E shtunë,21,Prill,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani në fokus

Elbasan/Zhvillohet mbledhja e parë e Këshillit për Zhvillim Ekonomik Vendor(Video)

Është zhvilluar në Bashkinë e Elbasanit mbledhja e parë e Këshillit për Zhvillim Ekonomik Vendor, takim i cili u drejtua nga Drejtoria për Zhvillim...

Bashkia Elbasanit nis promovimin e zonave turistike(Video)

  Elbasani është ndër qytetet e Shqipërisë që e ka njohur dhe zhvilluar turizmin shumë më herët se të tjerët. Shtypi i viteve ’20-’30 të...

Elbasan/ Sejdini uron besimtarët ortodoksë me rastin e Pashkëve(Video)

https://www.youtube.com/watch?v=sECBhRwWTJI Kryetari i Bashkisë Elbasan Qazim Sejdini i shoqëruar nga Deputet Evis Kushi dhe Arben Kamami kanë qënë të pranishëm në prirtjen e organizuar në...

Elbasan/ KËND I RI LOJRASH NË LAGJEN “ÇLIRIMI”(Video)

Fëmijët e lagjes “Çlirimi”në Elbasan do të kenë më shumë mundësi argëtimi. Kjo pasi edhe në lagjen e tyre sapo është ndërtuar një kënd...

BASHKIA E ELBASANIT LOBON NË BRUKSEL PËR INVESTIME

Bashkia e Elbasanit po bëhet gati për hapjen e një zyre në Bruksel, funksioni i së cilës do të jetë lobimi për të përfituar...

Ndërtohet një tjetër kënd lojrash në Elbasan

Elbasanit i është shtuar edhe një kënd tjetër lojrash për fëmijë. Bëhët fjalë për lagjen “5Maji” e konsideruar si lagjia më e madhe...
Kush i ka shërbyer më shumë kombit, besimtarët apo ateistët ?

Kush i ka shërbyer më shumë kombit, besimtarët apo ateistët ?

Inferioriteti që shfaqin disa, sa herë që pyeten nga Z. Mustafa Nano, nëse së pari je shqiptar, apo besimtar, më ka bërë përshtypje. Po ashtu...

10 vjet pas zbulimit, dritë jeshile për Bazilikën e Bezistanit(Video)

https://youtu.be/BpOCEBJzJ18 Kryetari i Bashkisë së Elbasanit Z. Qazim Sejdini së bashku me Ministren e Kulturës, Znj. Mirela Kumbaro inspektuan objektet social kulturore dhe ato historike...

NA NDIQNI

10,233FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
66NdjekësitNdjek
1,053AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

300 TË PASTREHË NË CERRIK, BANESAT SOCIALE MUNGOJNË

300 TË PASTREHË NË CERRIK, BANESAT SOCIALE MUNGOJNË (VIDEO)

Në qytetin e Cërrikut nuk ka banesa sociale për shtresat në nevojë. Edhe pse në këtë qytet numërohen rreth 300 të pastrehë për ta...

Aksident i rëndë pranë tunelit Elbasan-Tiranë, 2 persona të shtrirë në asfalt

Një aksident i rëndë ka ndodhur ka në hyrje të tunelit Elbasan-Tiranë. Udhëtarë kanë njoftuar se një BENZ ka dalë dalë nga rruga gati për të...

AKSIDENT NË METALURGJI, KALIMTARJA NË GJENDJE TË RËNDË

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e së premtes në aksin Elbasan Metalurgji ku një kalimtare është përplasur nga një mjet tip seat...

Shqipëria fiton çmimin e parë në panairin “Trashëgimia kulturore e kombeve”, i zhvilluar nga...

Studentët shqiptarë përfaqësuan denjësisht Shqipërinë e kulturës, traditës dhe vlerave. Ky çmim erdhi si një kurorëzim për mundin, sakrificën dhe dashurinë që studentët shqiptarë demonstruan...
TRANSFORMIMI I BELSHIT, NXIT TURIZMIN

TRANSFORMIMI I BELSHIT, NXIT TURIZMIN (VIDEO)

Qyteti i Belshit është ndër të rrallët qytete në vend që nuk ka një vend akomodimi. Askush nuk ka guxuar të investojë në hotele...
error: Permbajtje e mbrojtur!