E martë,17,Korrik,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Tatimet: Dorëzoni sot deklaratën e TVSH ose do të përfshiheni automatikisht…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, rikujton të gjithë tatimpaguesit e biznesit të vogël, se sot është afati i fundit për deklarimin dhe pagesën e...
Turizmi, të huajt jo rezidentë në Shqipëri rritën shpenzimet me 8.5%

Turizmi, të huajt jo rezidentë në Shqipëri rritën shpenzimet me 8.5%

Në periudhën 2013-2017, shpenzimet e jo-rezidentëve në Shqipëri kanë qenë 1.044.839 milionë lekë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Statistikave (INSTAT), rritja mesatare e...

Euro e nis javën me rënie të lehtë, Banka e Shqipërisë...

Valutat kryesore në vend e kanë nisur javën të zhvlerësuara ndaj lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer...

Valuta sot / Dollari rritet, euro e qendrueshme

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai u këmbye me 112.385 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe niveli i tij...

Flet ministri Ahmetaj: Bizneset që përfitojnë nga ulja e re e...

Janë të paktën 11 mijë biznese që do të paguajnë më pak taksa. Rritja e fashës së xhiros nga 8 milionë lekë në 14...
INSTAT: Inflacioni në qershor 2.4%

INSTAT: Inflacioni në qershor 2.4%

Inflacioni në muajin qershor sipas Institutit të Statistikave llogaritet 2.4%. “Në muajin qershor 2018 ndryshimi vjetor i indeksit të çmimeve të konsumit (inflacioni) është 2.4%....
Taksat mjedisore llogariten 3.24% e PBB-së

Taksat mjedisore llogariten 3.24% e PBB-së

Të ardhurat në buxhetin e shtetit nga taksat mjedisore u rritën me 8.64% gjatë vitit 2016, duka kapur vlerën e gati 48 miliardë lekëve. Instituti...

Tirana ngjitet në kryeqytetin e pestë më të shtrenjtë në Europë...

Në raport me të ardhurat, sot është më e lirë të blesh një shtëpi në Amsterdam, Berlin, Stokholm, Bruksel, Athinë, sesa në Tiranë. Kryeqyteti i...
Investimet dhe turizmi, impakt në rritjen ekonomike mbi objektivin 4.2%

Investimet dhe turizmi, impakt në rritjen ekonomike mbi objektivin 4.2%

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi sot se rritja ekonomike në tremujorin e parë të 2018-ës llogaritet 4.45%, e ndihmuar nga energjia,...
Ulja e tatimit mbi fitimin në 5%, lehtësohet kategoria e biznesit të mesëm

Ulja e tatimit mbi fitimin në 5%, lehtësohet kategoria e biznesit...

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave miratoi sot ndryshimet e propozuara nga qeveria për uljen e tatimit mbi fitimin nga 15% në 5% për...

NA NDIQNI

10,654FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,251AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasan: -Policia, kamera spiune vetëm për gjoba (!)

Polica rrugore e Elbasanit po kërkon mënyra të sofistikuara për të boshatisur fletët e blloqeve për gjoba. Rasti më i paprecedentë është konstatuar dje....

PROJEKTI ACIA DORËZON QENDRËN E GRUMBULLIMIT CERRIK

Është zhvilluar në Cerrik aktiviteti përmbyllës i projekti Italian ACIA në Njësinë Administrative Klos. Gjatë aktivitetit projektuesit i dorëzuan bashkisë Cerrik qendrën për grumbullimin, perpunimin...

Elbasan/Shërbimet dhe mundësitë për fëmijët me aftësi ndryshe(Video)

Nën moton “ Të vijmë së bashku është fillim; të qëndrojmë së bashku është progres; të punojmë së bashku është sukses” funksionon prej dy...

44 vjeçari nga Cërriku i jep fund jetës pasi humbi rrogën në lloto

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orët e pasdites. Një 44-vjeçar, baba i dy fëmijëve i ka dhënë fund jetës duke u...

Elbasan/QYTETARËT MIRËPRESIN INVESTIMET NË RRUGËT “FETAH EKMEKÇIU” DHE “APOSTOL GEGA”

Rikualifikimi i rrugës “Fetah Ekmekçiu” dhe “Apostol Gega” në Elbasan është pritur me padurim nga qytetarët. Ata shprehen se këto janë rrugët antike të...

Elbasan/ “Toyota” përplas 19 vjeçarin…

Sërisht aksident në Elbasan. Nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan bëhet e ditur se në lagjen "Shënkoll", Elbasan  në afësi tek “Ura e Shkumbinit”...
error: Permbajtje e mbrojtur!