E mërkurë,20,Qershor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Rriten me 1.5% shitjet me pakicë

Rriten me 1.5% shitjet me pakicë

Instituti i Statistikave njoftoi se shitjet me pakicë në tremujorin e parë të këtij viti janë rritur me 1.5%, krahasuar me të njëjtën periudhë...

NJË MILIADRË DOLLARË INVESTIME TË HUAJA

Ministri i Financave Arben Ahmetaj paralajmëroi se ky vit do të shënojë një bum të investimeve të huaja. Sipas tij tendenca e vërejtur në...

Kursi shkëmbimit sot / Euro e qendrueshme, dollari bie

Dollari amerikan shënoi rënie edhe mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai ra me 0.75 për qind dhe u këmbye me 109.715 dollarë...

Eurobarometri, ekonomia dhe punësimi në Shqipëri me trend rritës

Ekonomia shqiptare do të vijojë trendin rritës edhe në periudhën n vazhdim ndërsa me rritje parashikohet edhe punësimi. Vlerësimi vjen nga Eurobarometri i pranverës për...
Zyrat e punës shpallën 28 mijë vende të lira pune

Zyrat e punës shpallën 28 mijë vende të lira pune

Në 5 muajt e parë të këtij viti zyrat e punës në të gjithë vendin kanë shpallur mbi 28 mijë vende të reja pune. Ministri...
Industrialistët italianë vlerësojnë reformat e qeverisë për klimën e biznesit

Industrialistët italianë vlerësojnë reformat e qeverisë për klimën e biznesit

-Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Vasilika Vjero priti sot në një takim drejtuesit e Confindustria Albania (Shoqata e Industrialistëve Italianë në Shqipëri). Në qendër të...
Eurobarometri, ekonomia dhe punësimi në Shqipëri me trend rritës

Eurobarometri, ekonomia dhe punësimi në Shqipëri me trend rritës

Ekonomia shqiptare do të vijojë trendin rritës edhe në periudhën n vazhdim ndërsa me rritje parashikohet edhe punësimi. Vlerësimi vjen nga Eurobarometri i pranverës për...
Eksportet shqiptare, rritje me 18.4% gjatë 5 mujorit

Eksportet shqiptare, rritje me 18.4% gjatë 5 mujorit

Në pesëmujorin e parë të vitit 2018, eksportet e mallrave arritën vlerën 131 miliard lekëve, duke u rritur me 18,4 %, krahasuar me një...

Euro e nis javën me rënie, ja sa këmbehet. Banka e...

Euro e ka nisur këtë javë , duke u nënçmuar në raportet e këmbimit me lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një...

Pritet rritje e çmimeve të dhomave në bregdet, nga 35 euro...

Shqipëria nuk ofron turizëm të mirëfilltë elitar, të paktën edhe për disa vite. Investimet në ndërtime turistike janë të përqendruara në hotele të vegjël,...

NA NDIQNI

10,518FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,218AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kush janë tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Athinë, akuzohen për 72 vjedhje

Mediat greke kanë publikuar fotot e tre shqiptarëve të cilët u arratisën mëngjesin e sotme nga qelia e paraburgimit në lagjen “Argjirupi” në Athinë....

Deputeti i Ps-së në gjendje të rëndë shëndetsore, Rama jep lajmin nga Fcb dhe...

Sot Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të trishtueshëm në profilin e tij të Facebook. Rama njofton se deputeti i PS Paulin Sterkaj po...

Rama e cilësoi si sëmundje të beftë, ja çfarë i ndodhi realisht deputetit Stërkaj

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se deputeti i PS Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë pas një “befasie shëndetësore” siç e...

Të shtëna me armë zjarri, 2 të vrarë e 4 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malmos në jug të Suedisë ku dy persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga...

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

Duhanpirësit “zbulojnë” vendin sekret, ku mund të blejnë cigare me 70% të çmimit

Duhanpirësit po përdorin një faqe interneti të fshehtë për të blerë pako me cigare me çmime deri në 70 për qind më të ulët...
error: Permbajtje e mbrojtur!