Elbasani në fokus

Foto të rralla nga Elbasani, shkrepur nga shkrimtari anglez, i cili...

Këto foto janë bërë nga shkrimtari dhe ushtaraku britanik,Vandeleur Robinson,i cili ka qenë në Shqiperi në vitin 1939,dhe i botoi në  “Albania's Road to...

FEDERATA SHQIPTARE E ÇIKLIZMIT I JEP TITULLIN E MIRËNJOHJES QAZIM SEJDINIT(FOTO)

Federata Shqiptare e Çiklizmit i ka akorduar titullin e mirënjohjes ish kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini. Presidenti Skënder Anxhaku, falenderon Z. Sejdini për kontributin...

Rama: Elbasani nuk do të ishte ky që është pa Qazim...

Në kuadër të ciklit kombëtar “Bashkia që Duam” kryeministri Edi Rama u ndal në qytetin e Elbasanit ku u prit nga mijëra qytetarë në...

QENDRA KURATIVE E LLIXHAVE TË ELBASANIT (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=OJew43R4oaU

Investitorët Gjermanë, interes për Elbasanin.

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit Z. Qazim Sejdini priti sot në një takim një grup investitorësh gjermanë të cilët shprehën interes rreth investimeve që...

Elbasan/“MIRËNJOHJA E QYTETIT” SHËRBIMIT ZJARRFIKËS(Foto Galeri)

Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini nderoi me titullin “Mirënjohja e Qytetit”, Drejtorinë e Shërbimit, të Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimit me motivacionin “Për...

SPITALI I RI I URGJENCES NE ELBASAN (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=3UHO6mCLz6Q

ELBASANI PRITJE MADHËSHTORE KRYEMINISTRIT (Foto Galeri)

Një pritje madhështore i bëri Elbasani Kryeministrit Edi Rama të mërkurën në mbrëmje, ku si asnjëherë më parë sheshi “Gensher” dhe bulevardi “Aqif Pasha”...

Nxënësit e “Jorgji Dilos” falenderojnë Z. Sejdini për shkollën e re(VIDEO)

Nxënës, prindër dhe mësues të shkollës 9 vjeçare “Jorgji Dilo” në Elbasan vizituan Kryetarin e Bashkisë së Elbasanit Z. Qazim Sejdini për ta falenderuar...

SEJDINI E BALLA, PËRSHËNDESIN QYTETARËT NË SHESHIN E QYTETIT (Video)

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, i shoqëruar edhe nga kryetari i Grupit Parlamentar Ps, Taulant Balla dhe deputetë, panë nga afër mënyrën...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Komisioni i Integrimit, miratohet projektligji për biokarburantet

Komisioni për Integrimin Europian miratoi projektligjin “Për prodhimin, transportimin dhe tregtimin e biokarburanteve dhe të lëndëve të tjera djegëse, të rinovueshme, për transport”. Në drejtimin...

Projekt-buxheti 2020/ Ministrja Denaj: Më shumë rritje ekonomike, papunësia do bjerë në 10.6%

“Do të ketë më shumë rritje ekonomike dhe reforma të rëndësishme. Papunesia do bjerë në 10.6% në vitin 2020”. Këto ishin premtimet dhe angazhimet...

Del RAPORTI: Shqipëria, shteti që e di më pak anglishten në rajon

Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm...