Bota

Përplasen 2 trena në Finlandë, 3 ushtarë të vdekur dhe 11...

Tre ushtarë raportohet se kanë ndërruar jetë pas një përplasjes se dy trenave në pjesën jugore të Finlandës. "AFP" raporton se 11 të tjerë janë plagosur...

Tetori i nxehtë kalifornian, temperatura 40 gradë në vjeshtë

Për Los Angelesin, ky është një tetor i nxehtë, e banorët po përballen me temperatura të larta rekord për stinën. Erërat që fryjnë nga...

Britani, gjysma e grave prè e sulmeve seksuale

63 për qind e grave që pretendojnë të jenë ngacmuar seksualisht thonë se nuk e kanë raportuar incidentin, e gjithashtu 70 për qind e...

Shtetet e Bashkuara fillojnë pranimin e refugjatëve, 11 vende të ndaluara

Administrata Trump ka filluar të lejojë sërish hyrjen e refugjatëve në Shtetet e Bashkuara.Nën programin e ri të firmosur nga presidenti Donald Trump, refugjatët...

Prioriteti i Rajoy: Rikthimi i ligjshmërisë në Katalunjë

Për kryeministrin spanjoll Mariano Rajoy, rikthimi i “ligjshmërisë” në Katalunjë është prioritet i qeverisë që ai drejton. Në parlament, Rahoj deklaroi se nuk mund...

“MAY E DORËZUAR”, JUNCKER PËRGËNJESHTRON

Raportet se kryeministrja britanike u lut për ndihmë për negociatave e Brexit gjatë një darke private në Bruksel, kanë bërë që komisioni evropian të...

Presidenti kinez ofron një epokë të re për botën

Udhëheqja e re e Kinës ishte prezantimi i fundit që u bë nga Partia Komuniste. Përsëri Xi Jinping sfidoi konventën. Në gjysmën e dekadës që...

“Bota një vend i rrezikshëm. ka nga ata që flasin hapur...

Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë duke rinovuar raketat e epokës së fillimit të Luftës së Ftohtë, ndërsa po përgatitet për...

Ruçi pret delegacionin e bundestagut: shpresojmë që në 2018-ën të kemi...

Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, duke shprehur mirënjohjen e thellë për mbështetjen e shtetit gjerman për Shqipërinë në...

Serbi – daçiç: i kam kënduar edhe edi ramës sepse kështu...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për këngën që i këndoi Presidentit turk Erdogan. Në një tekst autorial për...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Shi, shtrëngata dhe erë e fortë, shikoni surprizat e motit për sot

Sot priten reshje intensive në qarqet Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër por lokalisht shumë intensive në Vlorë dhe Gjirokastër. Reshjet do të shoqërohen me...

Përkujtohet 75 vjetori i Çlirimit të Librazhdit

Librazhdi ka festuar 75 vjetorin e Çlirimit përmes një ceremonie të zhvilluar në qendër të qytetit pranë Memorialit të Dëshmorëve. Nën tingujt e Bandës...
Aksident në Lushnje, ‘bezni’ përfundon në kanal

Aksident në Lushnje, makina përfundon në kanal

Një tjetër aksident është regjistruar në aksin Lushnjë-Rrogozhinë, në mëngjesin e sotëm. Si pasojë e parakalimit të gabuar, në kushte e kagështirës një mjet tip...