E mërkurë,12,Dhjetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Zyra e Doganës së Kosovës në portin e Durrësit nga janari 2019

Zyra e Doganës së Kosovës në portin e Durrësit nga janari...

Procedurat doganore në Portin  e Durrësit nga Dogana e Kosovës do të nisin nga muaji janar 2019. Dogana e Kosovës deklaroi sot se, grupet teknike...
Rritje page për 65 mijë të punësuar në 2019

Rritje page për 65 mijë të punësuar në 2019

Rreth 65 mijë të punësuar do të përfitojnë rritje page gjatë vitit të ardhshëm. Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, ka shpjeguar se cilat...
Nga 1 janari, zero TVSH për inputet bujqësore

Nga 1 janari, zero TVSH për inputet bujqësore

Nga 1 janari Tatimi mbi Vlerën e Shtuar për inputet bujqësore do të jetë zero. Parlamenti miratoi propozimet e deputeteve të maxhorancës si pjesë...
314 të punësuar nga Zyrat e Punës vetëm në katër ditë

314 të punësuar nga Zyrat e Punës vetëm në katër ditë

Si një nga prioritetet e qeverisë, punësimi në vend ka shënuar rritje ku vetëm në 4 ditë janë punësuar 314 persona. Sipas statistikave nga Zyrat...

Buxheti 2019, 4.3% rritje ekonomike dhe mbi 30 mijë vende të...

Buxheti i vitit 2019 parashikon një rritje ekonomike në masën 4.3% të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Kujtojmë që në vitin 2013 rritja ekonomike në vend,...
Financimet nga BE, Soreca vizitë në bashkinë e Beratit

Financimet nga BE, Soreca vizitë në bashkinë e Beratit

Kryetari i bashkisë së Beratit, Petrit Sinaj priti sot në ambientet e baskisë, ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca. Takimi u organizua...

Biznesi për buxhetin 2019/Bregasi: Konsolidim fiskal dhe rritje të ekonomisë

Komunitetit i biznesit përshëndet miratimin e buxhetit të shtetit dhe paketës fiskale për vitin 2019, që u miratua të hënën në Kuvend, duke e...
Legjislacioni i ri për pronën/Ekspertët: Zgjidh ngërçin mbi pronësinë

Legjislacioni i ri për pronën/Ekspertët: Zgjidh ngërçin mbi pronësinë

Dy projektligjet e reja për përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë dhe për kadastrën fiskale, që po diskutohen në Komisionet e Kuvendit, synojnë të...
Importi i lodrave për festat e fundvitit – Doganat: Të zbatohen kriteret e ligjit

Importi i lodrave për festat e fundvitit – Doganat: Të zbatohen...

Me afrimin e festave të fundvitit, importi i lodrave në vendin tonë shtohet ndjeshëm. Ndaj dhe Drejtoria e Përgjithshme e Doganave (DPD) rikujton të...
Bimët mjekësore, 20% e eksporteve bujqësore

Bimët mjekësore, 20% e eksporteve bujqësore

Rreth 95% e prodhimit të përgjithshëm të bimëve mjekësore aromatike (BMA) eksportohet duke përfaqësuar 20% të vlerës së eksporteve bujqësore të vendit. Sipas të dhënave...

NA NDIQNI

19,283FansaPëlqeje
310NdjekësitNdjek
78NdjekësitNdjek
83AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasansja Trejsi Sejdini ‘çmend’ mediat botërore, por e bëjnë balerinë…

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, ku edhe do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Bangok. 18-vjeçarja...

Elbasan, arrestohen 3 shtetas, ja emrat…

Pavarësisht kontrolleve dhe paralajmërimeve të Policisë drejtimi i mjeteve në mënyrë të parregullt apo gjendje të dehur vazhdon. Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore...

Aksident në Elbasan, një grua përfundon në spital(Video)

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin e rrugës kombëtare Elbasan –Tiranë, ndërsa raportohet se dy persona kanë mbetur të plagosur. Aksidenti sipas burimeve...
error: Permbajtje e mbrojtur!