Elbasani në fokus

Ikin jahtet për peshkimin

Pas çlirimit të portit të ri të peshkimit nga skafet dhe jahtet luksoze, peshkarexhat kanë nisur zhvendosjen drejt tij duke i dhënë fund një...

SHKOLLAT E ELBASANIT GATI PËR NISJEN E VITIT SHKOLLOR(Video)

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor të gjitha institucionet arsimore në bashkinë e Elbasanit, qytet apo fshat, kopshte, shkolla dhe çerdhe...

Bashkia Elbasan aksion pastrimi në të gjithë qytetin

  Dita Botërore e Pastrimit të Territorit na gjen në çdo cep të bashkisë, ashtu si të gjitha ditët, për ta bërë qytetin më të...

Shndërrimi i shkollës “Qamil Guranjaku”,Bashkia Elbasan;ky është vizioni ynë…(Video)

Shndërrimi i shkollës “Qamil Guranjaku” nga një godinë tërësisht e shkatërruar në një ndërtesë moderne që plotëson të gjitha standardet për zhvillimin e procesit...

Elbasan/“MIRËNJOHJA E QYTETIT” SHËRBIMIT ZJARRFIKËS(Foto Galeri)

Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini nderoi me titullin “Mirënjohja e Qytetit”, Drejtorinë e Shërbimit, të Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimit me motivacionin “Për...

Kopshtet e Elbasanit, gati të presin më të vegjlit e qytetit

Bashkia e Elbasanit duket se ka përgatitur gjithçka dhe është gati të presë vogëlusheët e kopshtëve. Në një postim në rrejetet sociale kjo bashki...

Elbasan/NGA GJIMNAZI “KOSTANDIN KRISTOFORIDHI” SEJDINI URON NISJEN E VITIT TË RI...

Mëngjesin e kësaj të hëne nis viti i ri shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. Edhe Elbasani ndryshe nga ditët e tjera...

E mbani mend si ka qenë kjo rrugë përkrah Zaranikës? ...

E mbani mend si ka qenë kjo rrugë përkrah Zaranikës? Ja si është sot....

TREGU INDUSTRIAL DREJTË FALIMENTIMIT (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=NIZXiNmXkO4

Letër qeverisë turke për hapjen e një gazete me titull “...

Ky është një dokument që tregon se Qamil Musa Haxhifejza,nga Elbasani që në vitin 1910 i kërkon qeverisë turke aprovimin për nxjerrjen e një...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Sistemi i Menaxhimit të Aseteve të Rrugëve, funksional në dhjetor 2020

Në kuadër të Projektit për Mirëmbajtjen dhe Sigurinë Rrugore (PMSRR), u zhvillua takimi mbi ecurinë e projektit RAMS (Road Asset Management System/ Sistemi i...

Pas SHBA edhe BE jep alarmin për ndikimin rus dhe kinez, Von der Leyen...

Ndikimi rus dhe kinez në Ballkanin Perëndimor ka qenë në qendër të diskutimeve nga partnerët ndërkombëtarë. Pas SHBA edhe BE ka ngritur alarmin se...
Reshjet e shiut/ Shtyhet panairi “Shqipëria punon Tokën”

Reshjet e shiut/ Shtyhet panairi “Shqipëria punon Tokën”

Panairi “Shqipëria Punon Tokën”, i parashikuar të zhvillohej këtë fundjavë, në datat 9 dhe 10 nëntor, në sheshin “Skënderbej” Tiranë, do të shtyhet për...