Ekonomi

Rriten me 10 % pensionet për minatorët dhe naftëtarët

Mbi 18 mijë minatorë do të përfitojnë pension në vlerën e 22 mijë lekëve, çka përbën 10 % më tepër të shumës që marrin...

Denaj: Programe të reja për rritjen e punësimit dhe vetëpunësimit

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj prezantoi sot në komisionin parlamentar për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë projektligjin “Për nxitjen e punësimit”. Ministrja theksoi se...

Siguria ushqimore/ Shqipëria e angazhuar për këtë kapitull të negociatave

Në Bruksel vijon takimi shpjegues mbi Kapitullin 12 të Acquis për ‘Sigurinë Ushqimore, Veterinarinë dhe Politikat Fitosanitare’. Ekipi i Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural...

Ndërmarrjet rritën shitjet me mbi 2 miliardë lekë

Ndërmarrjet që operojnë në aktivitetet e prodhimit të të mirave dhe shërbimeve realizuan 2.037 miliardë lekë shitje neto duke rezultuar me 8,3% rritje, gjatë vitit...

Terminali i Kontejnerëve, vetëm në janar u përpunuan afro 10 mijë...

Në Terminalin e Kontejnerëve të portit të Durrësit gjatë muajit janar 2019 janë përpunuar 13 anije të specializuara, me afro 10 mijë kontejnerë TEU...

Miratohen bursat jashtë vendit si dhe koordinatori shtetëror

Miratohen bursat e studimit jashtë vendit si dhe koordinatori shtetëror. Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, sqaron se “Kryeministri ka miratuar propozimin e ministrit...

Puka me potenciale për zhvillimin e agroturizmit

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Puka se “duhet të vazhdojmë të investojmë në agroturizëm”. Gjatë takimit publik të ciklit kombëtar “Bashkia që duam”, Kryeministri...
4 milionë euro mbështetje për blegtorinë gjatë 2019-ës

4 milionë euro mbështetje për blegtorinë gjatë 2019-ës

4 milionë euro është fondi që do të shkojë në mbështetje të blegtorisë gjatë vitit 2019. Përmes Skemës Kombëtare të Mbështetjes 2019, fondi i vënë...
Shqipëri-Maqedoni, forcim i bashkëpunimit mes sipërmarrjeve të dy vendeve

Shqipëri-Maqedoni, forcim i bashkëpunimit mes sipërmarrjeve të dy vendeve

Sipërmarrësit anëtar të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, të hënën në Shkup, një takim me kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran...
Balluku: Energjia nga fotovoltaikët, një ndër nismat që po mbështetet dhe nxitet nga qeveria

Balluku: Energjia nga fotovoltaikët, një ndër nismat që po mbështetet dhe...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës,(MIE) Belinda Balluku shprehu sot angazhimin e dikasterit që ajo drejton dhe të ekspertëve të linjës, për hartimin e një...

NA NDIQNI

22,085FansaPëlqeje
366NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Djegia e mandateve, Rama: Ky “Juventus” nuk durohet më! Të anulohet kampionati…

 Kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve, duke e krahasuar situatën aktuale politike me skuadrën kampione prej...
AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

Një aksident masiv ku janë përfshirë katër automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Fushë Krujë, pranë Urës së Tapizës. Nga përplasja e katër...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Paralajmëron Spartak Ngjela: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë të enjten

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar protestë që do të zhvillojë opozita të enjten. Sipas Ngjelës nuk ka për të ndodhur gjë, pasi protestat e mëdha...