E mërkurë,20,Qershor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

MATURA JA DATAT PËR FORMULARIN A1 (Video)

Pas 3 ditësh të gjithë maturantët nga Tirana do të nisin plotësimin e formularit A1 për maturën 2018.Qendra e Shërbimeve Arsimore ka publikuar datat...

ELBASAN/AKSION PASTRIMI NGA 16 DERI NË 22 PRILL(Video)

"Për tokën që duam" ishte tema e takimit që u zhvillua në prefekturën e Elbasanit me drejtuesit e pushtetit vendor dhe drejtues institucionesh për...

Parisi s’ka qenë kurrë më afër se sonte në Elbasan

Shfaqja e iniciuar nga Aleanca Franceze  ne Elbasan "Laurette de Paname" i dhuroi një mbrëmje të mrekullueshme publikut elbasanas,  i cili mbushi sallën e...

TREGTARËT ABUZOJNË ME ÇMIMIN, PAKETA NGA 10 LEKË RRITET 20 LEKE

Duhanpirësit që prej 1 janarit kanë nisur ta blejnë një paketë 20 lekë më shumë sesa viti i kaluar edhe pse në bazë të...

Aksident i rëndë në aksin Cërrik-Gramsh, vdes e moshuara

Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aksin rrugor Cërrik-Gramsh në fshatin Shtëpanjë. Sipas policisë shtetasi A.Xhika., rreth...

ELBASAN/ DREJT PËRFUNDIMIT PUNIMET NË RRUGËT E KALASË

Elbasani njihet si qytet i lashtë, ku monumentet kulturore janë nga më të rrallat që mund të preken në Shqipërinë e Mesme. Një prej...

Nis Fushata E Sensibilizimit Kundër Dhunës Në Familje

“Ajo të do mos e dhuno “ nën këtë moto Forumi i Gruas Elbasan dhe Bashkia Elbasan ka organizuar një aktivitet artistik, sensibilizues kundër...

Elbasan/Drejt një edukimi gjithpërfshirës për të gjithë fëmijët

Shoqata MEDPAK ne bashkëpunim me “Save The Children” dhe stafin e projektit Drejt një edukimi gjithpërfshirës për të gjithë fëmijët në moshë parashkollore në...
GJONAJ DISKUTON ME STUDENTËT REFORMËN NË DREJTËSI

GJONAJ DISKUTON ME STUDENTËT REFORMËN NË DREJTËSI

Në vazhdën e takimeve që zhvilloi në Elbasan ,Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u ndal në Fakultetin Ekonomik për të zhvilluar një bashkëbisedim rreth”...

BILBILI I KËNGËS ELBASANASE VJEN ME NJË BASHKPUNIM TË RI

Mehdi Zena i cilësuar si bilbili I këngës popullore shqipëtare është zëri melodioz I cili është sinkronizuar aq embel me të gjithë bashkëpunuesit e...

NA NDIQNI

10,518FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,218AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kush janë tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Athinë, akuzohen për 72 vjedhje

Mediat greke kanë publikuar fotot e tre shqiptarëve të cilët u arratisën mëngjesin e sotme nga qelia e paraburgimit në lagjen “Argjirupi” në Athinë....

Deputeti i Ps-së në gjendje të rëndë shëndetsore, Rama jep lajmin nga Fcb dhe...

Sot Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të trishtueshëm në profilin e tij të Facebook. Rama njofton se deputeti i PS Paulin Sterkaj po...

Rama e cilësoi si sëmundje të beftë, ja çfarë i ndodhi realisht deputetit Stërkaj

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se deputeti i PS Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë pas një “befasie shëndetësore” siç e...

Të shtëna me armë zjarri, 2 të vrarë e 4 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malmos në jug të Suedisë ku dy persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga...

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

Duhanpirësit “zbulojnë” vendin sekret, ku mund të blejnë cigare me 70% të çmimit

Duhanpirësit po përdorin një faqe interneti të fshehtë për të blerë pako me cigare me çmime deri në 70 për qind më të ulët...
error: Permbajtje e mbrojtur!