Ekonomi

Euro-ja në rënie të vazhdueshme

Monedha europiane vijon që të shvlerësohet përballë lekut shqiptar. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro po shkëmbehet me 133.41 lekë një...

Mundësi të reja për pension pleqërie në fshat

Personat që nuk kanë asnjë vit të mbuluar nga sigurimet për shkak se s’kanë punuar ose gjatë kohës që kanë punuar kanë qenë të...

Rruga e Lumit të Vlorës, korridori perspektivës së zhvillimit ekonomik të...

Pas sigurimit të financimit për pjesën e dytë të rrugës së Lumit të Vlorës 30 km, nga Fondi Saudit për Zhvillim, rruga e Lumit...

TAP në mbështetje edhe të bujqësisë

Projekti më i rëndësishëm gjeoekonomik në fushën e gazifikimit, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) pritet t’i japë një dorë mbështetje edhe sektorit të bujqësisë. Gazësjellësi Trans...

Të ardhurat për frymë shënojnë rritje në 2018

Fuqia blerëse e qytetarëve do të njohë rritje gjatë vitit 2018. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj bëri të ditur të premten se...

TAP, program kompjuterik për shpërndarjen e gazit

Epërsia me sukses e punimeve të ndërtimit të projektit të Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP),  ka vijuar me përzgjedhjen e PSI Software AG, si ofrues...

Qeveria lehtësohen procedurat për investitorët per Koncesionet në HEC-e,

Interesit në rritje të investitorëve për sipërmarrje të reja në sektorin e energjitikës, qeveria i është përgjigjur në lehtësimin e procedurave të licensimit të...

Taksat, Shqipëria konkurruese me rajonin

Shqipëria është vend konkurrues me rajonin përsa i takon barrës fiskale. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi të premten se këtë e dëshmon rritja...

Itali-Shqipëri, fillon shkëmbimi i të dhënave fiskale e bankare

Në fillim të vitit 2017 hyri në fuqi marrëveshja mes Italisë dhe Shqipërisë për shkëmbimin automatik të të dhënave fiskale dhe bankare të qytetarëve...

Viti 2016 shënoi kthesën, vendi iu largua skenarit grek

Viti 2016 shënoi kthesën që i dha mundësinë qeverisë t’u thotë shqiptarëve se lanë  mbrapa krizën dhe se vendi u largua njëherë e përgjithmonë...

NA NDIQNI

29,637FansaPëlqeje
1,023NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
268AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Fotot që na dhurojnë momente plot humor

Kur bëhet fjalë për kohën e përsosur të fotografive është gjithçka siç vërtetojnë këto foto qesharake. Mënyra se si këto fotografi janë shkrepur përveçse kohën...

VIJON OPERACIONI, LIROHEN PLAZHE PUBLIKE NË DURRËS DHE HIMARË, PROCEDOHEN 5 PRONARË (VIDEO)

Vijon operacioni "Plazh i lirë" për lirimin e plazheve publike.   Policia bën me dije se janë liruar rreth 1000 m2 plazh publik në Himarë, i...

A e keni menduar se sa orë duhet të punosh në Shqipëri që të...

Vit pas viti telefonët po bëhen gjithnjë e më të sofistikuar dhe janë shndërruar vërtet në një mjet të domosdoshëm pune dhe jo thjesht...