E mërkurë,12,Dhjetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

9-mujori/ Remitancat u rritën me 7.9%

9-mujori/ Remitancat u rritën me 7.9%

Remitancat (paratë që sjellin emigrantët në familjet e tyre) u rritën me 7,9%, gjatë 9-mujorit të këtij viti, krahasur me të njëjtën periudhë të...
2019-2021, rritje e investimeve publike në çdo sektor

2019-2021, rritje e investimeve publike në çdo sektor

Në 2019 investimet publike, zënë 5,1% të PBB ose 88.8 miliardë lekë Investimet publike, synojnë finalizimin e projekteve të rrugëve nacionale, mbështetjen e sektorit...

Durrës- Festat e fundvitit, lundrime shtesë për transportin e udhëtarëve

Tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona e kthim gjatë periudhës 16 dhjetor 2018 – 7 janar 2019 do të kryejnë...

Rriten të ardhurat për 15 mijë punëmarrës, 20 mijë biznese dhe...

Mbi 15 mijë punëmarrës përfitojnë nga ulja e normës së tatimit mbi pagat e nivelit të mesëm dhe 20 mijë biznese ose mbi 50...

Buxheti 2019, ulet ngarkesa fiskale

Buxheti për vitin 2019, planifikon më shumë burime të ardhurash si rezultat i politikave fiskale të cilat do të vazhdojnë të bazohen në taksimin...

Tatimet kontrollon qirave, ja sa paguhet sipas referencave zyrtare

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi dje se është duke verifikuar tatimpaguesit të cilët janë aktivë, por nuk janë të regjistruar në përgjegjësinë tatimore...
Ja cilat produkte tradicionale marrin patentë kombëtare

Ja cilat produkte tradicionale marrin patentë kombëtare

Mjalti i Malësisë së Madhe, Mjalti i Gështenjës së Tropojës, Mjalti i Gështenjës së Malësisë së Madhe, Boronica e Bjeshkëve të Tropojës, Boronica e...
Shqipëria eksporton 6 mijë ton gështenja në vit, me vlerë 8 milionë euro

Shqipëria eksporton 6 mijë ton gështenja në vit, me vlerë 8...

Eksportet e gështenjave “made in Albania” arrijnë çdo vit në mbi 6 mijë ton, me një vlerë deri në 8 milionë euro. Sipas ministrisë së...
Punësimi i të rinjve, BERZH mbështet shkollën profesionale në Patos

Punësimi i të rinjve, BERZH mbështet shkollën profesionale në Patos

Zgjerimi arsimit profesional, si alternativa më e mirë për punësim të sigurt, po merr mbështetje të vazhdueshme jo vetëm nga programet e qeverisë shqiptare,...
Edukimi financiar, një investim për punësimin e të rinjve

Edukimi financiar, një investim për punësimin e të rinjve

Përgatitja e rinisë me njohuritë dhe aftësitë e nevojshme për të qenë konkurruese, në kushtet e një ekonomie të tregut të lirë, mbetet një përparësi...

NA NDIQNI

19,283FansaPëlqeje
310NdjekësitNdjek
78NdjekësitNdjek
83AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasansja Trejsi Sejdini ‘çmend’ mediat botërore, por e bëjnë balerinë…

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, ku edhe do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Bangok. 18-vjeçarja...

Elbasan, arrestohen 3 shtetas, ja emrat…

Pavarësisht kontrolleve dhe paralajmërimeve të Policisë drejtimi i mjeteve në mënyrë të parregullt apo gjendje të dehur vazhdon. Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore...

Aksident në Elbasan, një grua përfundon në spital(Video)

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin e rrugës kombëtare Elbasan –Tiranë, ndërsa raportohet se dy persona kanë mbetur të plagosur. Aksidenti sipas burimeve...
error: Permbajtje e mbrojtur!