E diel,20,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

Rrëzohet mocioni anti-May, Qeveria britanike i mbijeton votës së mosbesimit

Parlamenti britanik nuk e ka miratuar votën e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit kryeministrja Theresa May tha se “Parlamenti shprehu besimin në...
FRANCË – Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e kërkojnë britanikët

FRANCË – Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e...

Një shtyrje e datës 29 mars për Brexit është juridikisht dhe teknikisht e mundur nëse e kërkojnë britanikët, garantoi sot ministrja franceze e ngarkuar...
STRASBURG – Weber: Luftë nacionalizmit në Europë

STRASBURG – Weber: Luftë nacionalizmit në Europë

Ne do të vazhdojmë të luftojmë nacionalizmin në këtë kontinent, ekstremizmat janë armiqtë tanë në Europë, theksoi udhëheqësi i PPE (Partia Popullore Europiane) në...

1 500 ushtarakë angazhohen për pastrimin e dëborës

Rreth 1500 ushtarakë ishin në detyrë, në gjashtë provinca austriake, për pastrimin e sasive të mëdha të dëborës që kanë rënë në gjithë vendin,...

FRANCË – Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e...

Një shtyrje e datës 29 mars për Brexit është juridikisht dhe teknikisht e mundur nëse e kërkojnë britanikët, garantoi sot ministrja franceze e ngarkuar...

Bie Brexit, Theresa May rrëzohet me 432 vota në parlament

Marrëveshja e rënë dakord midis qeverisë May dhe Bashkimit Europian në lidhje me ‘Brexit’ nuk ka kaluar në parlamentin Britanik. Parlamenti i Mbretërisë së Bashkuar...

Dhjetë rreziqet që i kanosen botës

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar sinjale të forta në lidhje 10 rreziqet që i kanosen njerëzimit. Në raportin për vitin 2019, theksohet se...
MJEDIS – Humbje të mëdha në akullnajat e Antarktikës

MJEDIS – Humbje të mëdha në akullnajat e Antarktikës

Përqindja e shkrirjes së akullnajave në kontinentin e Antarktikës në Hemisferën Jugore, për një periudhë kohore prej 16 vitesh është rritur mesatarisht 280%. Sipas lajmit...

HONDURAS – Një karvan i ri gjigant migrantësh drejt SHBA-së

Dhjetëra persona që janë gati për t’u nisur, u grumbulluan dje në qytetin San Pedro Sula, Honduras, duke formuar një karvan me drejtim SHBA-në,...

ANKARA – Erdogan diskuton me Trump për Sirinë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun amerikan Donald Trump, ku sipas burimeve presidenciale, krahas marrëdhënieve dypalëshe, janë...

NA NDIQNI

20,524FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!