E mërkurë,12,Dhjetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Rruga e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, korridori perspektivës së zhvillimit ekonomik të...

Pas sigurimit të financimit për pjesën e dytë të rrugës së Lumit të Vlorës 30 km, nga Fondi Saudit për Zhvillim, rruga e Lumit...
TAP në mbështetje edhe të bujqësisë

TAP në mbështetje edhe të bujqësisë

Projekti më i rëndësishëm gjeoekonomik në fushën e gazifikimit, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) pritet t’i japë një dorë mbështetje edhe sektorit të bujqësisë. Gazësjellësi Trans...
Fuqia blerëse e qytetarëve do të njohë rritje gjatë vitit 2018Fuqia blerëse e qytetarëve do të njohë rritje gjatë vitit 2018

Të ardhurat për frymë shënojnë rritje në 2018

Fuqia blerëse e qytetarëve do të njohë rritje gjatë vitit 2018. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj bëri të ditur të premten se...
TAP, program kompjuterik për shpërndarjen e gazit

TAP, program kompjuterik për shpërndarjen e gazit

Epërsia me sukses e punimeve të ndërtimit të projektit të Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP),  ka vijuar me përzgjedhjen e PSI Software AG, si ofrues...

Qeveria lehtësohen procedurat për investitorët per Koncesionet në HEC-e,

Interesit në rritje të investitorëve për sipërmarrje të reja në sektorin e energjitikës, qeveria i është përgjigjur në lehtësimin e procedurave të licensimit të...

Taksat, Shqipëria konkurruese me rajonin

Shqipëria është vend konkurrues me rajonin përsa i takon barrës fiskale. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi të premten se këtë e dëshmon rritja...

Itali-Shqipëri, fillon shkëmbimi i të dhënave fiskale e bankare

Në fillim të vitit 2017 hyri në fuqi marrëveshja mes Italisë dhe Shqipërisë për shkëmbimin automatik të të dhënave fiskale dhe bankare të qytetarëve...

Viti 2016 shënoi kthesën, vendi iu largua skenarit grek

Viti 2016 shënoi kthesën që i dha mundësinë qeverisë t’u thotë shqiptarëve se lanë  mbrapa krizën dhe se vendi u largua njëherë e përgjithmonë...

Borxhi po ulet, më pak rreziqe për ekonominë

Borxhi publik i shqiptarëve do të ulet me rreth 2.5 pikë përqindje, duke arritur në nivelin 68.6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto vitin që...

Borxhi po ulet, më pak rreziqe për ekonominë

Borxhi publik i shqiptarëve do të ulet me rreth 2.5 pikë përqindje, duke arritur në nivelin 68.6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto vitin që...

NA NDIQNI

19,283FansaPëlqeje
310NdjekësitNdjek
78NdjekësitNdjek
83AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasansja Trejsi Sejdini ‘çmend’ mediat botërore, por e bëjnë balerinë…

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, ku edhe do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Bangok. 18-vjeçarja...

Elbasan, arrestohen 3 shtetas, ja emrat…

Pavarësisht kontrolleve dhe paralajmërimeve të Policisë drejtimi i mjeteve në mënyrë të parregullt apo gjendje të dehur vazhdon. Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore...

Aksident në Elbasan, një grua përfundon në spital(Video)

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin e rrugës kombëtare Elbasan –Tiranë, ndërsa raportohet se dy persona kanë mbetur të plagosur. Aksidenti sipas burimeve...
error: Permbajtje e mbrojtur!