E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

Rusia demonstron aftësitë e avionit luftarak multifunksional

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar një video që tregon aftësitë e avionit Sukhoi Su-30SM, një avion luftarak i avancuar multifunksional. Videoja tregon detaje...

Rohani ka refuzuar takimin me Trump

Ministri i Jashtëm iranian, ka njoftuar se presidenti, Hassan Rohani ka refuzuar takimin me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, gjatë vizitës së...

Dioksidi karbonit atmosferik arrin nivele rekord

Përqëndrimet e dioksidit të karbonit në atmosferën e Tokës janë rritur në një nivel rekord. Ritja e nivelit të CO2 në vitin 2016 ishte...

Stuhia përfshin Evropën Qëndrore, deri tani 5 të vdekur

Stuhia e fuqishme Herwart ka shkaktuar dëme të mëdha në pjesë të Europës Qendrore dhe Veriore, duke vrarë të paktën 5 persona në Gjermani,...

Kapen rreth 5000 emigrantë në Turqi

Autoritetet turke kanë ndaluar në kufi 4,822 emigrantë dhe refugjatë javën e fundit duke u përpjekur që të kalojnë në mënyrë të paligjshme në...

Ngacmimet seksuale në Parlament, të patolerueshme

Kryeministrja angleze po bën thirrje për procedura të reja për të trajtuar ngacmimet seksuale mes një serie akuzash për sjellje të papërshtatshme nga deputetët....

Ish-ndihmësi i Trump akuzohet për bashkëpunim me Rusinë

Ish-menaxheri i fushatës presidenciale të Donald Trump, Paul Manafort, do të përballet me akuzat në lidhje me hetimet mbi ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë,...

Afganistan, sulm ajror afër një shkolle fetare, 25 të vdekur

Të paktën 25 talebanë dhe 20 të tjerë janë vrarë gjatë një sulmi ajror gjatë mbrëmjes së të dielës nga Forcat Speciale Afgane. Sulmi...

Spanja bën thirrje për burgosjen e Presidentit katalanas

Kryeprokurori i Spanjës ka bërë thirrje për ngritjen e akuzave ligjorë kundër, presidentit katalanas, Charles Puigdemont, përfshirë edhe ato për rebelim. José Manuel Maza tha...

Përdhunoi dhe vrau 13-vjeçarin, shoku i qelisë torturon me ujë të...

Torturohet nga shoku i qelisë teksa po vuanin dënimin me 30 vjet burg për një vrasje të tmerrshme. Brett Cowan, 48 vjeç nga Australia ka...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!