Bota

POLONI – Varshava pajiset me trupa në sektorin e mbrojtjes kibernetike

Polonia do të pajiset deri në vitin 2024 me një forcë mbrojtëse në fushën kibernetike të përbërë nga rreth 2000 ushtarakë të specializuar, njoftoi...

SHBA-BE paralajmërojnë pushtetarët: Reforma në drejtësi prioriteti ynë, procesi i vetingut...

Ndërkombëtarët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga reforma në drejtësi dhe të lejojnë sulmet politike ndaj saj. Ditën e djeshme përfaqësues të Shteteve...

Senatori Johnson: Nuk imponojmë, por mbështesim arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Senatori amerikan, Ron Johnson, ka thënë se u takon udhëheqësve në Kosovë dhe Serbi të përcaktojnë nëse mund të arrijnë marrëveshje. Në një intervistë...
BRUKSEL – BE-ja zgjat me gjashtë muaj sanksionet për konfliktin në Ukrainë

BRUKSEL – BE-ja zgjat me gjashtë muaj sanksionet për konfliktin në...

– Bashkimi Europian zgjati sot me gjashtë muaj sanksionet kundër përgjegjësve rusë dhe ukrainas për implikimin e tyre të mundshëm në konfliktin në lindje...

Nuk do ta shohim më deri në vitin 2049, ky është...

Nëse ju pëlqejnë ‘shfaqjet’ e qiellit atëherë kjo do të jetë java juaj. Kjo pasi pritet që të ndodhe diçka e rrallë, Hëna e...

Boris Johnson mohon të ketë gënjyer mbretëreshën, fiton vendim gjykate për...

Qeveria britanike insistonte sot se parashikimet për mungesa ushqimesh e ilaçesh dhe trazira në vend në rast Brexit pa marrëveshje me BE, janë vetëm...

Hedh të birin 11-muajsh nga ura; më pas shkon në bar...

Në Manchester, Angli, një foshnje 11-muajshe ndërroi jetë pasi u hodh në lum nga i ati. Mësohet se ky i fundit, i njohur si Zak...

Cili është universiteti më i mirë në botë, për të katërtin...

Universiteti i Oksfordit është renditur i pari në listën ndërkombëtare të universiteteve më të mira për të katërtin vit me radhë. Vlerësimet vjetore të realizuara...

Motori i avionit shpërthen në flakë, pasagjerët në panik nisin SMS:...

  Panik dhe tmerr per pasagjeret e nje avioni me destinacion Edmonto, Kanada. Motori i avionit shpertheu ne flake dhe pasagjeret ne panik nisen te shkruajne...

Rreh të dashurën shtatzënë pse nuk pranonte të abortonte. Ja ku...

Ai rrahu partneren e tij shtatzënë e cila nuk dëshironte të abortonte. Për këtë ka përfunduar në pranga një 44-vjeçar me kombësi kineze, me...

NA NDIQNI

29,797FansaPëlqeje
1,031NdjekësitNdjek
83NdjekësitNdjek
275AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

SOT 2 VITE PA HAJRIE RONDON, MESAZHI DRITHËRUES I AKTORES SË MADHE QË LUFTOI...

Sot bëhen dy vite pa aktoren e madhe të skenës shqiptare, Hajrie Rondo, shkruan Newsbomb.al. Aktorja ndërroi jetë moshën 66-vjeçare më 9 shtator 2017, pasi...

Shokuese/ Gjendet ‘pusi i zi’, si ishin fshehur 44 trupa të pajetë të paketuar...

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus në shtetin e Jalisco. Mbetjet njerëzore u zbuluan jashtë qytetit...

Portret për ”Parisin e vogël” të Shqipërisë

Rruga për në Korçë kufizohet nga Liqeni i Ohrit, një nga më të vjetrit dhe më të thellët në Europë, buzë kufirit maqedonas, në...