E martë,17,Korrik,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Investimet përmirësuan furnizimin me energji dhe ulën humbjet në rrjet

Investimet përmirësuan furnizimin me energji dhe ulën humbjet në rrjet

Kryetari i Entit Rregullator të Energjisë, (ERE) Petrit Ahmeti, raportoi sot Kuvend mbi aktivitetin vjetor të këtij institucioni gjatë vitit 2017 në fushën e...
INSTAT: Inflacioni në qershor 2.4%

INSTAT: Inflacioni në qershor 2.4%

Inflacioni në muajin qershor sipas Institutit të Statistikave llogaritet 2.4%. “Në muajin qershor 2018 ndryshimi vjetor i indeksit të çmimeve të konsumit (inflacioni) është 2.4%....
Nesër afati i fundit për deklarimin e librave të biznesit të vogël

Nesër afati i fundit për deklarimin e librave të biznesit të...

Data 10 korrik është afati i fundit i deklarimit të librit të shitjes dhe blerjes, për tatimpaguesit e vegjël me qarkullim nga 2 deri...
Deri më 15 korrik aplikimi për financimin e bujtinave agroturistike

Deri më 15 korrik aplikimi për financimin e bujtinave agroturistike

Sipërmarrësit dhe fermerët duhet të aplikojnë deri më datën 15 korrik 2018, për të përfituar financim në masën 50% të vlerës së investimit në...

INSTAT / Shtrenjtohen ushqimet, inflacioni arrin nivelin më të lartë që...

Instat ka publikuar të dhënat mbi Indeksin e Çmimit të Konsumit për muajin Qershor 2018. Ndryshimi vjetor i IÇK është 2,4 %. Inflacioni ka arritur...

Euro e nis javën me rënie të lehtë, Banka e Shqipërisë...

Valutat kryesore në vend e kanë nisur javën të zhvlerësuara ndaj lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer...

Flet ministri Ahmetaj: Bizneset që përfitojnë nga ulja e re e...

Janë të paktën 11 mijë biznese që do të paguajnë më pak taksa. Rritja e fashës së xhiros nga 8 milionë lekë në 14...

BSH forcon mbikëqyrjen, ekspertët: Hap konkret në parandalimin e pastrimit të...

Banka e Shqipërisë ka forcuar rregullat për mbikëqyrjen e tregut për të parandaluar pastrimin e parave. Në bashkëpunim me institucionet e të tjera financiare, me...
Sorensen: Me rëndësi kohëzgjatja në punë e të punësuarve

Sorensen: Me rëndësi kohëzgjatja në punë e të punësuarve

Kohëzgjatja e qëndrimit në punë të të punësuarve në panairet e punës është një nga pikat kryesore të punës së Shërbimit Kombëtar të Punës. Zv/ministrja...
Investimet dhe turizmi, impakt në rritjen ekonomike mbi objektivin 4.2%

Investimet dhe turizmi, impakt në rritjen ekonomike mbi objektivin 4.2%

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi sot se rritja ekonomike në tremujorin e parë të 2018-ës llogaritet 4.45%, e ndihmuar nga energjia,...

NA NDIQNI

10,654FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,251AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasan: -Policia, kamera spiune vetëm për gjoba (!)

Polica rrugore e Elbasanit po kërkon mënyra të sofistikuara për të boshatisur fletët e blloqeve për gjoba. Rasti më i paprecedentë është konstatuar dje....

PROJEKTI ACIA DORËZON QENDRËN E GRUMBULLIMIT CERRIK

Është zhvilluar në Cerrik aktiviteti përmbyllës i projekti Italian ACIA në Njësinë Administrative Klos. Gjatë aktivitetit projektuesit i dorëzuan bashkisë Cerrik qendrën për grumbullimin, perpunimin...

Elbasan/Shërbimet dhe mundësitë për fëmijët me aftësi ndryshe(Video)

Nën moton “ Të vijmë së bashku është fillim; të qëndrojmë së bashku është progres; të punojmë së bashku është sukses” funksionon prej dy...

44 vjeçari nga Cërriku i jep fund jetës pasi humbi rrogën në lloto

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orët e pasdites. Një 44-vjeçar, baba i dy fëmijëve i ka dhënë fund jetës duke u...

Elbasan/QYTETARËT MIRËPRESIN INVESTIMET NË RRUGËT “FETAH EKMEKÇIU” DHE “APOSTOL GEGA”

Rikualifikimi i rrugës “Fetah Ekmekçiu” dhe “Apostol Gega” në Elbasan është pritur me padurim nga qytetarët. Ata shprehen se këto janë rrugët antike të...

Elbasan/ “Toyota” përplas 19 vjeçarin…

Sërisht aksident në Elbasan. Nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan bëhet e ditur se në lagjen "Shënkoll", Elbasan  në afësi tek “Ura e Shkumbinit”...
error: Permbajtje e mbrojtur!