëron parlamentin rreth bllokimit të planit të saj për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se ligjvënësit britanikë do të dëmtojnë besimin e publikut në demokraci nëse kundërshtojnë marrëveshjen për Brexit me Bashkimin...
Vdes norvegjezi që pengoi planin bërthamor nazist

Vdes norvegjezi që pengoi planin bërthamor nazist

Joachim Ronneberg, luftëtar i rezistencës norvegjeze, që sabotoi ambiciet për armë bërthamore të Gjermanisë naziste gjatë Luftës së Dytë Botërore, u nda nga jeta...

Shpërthim me bombë në Kolumbi, 20 persona të vdekur, mbi 65...

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe 65 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi me bombë që ka ndodhur në...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!