E premte,21,Shtator,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

16 milionë USD investime për riparimet emergjente në autostradën Tiranë-Elbasan

16 milionë USD investime për riparimet emergjente në autostradën Tiranë-Elbasan

16 milionë USD është vlera e investimit për projektin e punimeve për riparime emergjente të autostradës Tiranë-Elbasan. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri i pranishëm...
Vazhdon normalisht tarifimi i qarkullimi mjeteve në Rrugën e Kombit

Vazhdon normalisht tarifimi i qarkullimi mjeteve në Rrugën e Kombit

Ka nisur që prej ditës së djeshme, tarifimi i Rrugës së Kombit, e para rrugë me pagesë kalimi në Shqipëri dhe gjithëçka po vijon...
Ekonomia shqiptare, model për rritjen progresive

Ekonomia shqiptare, model për rritjen progresive

Drejtori ekzekutiv i Bankës Botërore për Shqipërinë, Patrizio Pagano, zhvilloi të martën një vizitë punë në Shqipëri. Gjatë vizitës së tij në Bankën e Shqipërisë, Patrizio...
Investimet publike, mekanizmi që zhvillon turizmin dhe ekonominë

Investimet publike, mekanizmi që zhvillon turizmin dhe ekonominë

Nëse ka një sektor ku impakti i investimeve në punë publike ka qenë i menjëhershëm është turizmi. Sektori i turizmit në ndryshim nga sektorët e tjerë...
Investimet në infrastrukturë nxisin turizmin gjithëvjetor

Investimet në infrastrukturë nxisin turizmin gjithëvjetor

Investimet që po ndërmerr qeveria në zhvillimin e infrastrukturës me standarde bashkëkohore, janë me impakt të drejtpërdrejtë në nxitjen e turizmit gjithëvjetor në qytetet...
Shkëmbimet tregtare me vendet e BE-së zënë 61.4%, kryeson Italia

Shkëmbimet tregtare me vendet e BE-së zënë 61.4%, kryeson Italia

Shkëmbimet tregtare të Shqipërisë me vendet e Bashkimit Europian zënë 61.4% të gjithë tregtisë, ku partner kryesor renditet vende ekonomike potencile si Italia për...
Xhiroja 0-2 milionë lekë nuk i nënshtrohet tatimit mbi fitimin

Xhiroja 0-2 milionë lekë nuk i nënshtrohet tatimit mbi fitimin

Nëse një person fizik ka një xhiro vjetore të biznesit nga 0 deri në 2 milionë Lekë ai nuk është subjekt i TVSH dhe...
Porti i Durrësit, analizohet sezoni turistik 2018

Porti i Durrësit, analizohet sezoni turistik 2018

“Menaxhimi i mirë dhe bashkëpunimi i institucioneve gjatë sezonit turistik të këtij viti do të shërbejë për të përmirësuar cilësinë e shërbimeve dhe situatën...
Dollari forcon pozitat në këmbim me lekun

Dollari forcon pozitat në këmbim me lekun

Në tregun e këmbimit valutor vendas, këtë fillim jave dollari amerikan ka forcuar pozitat në këmbim me lekun, ndryshe nga monedha e përbashkët europiane...

Lajmi i mirë për 91% të sipërmarrjeve, nga 1 janari tatohen...

Paketa e re fiskale ul tatim fitimin me tre herë, nga 15% në vetëm 5%. Ky është lajmi pozitiv që jep Ministri i Financave,...

NA NDIQNI

10,980FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,387AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

ZRPP ELBASAN, GJATË NJË MUAJI MBI 1800 DOSJE TË PUNUARA(Video)

Në zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme në Elbasan periudha e verës ka qenë mjaft e ngjeshur. Sipas Mariglen Dishës, drejtorit të këtij...

Thënie për jetën

“Çdo gjë që mund ta imagjinosh është e vërtetë.” – Pablo Picasso “Jeta nuk ka të bëjë me gjetjen e vetes. Jeta ka të bëjë me...

AKSIDENT NË ELBASAN, RËNDË KALIMTARJA

Një kalimtare 62 vjeçe është përplasur nga një automjet teksa kalonte rrugën në qytetin e Elbasanit. Aksidenti ndodhi në lagjen “Syrja Dylgjeri” ku mjeti...

Elbasan/Vogëlushët në qendër të vëmëndjes

"Askush nuk fal më shumë kënaqësi se fëmijët"  💐 Nisja e vitit të ri shkollor 2018/19,duket se i ka gëzuar jo vëtëm fëmijet e shkollës...

VENDOSEN KAMERAT, MË SHUMË SIGURI NË SHKOLLA(Video)

Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini së bashku me Kryetarin e Grupit Parlamentar Socialist Z. Taulant Balla uruan nisjen e vitit shkollor në shkollën 9...
error: Permbajtje e mbrojtur!