E enjte,22,Mars,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

Zgjidhet prefekti i ri i Qarkut të Elbasanit.

Zgjidhet prefekti i ri i Qarkut të Elbasanit.

Ish Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Gjeneral Major Maksim Malaj do të jetë prefekti i ri i Qarkut...

XHEVAHIR BUDANI, KRYETAR I RI I PS, ELBASAN (Video)

PS e Elbasanit zhvilloi Asamblenë e saj ku u bë zgjedhja e kryetarit të ri të partisë për Bashkinë e Elbasanit. Xhevahir Budani mori...

Elbasan, aksidentoi për vdekje 60-vjeçarin, pranga shoferit

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 38-vjeçar, i cili një ditë më parë aksidentoi për vdekje një këmbësor. Specialistët e Seksionit të Qarkullimit...
Dr.Saimir Xhemali

Pasojat që sjell konsumimi i alkolit

Përveç duhanit  i cili njihet për problemet e shumta që sjell ne organizëm një ves tjetër i dëmshëm  që dëmton në të njëjtën mënyrë...

Elbasan/ Ardit Demiri, Drejtor i ri i Postës Elbasan

Ardit Demiri që aktualisht mban edhe postin e Kryetarit të  Partisë Socialiste të Elbasanit, është emëruar sot Drejtor i ri i Postës në Elbasan....

Elbasan/Elena Xhina nga sot deputete e PDIU-së për qarkun Elbasan

KQZ i ka dhënë sot mandatin deputetes Elena Xhina. Znj. Xhina,ishte e treta në listën e kandidatëve për deputetë nën siglën e PDIU në...
Elena Xhina

Betohet deputetja e re e PDIU Elena Xhina

Seanca e sotme plenare nisi me betimin e deputetes së re të PDIU për qarkun  e Elbasanit, Elena Xhina. Kjo e fundit mori mandatin e...

Tri ngjarje të rëndësishme ndodhen dje në Elbasan. Mësojini

Bashkia e Elbasanit ka vendosur të ripërtërijë Krastën pas djegies së kësaj vere e cila shkaktoi dëme të konsiderueshme. Me iniciativën e administratës së...

Lajm i shkëlqyer për Universitetin e Elbasanit. Rrëfimi i studentes: Ja...

Lajm sensacional për të gjithë studentët e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan.Një ish studente tregon se si i është njohur diploma në Amerikë. Në...

Elbasan/Kapet i shumëkërkuari në Lagjen ‘’5 Maji’’

Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar është kapur sot nga specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë...

NA NDIQNI

10,095FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
62NdjekësitNdjek
976AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

5 këshilltarë të Këshillit Bashkiak të Belshit i bashkohen PS

5 Keshilltare te Keshillit Bashkiak te Belshit i Bashkohen PS. Te larguarit jane 3 te LSI, 1 i PLL dhe 1 i Ballit Kombëtar...

CERRIK, TREGTARËT SHESIN NË RRUGË

Prej disa muajsh ky është tregu i improvizuar i bashkisë së Cerrikut . Nisja e punimeve për tregun e ri nxorri në rrugë dhjetëra...
SI MUND TË PËRFITONI PENSION SOCIAL?

SI MUND TË PËRFITONI PENSION SOCIAL?

Prej vitit 2015 çdo i moshuar që nuk plotëson vitet e punës dhe kushtet për pensionin e plotë, mund të marrë pension minimal, ose...
PËRFUNDON SKULPTURA GJIGANDE E SKËNDËRBEUT

PËRFUNDON SKULPTURA GJIGANDE E SKËNDËRBEUT

Prej disa ditësh në ambientet e kompanisë Rozafa qëndron busti me përmasa gjigande i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skendërbeu. Pak kohë më parë fillimi...

XHEVAHIR BUDANI, KRYETAR I RI I PS, ELBASAN (Video)

PS e Elbasanit zhvilloi Asamblenë e saj ku u bë zgjedhja e kryetarit të ri të partisë për Bashkinë e Elbasanit. Xhevahir Budani mori...

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur arrestohet shtetasi nga Cerriku

Drejtimi i mjeteve në gjendje të dehur vazhdon të përsëritet çdo ditë pavarësisht arrestimeve nga Policia.  Specialistet e senionit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin...
error: Permbajtje e mbrojtur!