Ekonomi

Qeveria garanton shpërblimin e Vitit të Ri, ja familjet që do...

Në ditët e fundit të  këtij viti familjet me ndihme ekonomike, rreth 80 mijë të tilla do të marrin shpërblimin e fundit vitit. Lajmi është...

Parashikohen edhe 8 kontrata të reja Partneritet Privat-Publik

Projektbuxheti 2018 parashikon 8 konçesione të reja të llojit Partneritet Privat-Publik. Qeveria shqiptare ka parashikuar që të bashkëpunojë me privatin për ndërtimin e një sërë...

Tatimet kanë një njoftim të rëndësishëm për biznesin në Shqipëri

Administrata tatimore njofton se po vijon me zbatimin e Ligjit të Faljes nr. 33/2017 “Për pagesën dhe fshirjen/shuarjen e detyrimeve tatimore, detyrimeve të pagueshme...

Sa do të rriten pagat dhe pensionet në Shqipëri

Pagat dhe pensionet do të njohin sërish rritje gjatë vitit që vjen, pas rritjes së konsiderueshme që qeveria ndërmori nga 1 marsi i këtij...

Ja kush përjashtohet nga taksa e re e ndërtesës

Qeveria, në mbledhjen e saj të ditës së djeshme, ka përcaktuar përfundimisht rregullat për taksën e re që do të vendoset mbi ndërtesat. Ajo që...

Abuzime me fondet e buxhetit, 720.5 mln euro dëme në 2014-2016

Vetëm në dy vite buxhetit të shtetit i është shkaktuar një dëm prej 720.5 milionë euro. Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kryer auditime...

RAPORTI I BB: GJYSMA E SHQIPTARËVE JETOJNË NË VARFËRI

Përkundër performancës së ekonomisë, në Shqipëri varfëria ka mbetur e lartë dhe të ardhurat për frymë për gjysmën e popullsisë nuk e kalojnë shifrën...

Shifrat e frikshme: në shqipëri mbi 180 mijë persona jetojnë me...

Numri personave që jetojnë me më pak se tre dollarë në ditë në Shqipëri është relativisht i lartë. Banka Botërore në raportin “Migration and...

Ruçi pret delegacionin e bundestagut: shpresojmë që në 2018-ën të kemi...

Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, duke shprehur mirënjohjen e thellë për mbështetjen e shtetit gjerman për Shqipërinë në...

Serbi – daçiç: i kam kënduar edhe edi ramës sepse kështu...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për këngën që i këndoi Presidentit turk Erdogan. Në një tekst autorial për...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Policia e Elbasanit, 7 të arrestuar në 24 orët e fundit

Policia e Elbasanit gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar dhe arrestuar 7 persona, ndaj të cilëve rëndojnë një sërë akuzash. Një ndër të...

SHBA dhe BE përshëndesin zgjedhjen e dy anëtarëve të rinj të Kushtetueses

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhe delegacioni i BE-së kanë përshëndetur zgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese nga Kuvendi. Si SHBA ashtu...
Dashnor Vaja Photo

FOTOGALERI/ “Ti zgjedh” në Elbasan, rivitalizimi i strukturave të PS-së

Partia Socialiste mblodhi sot aktivin nën moton “Ti Zgjedh”, një takim përgatitor për zgjedhjen e delegatëve të Kongresit më 16 nëntor. Në takim, foli...