E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Bankat trefishojnë fitimet për 9 mujorin, nivele rekord që nga viti...

Sistemi bankar ka arritur në nivele fitimesh rekord në 9 muajt e parë të këtij viti. Të dhënat bëhen të ditura nga Banka e...

Paketa me lehtësitë tatimore në turizëm e Shqipërisë, ide e shkëlqyer

Investimet në sektorin e turizmit shihen me interes për investitorët sllovenë dhe paketa me lehtësitë tatimore e përgatitur nga qeveria shqiptare vlerësohet si hapi...

Zbardhet rritja e re e pagave, nga mjekët te mësuesit. Shtesa...

Me buxhetin e ri, qeveria ka parashikuar rritje të pagave për mësuesit, mjekët dhe infermierët. Lajmin e mirë e dha ministri i Financave dhe Ekonomisë,...
Agroturizmi përfiton nga ulja e TVSH

Agroturizmi përfiton nga ulja e TVSH

Lehtësira fiskale, parashikohet të zbatojë Qeveria në mbështetje të zhvillimit të turizmit rural. Ministri i Ekonomisë e Financave, Arben Ahmetaj u shpreh sot në komisionin...
Dimension të ri, bashkëpunimi bankar me Turqinë

Dimension të ri, bashkëpunimi bankar me Turqinë

Bashkëpunimi mes bankave qendrore të Shqipërisë dhe Turqisë, është një kusht i domosdoshëm për të qenë më të përgatitur përballë sfidave globale. Guvernatori i Bankës...
Ulen kreditë e këqija-bankat rrisin fitimet në 16.9 miliardë lekë

Ulen kreditë e këqija-bankat rrisin fitimet në 16.9 miliardë lekë

Ulja e ndjeshme e kredive me probleme, ka përmirësuar në shifra rekord nivelin e fitimeve në sistemin bankar. Banka e Shqipërisë, bën të ditur...
Investimet publike, 10.7 miliardë lekë më tepër këtë vit

Investimet publike, 10.7 miliardë lekë më tepër këtë vit

Shpenzimet kapitale të njohura ndryshe si investimet publike llogariten 10.7 miliardë lekë më të larta gjatë nëntëmujorit të këtij viti, krahasuar me të njëjtën...

Zgjerohet taksa progresive, nga 1 janari mbi pagat dhe të ardhurat...

Qeveria do të bëjë një ligj të ri cili e shtrin taksimin progresiv jo vetëm mbi pagat, siç është aktualisht, por mbi të gjitha...

Pronat, 1 muaj afat për të bërë gati dosjet ose s’merrni...

Agjencia e Trajtimit të Pronave u lë afat 1-mujor të gjithë pronarëve që kanë mangësi në dokumentacion për ta plotësuar atë. Në këtë fazë janë...
Ndryshon skema e subvencioneve në bujqësi

Ndryshon skema e subvencioneve në bujqësi

Skema e subvencioneve për fermerët do të ndryshojë. Për vitin e ardhshëm, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural do të rikonceptojë mënyrën se si fermerët...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!