Ekonomi

Skema Kombëtare financoi 13 subjekte në agroturizëm dhe bujtina

Përmes Skemës Kombëtare të mbështetjes 2018, që aplikoj për herë të parë financimin për agroturizmin dhe bujtinat, Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural (AZHBR)...

Ndërmarrjet rritën shitjet me mbi 2 miliardë lekë

Ndërmarrjet që operojnë në aktivitetet e prodhimit të të mirave dhe shërbimeve realizuan 2.037 miliardë lekë shitje neto duke rezultuar me 8,3% rritje, gjatë vitit...
BSH ANALIZON EFEKTET E FORCIMIT TË LEKUT: DEFICITI TREGTAR U THELLUA, POR INFLACIONI U UL

BSH ANALIZON EFEKTET E FORCIMIT TË LEKUT: DEFICITI TREGTAR U THELLUA,...

Mbiçmimi lekut ndaj euros ka ndikuar negativisht deficitin tregtar, por nga ana tjetër ka mbajtur inflacionin në nivele të ulëta poshtë objektivit analizoi Banka...

Puka me potenciale për zhvillimin e agroturizmit

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Puka se “duhet të vazhdojmë të investojmë në agroturizëm”. Gjatë takimit publik të ciklit kombëtar “Bashkia që duam”, Kryeministri...

Miratohen bursat jashtë vendit si dhe koordinatori shtetëror

Miratohen bursat e studimit jashtë vendit si dhe koordinatori shtetëror. Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, sqaron se “Kryeministri ka miratuar propozimin e ministrit...

INSTAT: Më pak biznese në 2017-n, numri i bizneseve aktive shënoi...

Në vitin 2017, ndërmarrjet që operojnë në aktivitetet e prodhimit të të mirave dhe shërbimeve realizuan 2.037 miliardë lekë shitje neto, duke rezultuar me...

Shërbimet konsullore online, legalizohen 23.901 dokumente më shumë se në janar...

Procedura e lehtësuar për legalizimin e dokumenteve për përdorim ka dhënë efektet e para. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njofton se vetëm në...

Siguria ushqimore/ Shqipëria e angazhuar për këtë kapitull të negociatave

Në Bruksel vijon takimi shpjegues mbi Kapitullin 12 të Acquis për ‘Sigurinë Ushqimore, Veterinarinë dhe Politikat Fitosanitare’. Ekipi i Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural...

Tatimi 5% i bizneseve, përfitojnë 11 450 subjekte

Nga ndryshimet në paketën fiskale për tatimin vetëm me 5% të bizneseve me xhiro deri në 140 mijë dollarë në vit, përfitojnë jo pak...

Fondet e investimeve, në 2018 më pak interes, numri i anëtarëve...

Fondet e investimit duket se nuk kanë qenë një alternativë atraktive në vitin 2018. Të dhënat zyrtare të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare tregojnë për...

NA NDIQNI

22,085FansaPëlqeje
366NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Djegia e mandateve, Rama: Ky “Juventus” nuk durohet më! Të anulohet kampionati…

 Kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve, duke e krahasuar situatën aktuale politike me skuadrën kampione prej...
AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

Një aksident masiv ku janë përfshirë katër automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Fushë Krujë, pranë Urës së Tapizës. Nga përplasja e katër...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Paralajmëron Spartak Ngjela: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë të enjten

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar protestë që do të zhvillojë opozita të enjten. Sipas Ngjelës nuk ka për të ndodhur gjë, pasi protestat e mëdha...