Elbasani Sot

Elbasan/FINALIZOHET WORKSHOPI “E-CITIZENS, ALBANIA IN EUROPE”( Video)

Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, Rrjeti i Studentëve Shqiptare (ASAN), në bashkëpunim me Shoqatën e Konsujve të Nderit në Shqipëri dhe me mbështetjen e...

Qendra Operacionale: Ja rrugët e bllokuara nga rrëshqitjet e dherave dhe...

Bazuar në informacionet e mbërritura në Qendrën e Bashkuar Operacionale pranë Shtabit të Përgjithshëm, situata e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të tokës në vend është...

Vitrina e Librit! (Video)

“DETEKTIVËT E EGËR” nga Roberto Bolaño. “Detektivët e egër” është një nga romanet më të mirë dhe më të vlerësuar të shkrimtarit kilian Roberto Bolaño....

Edicioni informativ 17 Maj 2019 (VIDEO)

PS PREZANTON LISTËN E KANDIDATËVE PËR KËSHILLTARË PS prezantoi listën e 51 kandidatëve për këshilltarë të PS në Këshillin Bashkiak të Elbasanit. Në këtë listë...

TESTIMI PËR MËSUESIT, SI DO VLERËSOHEN KANDIDATËT (Video)

Ministria Arsimit ka publikuar udhëzimin për testimin e informatizuar për mësuesit, duke filluar nga regjistrimi deri te mënyra e vlerësimit. MAS thekson se mësuesit...

KËSHILLI BASHKIAK KUNDËRSHTON KTHIMIN E ELBASANIT ZA(Video)

Një vendim i Ministrisë së Arsimit për transferimin e Drejtorisë Rajonale të Arsimit në Korçë dhe kthimin në Zyrë Rajonale të Elbasanit ka indinjuar...

“Zëri i Amerikës”: Llalla i shpëtoi vettingut, por ka ende llogari...

Në Shqipëri, Kolegji i Posaçëm i Apelimit, vendosi sot të lërë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për ndërprerjen...

QFPPE BASHKËPUNIM TË NGUSHTË ME BIZNESIN (VIDEO)

Me qëllim njohjen e kursantëve me intensitetin dhe përgjegjshmërinë që një profesionist duhet të ketë në punë qëndra e formimit professional publik ka rritur...
STILI I JETESËS RRIT RREZIKUN E PREKJES NGA DIABETI

STILI I JETESËS RRIT RREZIKUN E PREKJES NGA DIABETI

Nëse para viteve ’80 në qarkun e Elbasanit konfirmoheshin 40 persona të prekur nga sëmundja e diabetit, vite më pas ky numër është shumëfishuar...

140 KËRKESA, POR GRAMSHI S’KA BANESA SOCIALE (Video)

Bashkia e Gramshit është ndër bashkitë të cilat aktualisht nuk disponojnë banesa sociale. Ky fakt konfirmohet nga kryetarja e bashkisë e cila pranon se pavarësisht...

NA NDIQNI

29,489FansaPëlqeje
1,017NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

3 aromat që vrasin mushkonjat disa metra larg (Receta e thjeshtë si ti krijoni)

Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe lulet. Por...

Zbërthehet kodi i Da Vinçit, tregon fundin e botës

Studiuesja italiane, Sabrina Sforza Galitzia, bën një interpretim të pazakontë rreth “Darkës së Fundit” të Leonardo da Vinçit. Ajo shprehet se në pikturën e...

Sa i vjetër është “Njeriu në Hënë”?

Modeli në formë fytyre me dritë dhe errësirë në Hënën e plotë është një shembull klasik i pareidolias, ku mendjet tona krijojnë objekte të...