Ekonomi

15 400 të punësuar përfitojnë nga ndryshimi i tatimit mbi të...

15,400 të punësuar përfitojnë nga ndryshimi në ligjin për tatimin mbi të ardhurat, pjesë e paketës fiskale 2019, që hyri në fuqi më 1...

Banka Botërore: Shqipëria ndër vendet me rritjen më të lartë të...

Huamarrja e jashtme nga ekonomitë me të ardhura të ulëta dhe të mesme u rrit në nivelin më të lartë në katër vjet, sipas...

Ahmetaj për koncesionet: Nuk do pranohen më oferta të pakërkuara nga...

Në Komisionin e Ekonomisë u diskutua sot projekt buxheti i vitit 2019 në parim, ku në qendër të debatit ishte partneriteti publik privat. Ministri i...

Rriten kërkesat për blerje banesash, Tirana dhe Durrësi kryesojnë shitjet

Ndryshe nga viti 2017, këtë vit tregu imobiliar në vend ka një zhvillim më të qëndrueshëm. Sipas agjentëve imobiliar në muajt e parë të 2018-ës,...

Shifrat, gratë pronare mbizotërojnë në bizneset e vogla

Në vitin 2016, përqindja e pronareve/administratoreve gra është 26,8%, sipas INSTAT. Përqindja e grave pronare apo administratore në ndërmarrjet e vogla (1-4 të punësuar)...

Ekonomia shqiptare vijoi rritjen pozitive edhe në 3-mujorin e II-të 2018

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko konfirmoi të mërkurën se, “ekonomia shqiptare shënoi një rritje prej 4.45% në tremujorin e parë, dhe të...

Mashtrim me monedha virtuale, kujdes nga skemat e investimeve, AMF: Ja...

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka vijuar edhe një herë paralajmërimin për rreziqet e përdorimit të monedhave virtuale me ofertë fillestare(ICO). Në një njoftim të...

Leku triumfon në këmbimin valutor

Leku ka triumfuar në këmbim me të gjitha monedhat e huaja, këtë fillim jave. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet të hënën...

Përmet, hapet inkubatori parë i prodhimeve tipike shqiptare

Në qytetin e Përmetit u hap inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare. Një hapësirë e përbashkët për fermerët e zonës për të prodhuar...

6 kategori që pasqyrohen në Regjistrin e Kredive

Banka e Shqipërisë mban dhe administron Regjistrin e Kredive, me qëllim trajtimin e centralizuar dhe shpërndarjen e informacionit të regjistruar në të. Në Regjistrin e...

NA NDIQNI

22,109FansaPëlqeje
366NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
128AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Djegia e mandateve, Rama: Ky “Juventus” nuk durohet më! Të anulohet kampionati…

 Kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve, duke e krahasuar situatën aktuale politike me skuadrën kampione prej...
AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

AKSIDENT MASIV TE URA E TAPIZËS, PËRPLASEN KATËR MAKINA

Një aksident masiv ku janë përfshirë katër automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Fushë Krujë, pranë Urës së Tapizës. Nga përplasja e katër...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Paralajmëron Spartak Ngjela: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë të enjten

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar protestë që do të zhvillojë opozita të enjten. Sipas Ngjelës nuk ka për të ndodhur gjë, pasi protestat e mëdha...