E martë,21,Gusht,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

Nis shitja e biletave për sfidën ndaj Izraelit. Ndeshja ne “Elbasan...

Kur shorti i Ligës së Kombeve të UEFA-s e vendosi Shqipërinë sërish në një grup me Izraelin, nuk ishin të paktë tifozët shqiptarë që...

Buke e kripe e zemer në Elbasani! Super promovim…(Video)

https://www.youtube.com/watch?v=kkJd_icFxNM Dy shefat e kuzhinës Alfio Rrotani dhe Indrit Çela promovuan ndryshe Elbasanin. Nën titullin “Bukë kripë dhe zemër” nëpërmjet gatimit dhe lojrave ata dhuruan...

Kukësi dhe Laçi barazojnë në Elbasan

Kukësi dhe Laçi barazuan 1-1 pasditen e së dielës në stadiumin “Elbasan Arena”. Melo zhbllokoi ndeshjen në pjesën e parë për skuadrën verilindore të drejtuar...

Gramsh/Nxirret trupi i pajetë i fëmijës 11 vjeç, mbytet...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në qytetin e Gramshit, ku është mbytur në liqen një 11 vjeçar. Mësohet se ai ka rënë aksidentalisht rënë...

Spektakël në “Elbasan Arena”, fund i hidhur për Kukësin, i...

Ndonëse i shkoi shumë pranë përmbysjes së madhe, Kukësi nuk ia doli të shënojë atë golin deçiziv, që do ta dërgonte në fazën Play...

Elbasan/Nis zbatimi i projektit FUNDAK, ja qëllimi…

Pak dit më parë në Elbasan është prezantuar projekti më i ri i iniciuar nga Qendra e Bashkëpunimit Ndër-Fetar Elbasan.  "Fetarët Ushtrojnë e Nxisin...

Elbasan, Bashkia në aksion kundër infeksioneve të pemëve

Ndoshta e para dukuri në vend, ajo e infeksioneve të pemëve në qytet. Por, ndoshta edhe aksioni i parë i një Bashkie në vend....

AST Elbasani realizon udhëtimin e parë me kajak në lumin Shkumbin...

Ast Elbasani ditën e sotme ka realizuar udhëtimin e parë  me kajak në lumin Shkumbin. Të apasionuarit e AST Elbasanit pas sporteve dhe kënaqësive...

Elbasan/ Lufta ndaj paligjshmërisë, 55 persona të proceduar në një javë

Policia e Elbasanit vijon luftën e saj ndaj paligjshmërisë. Në një javë, kjo drejtori policore ka proceduar penalisht 55 shtetas. Strukturat e Drejtorisë Vendore të...

Elbasan, shpërthen bombola e gazit në një banesë

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në fshatin Bradashesh të Elbasanit. Fatmirësisht, nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme...

NA NDIQNI

10,887FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

AST Elbasani realizon udhëtimin e parë me kajak në lumin Shkumbin (Video)

Ast Elbasani ditën e sotme ka realizuar udhëtimin e parë  me kajak në lumin Shkumbin. Të apasionuarit e AST Elbasanit pas sporteve dhe kënaqësive...

Investimi i parë pas 28 vitesh, fshati Xherije në Cërrik me shëtitore të re

Bashkia Cërrik për herë të parë pas viteve ’90 ka nisur punën për rehabilitimin e infrastrukturës të fshatit Xherije. Faza e parë e punimeve parashikon...

Buke e kripe e zemer në Elbasani! Super promovim…(Video)

https://www.youtube.com/watch?v=kkJd_icFxNM Dy shefat e kuzhinës Alfio Rrotani dhe Indrit Çela promovuan ndryshe Elbasanin. Nën titullin “Bukë kripë dhe zemër” nëpërmjet gatimit dhe lojrave ata dhuruan...

Detajet e aksidentit në Golem, treni e shtyu makinën me 6 anëtarë të një...

Një familje e tërë, prindërit dhe 4 fëmijë kanë shpëtuar mrekullisht ndërsa janë shtyrë përreth 100 metra nga treni. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm...

“Droga më shkatërroi jetën, më braktisën të gjithë, më ndihmoni!”

Jam shkatërruar nga droga dhe kam shkatërruar jetën e familjes”. Riad Celufaj dhe fjalët që thotë janë historia e jetës së tij. 24 vjeçari...

Tjetër ndërhyje tek Unaza dhe autostrada Tiranë-Elbasan, plani i ri për rrethrrotullimin

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka vendosur që të bëjë një studim për të zëvendësuar rreth rrotullimin e TEG me një mbikalim nën argumentin se dinamika...
error: Permbajtje e mbrojtur!