E mërkurë,20,Qershor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

Elbasan/VIJON ME INTENSITET PUNA PRANË ZYRAVE TË ALUZINIT

Drejtoria e Aluiznit Elbasan ka gati lejet për të gjithë ata qytetarët të qarkut të Elbasanit që me Vendim të Këshillit të Ministrave u...

Elbasan/BRESHËRI DËMTON KULTURAT BUJQËSORE

Një stuhi breshëri dhe shiu të rrëmbyer gjatë orëve të pasdites së të enjtes shkaktoi dëme të mëdha në disa fshatra të Njësisë Administrative...

BRESHËRI DËMTON BUJQËSINË NË BRADASHESH

Një stuhi breshëri dhe shiu të rrëmbyer gjatë orëve të pasdites së të enjtes shkaktoi dëme të mëdha në disa fshatra të Njësisë Administrative...

Evis Kushi: Qeverisja pa LSI-në? PS-ja, në aleancë të re me...

Intervista/Deputetja e Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Evis Kushi: Shqipëria ka bërë progres në të gjitha prioritetet kyçe për integrimin në BE, ndërkohë...

“Shqipëria mund të bëhet me qeverisje të vërtetë” nga Ylli Çabiri...

Me titullin “Shqipëria mund të bëhet me qeverisje të vërtetë” Doktori i Shkencave Ylli Çabiri ka promovuar librin e tij dhe padyshim që promovimi...

Monica Belluci dhe Naomi Campbell mahnisin me bukurinë e tyre /...

Firma e njohur Dolce and Gabbana ka prezantuar koleksionin e veshjeve për 2019. Ato që tërhoqën më shumë vëmendjen,“qershia mbi tortë” e gjithë sfilatës...

Elbasan/18 vite, “Miqtë e malit”, festa që promovon Gjinarin turistik

I organizuar për të 18 vit me radhë, festa e Gjinarit, e cilësuar si “Miqtë e Malit” ka mbledhur qindra banorë të zonës dhe...

Sejdini nderon këngëtaret e vogla, fituese në Shkodër

Fitueset e festivalit të 56 të fëmijëve në Shkodër janë pritur nga Kryetari i Bashkisë së Elbasanit ditën e sotme. Të shoqëruar edhe nga...

Aksident në Elbasan, i përplas kokën pas xhamit të makinës

Mëngjesin e sotëm një aksident ndodhi në unazën e Elbasanit. Mësohet se automjeti me targë AA 920 CV ka përplasur një këmbësor. I aksidentuari është identifikuar...

Shpërthen Edi Rama, TURP dhënia e titullit “qytetar nderi” Gafurr Mazrekut

Këshilli Bashkiak i Hasit shpall “Qytetar nderi”, Gafur Mazrekun, ish deputetin që qëlloi me plumba Azem Hajdarin në Kuvend. Ndërsa gjatë mbledhjes së sotme...

NA NDIQNI

10,518FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,218AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kush janë tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Athinë, akuzohen për 72 vjedhje

Mediat greke kanë publikuar fotot e tre shqiptarëve të cilët u arratisën mëngjesin e sotme nga qelia e paraburgimit në lagjen “Argjirupi” në Athinë....

Deputeti i Ps-së në gjendje të rëndë shëndetsore, Rama jep lajmin nga Fcb dhe...

Sot Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të trishtueshëm në profilin e tij të Facebook. Rama njofton se deputeti i PS Paulin Sterkaj po...

Rama e cilësoi si sëmundje të beftë, ja çfarë i ndodhi realisht deputetit Stërkaj

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se deputeti i PS Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë pas një “befasie shëndetësore” siç e...

Të shtëna me armë zjarri, 2 të vrarë e 4 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malmos në jug të Suedisë ku dy persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga...

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

Duhanpirësit “zbulojnë” vendin sekret, ku mund të blejnë cigare me 70% të çmimit

Duhanpirësit po përdorin një faqe interneti të fshehtë për të blerë pako me cigare me çmime deri në 70 për qind më të ulët...
error: Permbajtje e mbrojtur!