fbpx
E mërkurë,14,Nëntor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Ulen tarifat përmbarimore 2 deri në 4 herë

Ulen tarifat përmbarimore 2 deri në 4 herë

Tarifat e shërbimit përmbarimor privat janë ulur. Në varësi të shumës së pasurisë që do të ekzekutohet, udhëzimi i ri i ul tarifat fikse të...
Konsolidohet biznesi, 928 ndërmarrje kanë punësuar më shumë se 27 mijë persona

Konsolidohet biznesi, 928 ndërmarrje kanë punësuar më shumë se 27 mijë...

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, deklaroi sot se “konsolidohet biznesi shqiptar, rritet numri i ndërmarrjeve me mbi 4 punonjës, zgjerohen shitjet, investimet...

Nga 1 janari 2019, importimi makinerive bujqësore me zero taksë

Duke filluar nga data 1 janari 2019, makineritë bujqësore importohen me zero taksë. Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, tha sot në komisionin e...
Festat e fundvitit, hetimi tatimor në terren për verifikimin e subjekteve

Festat e fundvitit, hetimi tatimor në terren për verifikimin e subjekteve

Drejtoria e Hetimit Tatimor pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, (DPT) përmes strukturave të saj, ka nisur zbatimin e planit operacional për periudhën 1...
Fondi i Ballkanit Perëndimor, këtë vit mbështetje edhe projekteve nga media

Fondi i Ballkanit Perëndimor, këtë vit mbështetje edhe projekteve nga media

Pas suksesit të arritur në thirrjen e parë, Fondi i Ballkanit Perëndimor (WBF) ka çelur thirrjen e dytë për propozime të projekteve rajonale, ku...

Nga gjeneralët tek ushtarët, ja sa do të rriten nga 1...

Duke filluar nga 1 prilli i vitit të ardhshëm, do të kenë rritje të pagave për 6.800 ushtarakë të Forcave të Armatosura. Pagat e ushtarakëve,...

88.8 miliardë lekë investimet publike gjatë vitit 2019

Investimet Publike për vitin 2019 janë planifikuar në masën 5.1% e PBB ose 88.8 miliardë lekë (duke përfshirë këtu dhe mbështetjen për Sektorin e...
Stadium dhe kompleks – pol sportiv dinjitoz për qytetin e Vlorës

Stadium dhe kompleks – pol sportiv dinjitoz për qytetin e Vlorës

Kryeministri i vendit Edi Rama prezantoi dje në Vlorë investimet që do të kryhen në këtë qark gjatë vitit 2019, për zhvillimin e infrastrukturës. “Nuk...

Rritet në 6 mijë lekë/kg akciza për duhanin e përpunuar

Projektligji “Për disa ndryshime dhe shtesa në Ligjin ‘Për Akcizat në Republikën e Shqipërisë’, të ndryshuar” që shoqëron paketën fiskale të vitit 2019, parashikon...
Zhvillimi i infrastrukturës hekurudhore do të financohet gjatë vitit 2019 me një fond mbi 95 milionë euro, nga buxheti i shtetit dhe donatorët e huaj.

Buxheti 2019, financim mbi 95 milionë euro për rrjetin hekurudhor

Zhvillimi i infrastrukturës hekurudhore do të financohet gjatë vitit 2019 me një fond mbi 95 milionë euro, nga buxheti i shtetit dhe donatorët e huaj.

NA NDIQNI

17,628FansaPëlqeje
289NdjekësitNdjek
75NdjekësitNdjek
71AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

NJË TJETËR RRUGË E RE NË ELBASAN

Nje tjeter rruge e re i shtohet qytetit te Elbasanit dhe nuk behet fjale per rikontruksion, por per ndertimin e nje rruge te re...

Pas këtij lajmi, e sigurt që nuk do e hiqni më lëkurën e pulës

Shumë njerëz besojnë se konsumimi i lëkurës së pulës rrit nivelin e kolisterolit, të presionit të gjakut dhe madje stimulon sëmundjet e zemrës. Por sipas...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...
error: Permbajtje e mbrojtur!