E mërkurë,20,Qershor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

MENDIMI I QYTETARËVE PËR VETTINGUN (Video)

1 vit më parë deputetët e Kuvendit të Shqipërisë votuan në mënyrë unanime miratimin e reformës në drejtësi apo e thënë ndryshe nisjen e...
Foto :D.VAJA

STINA E NXEHTË DHE KUJDESI PËR FËMIJËT (Video)

Ndërsa termometri tregon çdo ditë temperatura të larta dhe meteorologët konstatojnë se një situatë e tillë do të vazhdojë edhe në ditët që vijojnë,...

Shpërthen Edi Rama, TURP dhënia e titullit “qytetar nderi” Gafurr Mazrekut

Këshilli Bashkiak i Hasit shpall “Qytetar nderi”, Gafur Mazrekun, ish deputetin që qëlloi me plumba Azem Hajdarin në Kuvend. Ndërsa gjatë mbledhjes së sotme...

Llogaridhënia e Qeverisë Shqiptare me qytetarët e Selanikut

Llogaridhënia e Qeverisë Shqiptare me qytetarët e saj nuk mund të mos zhvillohej edhe me ata qytetarë që jetojnë dhe punojnë jashtë kufijve. Kryetari i...

RUSI, Moskë, taksia përplaset me turmën, 8 të plagosur

Të paktën tetë tifozë janë plagosur në Moskë, pasi një taksi përplasi një turmë njerëzish në kryeqytetin e Rusisë gjatë zhvillimeve të Kupës së...

SHQIPTARËT MË TË VETMUARIT E EUROPËS, JA SONDAZHI

SHQIPTARËT MË TË VETMUARIT E EUROPËS, JA SONDAZHI Shenjat e vetmisë shfaqen fizikisht dhe mendërisht, rënie të energjisë, ulje të produktivitetit në punë, izolim nga...

Balla:PAS PAK DITËSH FILLON INVESTIMI PËR RRJETIN E UJIT TË PIJSHËM...

Llogaridhënia e fundit në Bashkinë e Librazhdit u zhvillua në Njsinë Administrative Hotolisht ku Kryetari i Grupit Parlamentar Taulant Balla, Ministrja e Arsimit Lindita...

Elbasan/BRESHËRI DËMTON KULTURAT BUJQËSORE

Një stuhi breshëri dhe shiu të rrëmbyer gjatë orëve të pasdites së të enjtes shkaktoi dëme të mëdha në disa fshatra të Njësisë Administrative...

Elbasan/Përplasen dy makina, 2 të plagosur rëndë (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Ngjarja ndodhi në qendër të fshatit Pajovë. Një automjet tip ‘Benz’ me targë AA 887...

Edicioni Informativ 15 Qershor 2018

Pasi kanë përmbyllur 30 ditë agjërim, besimtarët muslimanë kanë falur në orët e para të mëngjesit namazin e Fiter Bajramit. Cermonia e festës u...

NA NDIQNI

10,518FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,218AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kush janë tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Athinë, akuzohen për 72 vjedhje

Mediat greke kanë publikuar fotot e tre shqiptarëve të cilët u arratisën mëngjesin e sotme nga qelia e paraburgimit në lagjen “Argjirupi” në Athinë....

Deputeti i Ps-së në gjendje të rëndë shëndetsore, Rama jep lajmin nga Fcb dhe...

Sot Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të trishtueshëm në profilin e tij të Facebook. Rama njofton se deputeti i PS Paulin Sterkaj po...

Rama e cilësoi si sëmundje të beftë, ja çfarë i ndodhi realisht deputetit Stërkaj

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se deputeti i PS Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë pas një “befasie shëndetësore” siç e...

Të shtëna me armë zjarri, 2 të vrarë e 4 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malmos në jug të Suedisë ku dy persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga...

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

Duhanpirësit “zbulojnë” vendin sekret, ku mund të blejnë cigare me 70% të çmimit

Duhanpirësit po përdorin një faqe interneti të fshehtë për të blerë pako me cigare me çmime deri në 70 për qind më të ulët...
error: Permbajtje e mbrojtur!