Bota

Rusia shpërndan mesazhe negative në Facebook, i shikojnë 126 mln amerikanë

Rreth 126 milionë përdorues amerikanë të Facebook mund të kenë parë përmbajtjen e postuar nga operatorë me bazë në Rusi, në 2 vitet e...

Kina dhe Koreja e Jugut drejt normalizimit të marrëdhënieve

Kina dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord të përshpejtojnë përpjekjet për të normalizuar marrëdhëniet mes tyre. Prej një viti, palët kanë mbajtur qëndrim ndaj...

Babai vret gruan dhe tre fëmijët e tij

Një baba ka vrarë gruan dhe tre fëmijët e tij të moshës, 14, 18 dhe 20 vjeç përpara se të vetëvritej. Ngjarja ka ndodhur në...

Shembet tuneli ku u realizuan testet bërthamore, 200 të vdekur

Të paktën 200 njerëz kanë vdekur pas shembjes së një tuneli ku u realizuan testet bërthamore në Korenë e Veriut. Shembja e tunelit ka ndodhur...

Kapet siriani, po planifikonte sulm me bomba në Gjermani

Një 19 vjeçar sirian është arrestuar në Gjermani,si i dyshuar për planifikimin e një sulmi me bombë. “I identifikuari si Yamen A, dyshohet se ka...

Puigdemont nga Brukseli: “Nuk po kërkoj azil”

Nga Brukseli Presidenti i shkarkuar Katalonjës, Carles Puigdemont mohon të ketë udhëtuar për azil. Ai është shfaqur në publik në Bruksel me disa kolegë pas...

Macron nënshkruan ligjin kundër terrorizmit dhe zëvendëson gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti francez, Emmanuel Macron nënshkroi sot ligjin kundër terrorizmit që pritet të zëvendësojë gjendjen e jashtëzakonshme, që hyri në fuqi pas atentateve të nëntorit...

79 linja të reja fluturimi u hapën gjatë 2017-ës – 29...

Çdo industri ka “start up” të kulturës së saj dhe në këtë rast edhe industria e linjave ajrore nuk përbën përjashtim. Edhe me shqetësimet e...

Vajza tenton vetëvrasjen, hidhet nga kati i katërt

Një ngjarje a pazakontë ka ndodhur në Turqi, ku një 16 vjeçare ka tentuar të vetëvritet duke u hedhur nga kati i katërt i...

Presidenti i Katalonjës kontakton një avokat mbrojtës në Belgjikë

Presidenti i shkarkuar katalanas, Carles Puigdemont kontaktoi sot në Belgjikë me një avokat belg, Me Paul Bekaert ekspertë i çështjeve të azilit, ish-mbrojtës i...

NA NDIQNI

29,637FansaPëlqeje
1,023NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
268AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

KINEMA – “No Time To Die”, titulli i kapitullit të 25-të të James Bond

Filmi i 25-të i aventurave të agjentit të famshëm të mbretëreshës, James Bond do të titullohet “No Time To Die” (S’ka kohë për të...

Ngjarja me turistët spanjollë/ Gjykata e Vlorës, “arrest me burg” për Kokëdhimën

Gjykata e Vlorës dha sot masën e sigurisë “Arrest me burg”, për Mihal Kokëdhimën, i cili dhunoi disa ditë më parë një grup turistësh...

Të shtëna me armë, terror brenda lokalit. “Pse shikon?”, sherri që çoi në pranga...

LEONIDHA MUSAJ/ Terrorizuan në lokal me armë zjarri bashkëmoshatarët, ndalohen dy ditë më vonë nga Policia dy të rinjtë nga fshati Pjezë, Shijak. Sipas Policisë,...