Elbasani në fokus

Elbasan/ Projekti për rikualifikimin e teatrit “Skampa”(VIDEO)

https://www.facebook.com/elbasanbashkia/videos/2197249377203283/?v=2197249377203283

Dy kёngё popullore elbasanase nё njё botim autentik tё vitit 1940

Në vitin  1940 kompozitori i njohur Pjetёr Dungu (Shkodёr, 27.2.1908 – Durrёs, 23.11.1989), publikoi veprёn e parё nё botimet shqiptare me kёngё popullore tё...

Si argëtoheshin fëmijët në Elbasan rreth 100 vjet më parë

  “Le Miroir” ka botuar, të dielën e 4 janarit 1920, në faqen n°11, një shkrim në lidhje me mënyrën se si argëtoheshin asokohe fëmijët shqiptarë...

Bashkia Elbasan, ftesë për ta rezervuar fundjavën për rafting në lumin...

Rezervojeni fundjavën tuaj për rafting në lumin Shkumbin.   AST Elbasani së fundmi është duke ofruar këtë sport për të gjithë të apasionuarit dhe jo...

MINISTRJA E KULTURËS: TË ZHVILLOJMË KALANË E ELBASANIT( Video)

Në kuadër të vizitës në Elbasan Ministrja e Kulturës Elva Margariti u ndal në kalanë e Elbasanit e shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Z....

AF BAJRAMI, REALITETI MË I RI NË FUTBOLLIN SHQIPTAR (VIDEO)

https://youtu.be/XApNbBevM-I

SEJDINI TAKIM KOKË MË KOKË ME KRYEMINISTRIN RAMA(Video)

  https://youtu.be/D71g6SzAMik Kryeministri Rama u ndal në zyrën e Kryetarit të Bashkisë së Elbasanit Z. Qazim Sejdini në një bisedë kokë më kokë e cila u...

Letër qeverisë turke për hapjen e një gazete me titull “...

Ky është një dokument që tregon se Qamil Musa Haxhifejza,nga Elbasani që në vitin 1910 i kërkon qeverisë turke aprovimin për nxjerrjen e një...

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kosova u hapi dyert/ Të prekurit nga tërmeti kthehen vullnetarisht në shtëpi: Na kanë...

Të strehuarit e tërmetit në Prizren po kthehen vullnetarisht në Shqipëri. Deri më tani rreth 70 shtetas nga Durrësi janë larguar nga Prizreni, ndërsa...

Situata nga tërmeti/ Masa për lehtësimin e barrës psikologjike te fëmijët

Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, u ndal në një aspekt themelor të situatës nga tërmeti që ka të bëjë me...

Atentat ndaj vëllezërve, një i vrarë dhe një i plagosur . Ja ku ka...

Një atentat ka ndodhur pak më parë në Tepelenë ku mësohet se një person ka vdekur dhe një është plagosur. Dy personat ishin vëllezër. Tepelenë/Informacion paraprak. Në...