E enjte,22,Mars,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

PËRFUNDON SKULPTURA GJIGANDE E SKËNDËRBEUT

PËRFUNDON SKULPTURA GJIGANDE E SKËNDËRBEUT

Prej disa ditësh në ambientet e kompanisë Rozafa qëndron busti me përmasa gjigande i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skendërbeu. Pak kohë më parë fillimi...

XHEVAHIR BUDANI, KRYETAR I RI I PS, ELBASAN (Video)

PS e Elbasanit zhvilloi Asamblenë e saj ku u bë zgjedhja e kryetarit të ri të partisë për Bashkinë e Elbasanit. Xhevahir Budani mori...

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur arrestohet shtetasi nga Cerriku

Drejtimi i mjeteve në gjendje të dehur vazhdon të përsëritet çdo ditë pavarësisht arrestimeve nga Policia.  Specialistet e senionit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin...

Ndërtohet një tjetër kënd lojrash në Elbasan

Elbasanit i është shtuar edhe një kënd tjetër lojrash për fëmijë. Bëhët fjalë për lagjen “5Maji” e konsideruar si lagjia më e madhe...
Kjo nuk eshte qytetari!

Kjo nuk është qytetari!

Dita e Verës u festua masivisht nga të gjithë qytetarët elbasanas. Një pjesë e tyre zgjodhën ta kalonin këtë ditë me familjen e miqtë...

412 çertifikata pronsie gati ne ZRPP Elbasan

Elbasan ka bërë publike listën me publikon listwn me 412 persona që kanë ndërtuar pa leje dhe pasi u është miratuar leja e legalizimit...

Elbasan/Leksion i hapur “java e parasë”

Në fakultetin ekonomik të Universitetit "Aleksandër Xhuvani" është zhvilluar sot një leksion i hapur në kuadër të javës së parasë. Mbi këtë çështje referuan specialiste...

412 PERSONAT GATI TAPITË E SHTËPIVE (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=CqyUIKmI4VQ
Dr.Shefqet Deliallisi

SËMUNDJA E GJENDRAVE TIROIDE DHE MBROJTJA NDAJ TYRE

Sëmundja e mbitiroidizmit që mund të njihet edhe si: tiroidet është një sëmundje që më së shumti prek femrat. Endokrinologu Dr.Shefqet Deliallisi gjatë një intervistë...
Gati projekti për restaurimin e Bazilikës

Gati projekti për restaurimin e Bazilikës

Gati projekti për restaurimin e Bazilikës Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro zgjodhi Ditës e Verës për t’i prezantuar Kryetarit të Bashkisë Z Qazim Sejdini dhe...

NA NDIQNI

10,095FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
62NdjekësitNdjek
976AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

5 këshilltarë të Këshillit Bashkiak të Belshit i bashkohen PS

5 Keshilltare te Keshillit Bashkiak te Belshit i Bashkohen PS. Te larguarit jane 3 te LSI, 1 i PLL dhe 1 i Ballit Kombëtar...

CERRIK, TREGTARËT SHESIN NË RRUGË

Prej disa muajsh ky është tregu i improvizuar i bashkisë së Cerrikut . Nisja e punimeve për tregun e ri nxorri në rrugë dhjetëra...
SI MUND TË PËRFITONI PENSION SOCIAL?

SI MUND TË PËRFITONI PENSION SOCIAL?

Prej vitit 2015 çdo i moshuar që nuk plotëson vitet e punës dhe kushtet për pensionin e plotë, mund të marrë pension minimal, ose...
PËRFUNDON SKULPTURA GJIGANDE E SKËNDËRBEUT

PËRFUNDON SKULPTURA GJIGANDE E SKËNDËRBEUT

Prej disa ditësh në ambientet e kompanisë Rozafa qëndron busti me përmasa gjigande i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skendërbeu. Pak kohë më parë fillimi...

XHEVAHIR BUDANI, KRYETAR I RI I PS, ELBASAN (Video)

PS e Elbasanit zhvilloi Asamblenë e saj ku u bë zgjedhja e kryetarit të ri të partisë për Bashkinë e Elbasanit. Xhevahir Budani mori...

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur arrestohet shtetasi nga Cerriku

Drejtimi i mjeteve në gjendje të dehur vazhdon të përsëritet çdo ditë pavarësisht arrestimeve nga Policia.  Specialistet e senionit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin...
error: Permbajtje e mbrojtur!