E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

FRANCË – Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e kërkojnë britanikët

FRANCË – Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e...

Një shtyrje e datës 29 mars për Brexit është juridikisht dhe teknikisht e mundur nëse e kërkojnë britanikët, garantoi sot ministrja franceze e ngarkuar...
STRASBURG – Weber: Luftë nacionalizmit në Europë

STRASBURG – Weber: Luftë nacionalizmit në Europë

Ne do të vazhdojmë të luftojmë nacionalizmin në këtë kontinent, ekstremizmat janë armiqtë tanë në Europë, theksoi udhëheqësi i PPE (Partia Popullore Europiane) në...

1 500 ushtarakë angazhohen për pastrimin e dëborës

Rreth 1500 ushtarakë ishin në detyrë, në gjashtë provinca austriake, për pastrimin e sasive të mëdha të dëborës që kanë rënë në gjithë vendin,...

FRANCË – Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e...

Një shtyrje e datës 29 mars për Brexit është juridikisht dhe teknikisht e mundur nëse e kërkojnë britanikët, garantoi sot ministrja franceze e ngarkuar...

Bie Brexit, Theresa May rrëzohet me 432 vota në parlament

Marrëveshja e rënë dakord midis qeverisë May dhe Bashkimit Europian në lidhje me ‘Brexit’ nuk ka kaluar në parlamentin Britanik. Parlamenti i Mbretërisë së Bashkuar...

Dhjetë rreziqet që i kanosen botës

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar sinjale të forta në lidhje 10 rreziqet që i kanosen njerëzimit. Në raportin për vitin 2019, theksohet se...
MJEDIS – Humbje të mëdha në akullnajat e Antarktikës

MJEDIS – Humbje të mëdha në akullnajat e Antarktikës

Përqindja e shkrirjes së akullnajave në kontinentin e Antarktikës në Hemisferën Jugore, për një periudhë kohore prej 16 vitesh është rritur mesatarisht 280%. Sipas lajmit...

HONDURAS – Një karvan i ri gjigant migrantësh drejt SHBA-së

Dhjetëra persona që janë gati për t’u nisur, u grumbulluan dje në qytetin San Pedro Sula, Honduras, duke formuar një karvan me drejtim SHBA-në,...

ANKARA – Erdogan diskuton me Trump për Sirinë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun amerikan Donald Trump, ku sipas burimeve presidenciale, krahas marrëdhënieve dypalëshe, janë...

Tronditet Italia, tërmet 4.6 ballë

Një lëkundje sizmike e shkallës 4.6 ballë ka troditur  Italinë veri-limdore. Instituti italian i gjeofizikës informon se tërmeti është regjistruar rreth orës 00.03 minuta të...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!