E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

Hammond: Londra do të dalë nga BE-ja, nuk ka si të ndodhë ndryshe

Hammond: Londra do të dalë nga BE-ja, nuk ka si të...

Britania e Madhe dëshiron vërtetë të dalë nga BE-ja, dhe do të  ishte joreale nëse do të mendonim se ajo nuk do ta bënte...

Gjendet e vdekur Miss-i i vitit 2010

Është gjetur e vdekur “Miss Britania 2010”, Sophie Gradon. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Medburn, Ponteland, ku 32-vjeçarja u gjend e vdekur në banesën...
Policia: Dënim me burg për ata që publikojnë pamje pornografike

Policia: Dënim me burg për ata që publikojnë pamje pornografike

Forcat e policisë në Korenë e Jugut kanë krijuar një fushatë kundër pornografisë së fshehtë. Ka mijëra krime seksuale ku njerëzit filmojnë vajzat e...

A mund të bëhet Europa një fuqi bërthamore?

Nga Manuel Lafont Rapnouil & Tara Varma & Nick Witney “A kemi nevojë për bombën bërthamore?”, pyeste muajin e kaluar në faqen e saj të...

Nis sezoni i ‘çmendurive’ në Gjermani

Gjermania është zhytur në shpirtin e sezonit të çmendurive, duke filluar nga Këlni të shtunën, me një festë të përvitshme nëpër rrugë që shënon...
KËLN – Mijëra të evakuar pas gjetjes së një bombe të LIIB

KËLN – Mijëra të evakuar pas gjetjes së një bombe të...

Rreth 8 000 persona u evakuan sot nga shtëpitë e tyre në Këln, që të mundësonin çminimin e një bombë të Luftës së Dytë...
Kina i kundërpërgjigjet SHBA-ve, tarifon mallrat amerikane

Kina i kundërpërgjigjet SHBA-ve, tarifon mallrat amerikane

Kina ka  vendosur tarifën 25% mbi 128 artikuj që importohen nga Amerika, përfshirë mishin e derrit dhe verën, shkruan BBC. Këto masa u ndërmorën pasi...
Yulia Skripal lë spitalin

Yulia Skripal lë spitalin

Yulia Skripal ka lënë spitalin, sipas raportimeve të rrjetit britanik BBC. 33-vjeçarja, vajza e ish-spiunit rus Sergei Skripal, e cila u helmua së bashku...

Zjarr në pallatin 4 katësh në Itali, humb jetën çifti, 40...

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Reggio Emilia në Itali. Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një pallat 4 katësh...
Franca: Turqia të bëjë më shumë për marrëdhëniet me BE-në

Franca: Turqia të bëjë më shumë për marrëdhëniet me BE-në

Turqia do të duhet të bëjë veprime shumë konkrete për të drejtat e njeriut nëse kërkon t’i japë një impuls të ri kandidaturës së...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!